czwartek, 27 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 9278 wyświetleń

Rowerem u Króla Biebrzy

Grupa drugoklasistów z Gimnazjum w Radziłowie ma za sobą drugą w tym miesiącu wycieczkę rowerową. W przeciągu jednodniowego wyjazdu pokonali rowerami trasę około 70 km.

Tym razem miejscem docelowym była znana przez wielu miłośników przyrody siedziba Króla Biebrzy - pana Krzysztofa Kawenczyńskiego w miejscowości Budy na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dzięki uprzejmości gospodarza uczniowie (a także i opiekunowie) mieli możliwość:

opanowania techniki strzelania z łuku,
zobaczenia sprzętu i wyposażenia używanego przez ich pradziadów,
bezpośredniego kontaktu z przyrodą ożywioną...
i oczywiście tradycyjnego pieczenia kiełbasek.
Przed wyruszeniem w drogę powrotną odwiedzili także słynny Dwór Dobarz, gdzie uzupełnili zapasy energii na drogę powrotną. W wycieczce nie zabrakło także  elementów edukacji przyrodniczej - fragment trasy pokonywane pieszo po ścieżce edukacyjnej.

Najbardziej udanym elementem wycieczki był fakt, że wszyscy, mimo drobnych problemów technicznych na trasie, wrócili zdrowi i zadowoleni. Uczniowie zawdzięczają to wszystkim osobom, którzy poczynili wszelkie starania, aby po wyjeździe pozostały wyłącznie miłe wspomnienia. W tym miejscu szczególne podziękowania dla pana Janusza Nieradko za ogromną pomoc w organizacji wyjazdu oraz bezpośrednie wsparcie na trasie, panu Mariuszowi Kaszakowi - za wspaniale sprawowaną opiekę, panu Krzysztofowi Kaweczyńskiemu - za bezinteresowną gościnność oraz właścicielom Dworu Dobarz - za miłe przyjęcie i wszystkim innym, którzy mieli wpływ na jej zrealizowanie.

 

Materiał zdjęciowy dostępny jest:  tu

Zbigniew Mroczkowski

środa, 26 stycznia 2022

Bal Karnawałowy w RAJu (19.02)

Komentarze (1)

tylko pozazdrościć... ;)
a my uczniowie z Grajewa co ?! nic, właśnie nic ...
może dlatego, że leniwi jesteśmy hehe :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.