Sport

  • 3 komentarzy
  • 10582 wyświetleń

Rowerowe zmagania

Dnia 14 kwietnia br. odbywały się zmagania uczniów z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i jazdy rowerem na torze przeszkód. Część teoretyczna przeprowadzona została w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie, natomiast część praktyczna na placu manewrowym przy Ośrodku Szkolenia Kierowców. Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji i Ośrodek Szkolenia Kierowców w Grajewie.

W turnieju wzięły udział szkoły podstawowe i gimnazja:
Grajewo: SP 1, SP 2,SP 4, PG 3, PG 1
Szczuczyn: SP, PG
Rajgród: SP, PG
Bełda: SP
Ruda: SP
Białaszewo: SP
Radziłów: PG, SP (http://radzilow.scholaris.pl)Przed rozpoczęciem konkursu wskazówek uczestnikom udzielał sierżant sztabowy, Wiesław Dembiński. Uczniowie otrzymali dwa różne testy składające się z 25 pytań każdy.
- W poprzednim roku startowaliśmy z podobnym składem drużynowym. Lubimy jeździć rowerem, dlatego tutaj jesteśmy - Rafał ze SP w Rudzie.
- W takim turnieju biorę udział drugi raz. Interesuję się wszystkim co dotyczy jazdy rowerem i to jest przyczyną tego, że tu jestem. Dwa lata temu moja drużyna zajęła I miejsce - Mateusz Niedźwiecki z PG w Rajgrodzie.

Po zakończeniu części teoretycznej, zawodnicy wraz z opiekunami z sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie przeszli na plac manewrowy, aby zaprezentować się podczas jazdy rowerem na torze przeszkód. Przed konkurencjami zapytaliśmy uczniów jak ich zdaniem wypadła część teoretyczna.

- Testy były trudne i podchwytliwe. Naszym zdaniem przez to, że były trochę niewyraźnie skopiowane byliśmy bardziej zestresowani. Czasu było wystarczająco dużo. Taki test, to dla nas nic strasznego. Nasza obecność tutaj reklamuje w jakiś sposób naszą szkołę - Maciek Liberacki, Tomasz Karwowski i Jasiek Nagel, drużyna ze SP w Szczuczynie.
- Testy były podchwytliwe. Sporo się uczyliśmy, poza tym w szkole na zajęciach zajmowaliśmy się zagadnieniami z przepisów ruchu drogowego - Mateusz, Karol, Magda ze SP nr 2 w Grajewie.

Zajęte miejsca po zaciętej rywalizacji .

Kategoria szkół gimnazjalnych:
I miejsce PG w Radziłowie (Polkowski Dariusz, Włodkowska Jolanta, Malinowski Sebastian),
II miejsce PG w Rajgrodzie ( Jagłowski Jan, Niedźwiecki Mateusz, Wróblewska Magda), III miejsce PG nr 1 w Grajewie (Gabiniewicz Tomasz, Kochanowski Rafał, Tarnacka Katarzyna).

Kategoria szkół podstawowych:
I miejsce SP w Rudzie (Bronakowski Sebastian, Sokołowski Artur, Sztachelski Rafał), II miejsce SP w Białaszewie (Wilczewski Wacław, Pachucka Klaudia, Danowski Krzysztof),
III miejsce SP w Rajgrodzie (Rutkowski Rafał, Rutkowski Szymon, Rękiewicz Artur).

Magda Kosobudzka
e-grajewo.pl

środa, 6 grudnia 2023

Grajewo. III liga futsalu (8.12)

Komentarze (3)

NA TYM OSTATNIM ZDJENCIU TO JA!!!:)

Tomuś i Rafał ładnie wyszliscie:););)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.