środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12022 wyświetleń

Rozbój i oszustwo

KPP Ełk: napadli mężczyznę I ukradli mu portfel z dokumentami oraz … 3 kilogramy skrzydełek I półtusz kurczaka.
Ełccy policjanci zatrzymali 38 -letniego mieszkańca Ełku I jego 25 –letniego kolegę, którzy pobili 68 -latka i ukradli  mu portfel z dokumentami oraz reklamówkę z zakupami, w której było ok. 3 kilogramów skrzydełek oraz półtusz z kurczaka. Mężczyźni już usłyszeli zarzut rozboju, prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Teraz grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (29 IV) około godz. 22.00 do oficera dyżurnego  zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że na jednej z ulic w Centrum miasta zauważył starszego człowieka, z rozbitym łukiem brwiowym iw rozerwanych spodniach. Jak ustalili policjanci 68-letni mężczyzna szedł w kierunku dworca z dwoma przypadkowo poznanymi wcześniej mężczyznami, którzy w pewnym momencie zaczęli go uderzać pięściami Po twarzy, przewrócili na ziemię, a następnie zabrali  portfel z dokumentami oraz reklamówkę z zakupami, w której było około trzech kilogramów skrzydełek I półtusz kurczaka.

Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do  ustalenia I zatrzymania sprawców. Już godzinę później mundurowi z patrolu interwencyjnego  zatrzymali 38-letniego mieszkańca Ełku I jego 25-letniego kolegę. Mężczyźni posiadali przy sobie portfel z dokumentami pokrzywdzonego oraz należące do niego zakupy. Okazało się, że sprawcy byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u 38-latka blisko 1,5 promila alkoholu  w organizmie, natomiast u 25-latka ponad 2 promile. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty rozboju. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Teraz grozi I'm nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


KPP Ełk: Ranni z wypadku drogowego twierdzili, że spadli z drabiny.
Dwóch rannych mężczyzn trafiło do szpitala. Mężczyźni twierdzili, że spadli z drabiny przygotowując siano dla zwierząt. Policjanci ustalili jednak, że obrażenia mężczyzn to  nie wynik upadku z wysokości, a skutek wypadku drogowego.

W niedzielę (28 IV) oficer dyżurny został poinformowany przez pracowników pogotowia ratunkowego o udzielaniu pomocy medycznej dwóm mężczyznom, którzy twierdzili, ze spadli z drabiny. Do zdarzenia dojść miało w gospodarstwie rolnym w jednej miejscowości gminy Prostki. 40-letni mężczyzna z podejrzeniem urazu kręgosłupa został przetransportowany helikopterem do szpitala w Suwałkach, natomiast drugi z   mężczyzn 60-latek  został umieszczony w szpitalu w Ełku.

Policjanci pracujący and sprawą ustalili jednak, że obrażenia mężczyzn to nie wynik upadku z drabiny, a skutek wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę na terenie gminy Prostki. Jak ustalono kierujący samochodem marki Opel Vectra nie dostosował prędkości do warunków  panujących na drodze, wpadł w poślizg I stracił panowanie and pojazdem, a następnie zjechał do rowu Po przeciwnej stronie drogi. W wyniku zdarzenia ranni zostali dwaj pasażerowie. Policjanci ustalili, że mężczyźni zholowali pojazd do miejsca zamieszkania, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe twierdząc, że obrażenia jakie posiadają to skutek upadku z drabiny. Policjanci zatrzymali kierowcę opla, mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności - podaje rzecznik KPP Ełk


wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (1)

hehe przypal za kurczaka

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.