wtorek, 25 stycznia 2022

Wiadomości

  • 48 komentarzy
  • 14530 wyświetleń

Rosną mury nowej świątyni

Kilka lat temu zapadła decyzja o utworzeniu nowej parafii na terenie Grajewa. Budowa kościoła przy ul. Piłsudskiego nabiera rozpędu, zaczyna być widoczny już kształt powstającej świątyni.

Nową parafię będzie tworzyć wielu mieszkańców, którzy obecnie należą do Trójcy Przenajświętszej, jak mówią duchowni, jest ona bardzo duża i nie sposób objąć wszystkich odpowiednią opieką duszpasterską. Granica ma przebiegać wzdłuż torów kolejowych.

Prace budowlane potrwają jeszcze co najmniej dwa lata, nad sporządzeniem projektu czuwała Kuria Łomżyńska. Na proboszcza w nowym kościele może być wyznaczony związany już z Grajewem ks. Tomasz Chludziński.

e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ogłoszenie: Praca dla informatyka w KPP w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (48)

ZAL ZAL ZAL ZAL ZAL ZAL ZAL ZAL i jeszcze raz ZAL ;/ . Budujecie kościoły , nic pożytecznego ;/ na tak małe miasteczko te co mamy napewno wystarczą ! lepiej by było coś bardziej rozrywkowego , albo cos turystycznego , mądrego i edukacyjnego ! jak przyjedzie rodzina z daleka zeby bylo sie czym pochwalić , a nie te kościoły ! jak Jezus powiedział modlić można sie w kazdym miejscu i czasie ! robicie cyrk z grajewa i nic więcej tyle wam powiem.

Nie mój cyrk, nie moje małpy, ale potrzebne to jak drzwi w lesie...

PROSIMY O KOśCIół JESZCZE NA OSIEDLU MłODYCH. JEST TU BARDZO DUZO MIEJSCA I MIESZAKńCY SA ZAMOżNI. mOżE BISKUOPI W łOMZY NAS WYSłUCHAJą.

A przepraszam to na czym polega ta opieka duszpasterska o której pisze autor?
Chyba tylko na corocznej wizycie i zainkasowaniu tzw. kolędy. Pojawienie sie nowego kościola nie spowoduje poprawienia opieki duszpasterskiej. Nie da sie porawiać czegoś czego nie ma!

Na cztery kościoły może by choć tak jeden basen wybudowali, który zawsze ma powstać w obietnicach wyborczych naszych radnych???

Dlaczego na łamach e-grajewa nie ma wolności opinii i obowiązuje cenzura komentarzy? Przecież wyrażamy tylko swoje opinie, a portal zamieszcza tylko wygodne komentarze.

damian - może basen, co .... ? :D

kosciolem jest kazdy z nas w sobie a nie wielkie mury i pozlacane oltarze,tyle dzieci glodnych biega,tylu ludzi,bezdomni,powinni wybudowac jakis przytulek a'la klub seniora tyle ze dla wszystkich ktorzy potrzebuja pomocy,jakas fundacje.niestety,kler to instytucja tyle ze nikt reki nad tym twardej nie trzyma

co za głupoty wypisujecie ogłady nawet nie macie jacy to katolicy pseudo bardzo dobrze że jest taki ksiądz ze podjął się takiej inwestycji cieszę się bardzo ze już widać mury kościoła oby tak dalej Jak będzie stał już kościół to rozumu może przybędzie "katolikom" a teraz tylko rozrywki w głowie i piana w mózgu.Dla księdza życzę wytrwałości w swoich postanowieniach.

nono niezla inwestycja

postawcie kilka bloków zeby młodzi ludzie mieli gdzie mieszkac a nie budowac koscioly ...

ZAMOżNI NA OSIEDLU MłODYCH HAHAHA :D:D NIECH KREDYTY POSPłACAJą :pp

Jeżeli ktoś chodzi do kościoła Trójcy to wie ze jest tam bardzo duży tłok i człowiek nie jest w stanie tam wystać nie mowiąc nic o świetach gdzie człowiek stoi przy człowieku i jest straszny ścisk itd.
Moim zdaniem ten Kościół jest potzrebny i to bardzo!!!!
Jeżeli ktoś nie wierzy niech idzie do Kościoła np w Niedziele Palmową albo w Wielkanoc wtedy na pewno sie przekona do koniecznosci jego budowy!!!

Nie sądzę, żeby w ostatnich latach ilość wiernych uczestniczących we mszy św tak diametralnie się zwiększyła, żeby była konieczność budowania kolejnego kościoła...

Kto by pomyślał: ilu pieniędzy potrzeba, aby żyć w ubóstwie...

ludzie nawracajcie sie przecież z Grajewa robi sie Częstochowa jeszcze na hucie jest miejsce na budowe tylko kto potem da rade utrzymać cztery kościoły jak z roku na rok chudsze portfele. ale powodzenia życze niech rosną te mury może wytrwali dadzą rade

a może jeszcze bazylike postawicie !! :/ jak nie macie gdzie sie modlić to sie módlcie w domu. ten sam efekt !!

do EEEE to fakt wystać w Kościele Trójcy na mszy jest nie lada wyczynem...i nie dla tego ze jest ścisk bo to sie da wytrzymać....ale najbardziej meczące są kazania naszych Księży...którzy chyba sami nie wiedza o czym mówią...drodzy Księża trochę mniej internetu a więcej własnej inwencji twórczej...a wtedy będzie przyjemniej sie stało nawet w tym ścisku

iPopieramEEE.Tak właśnie jest. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego Ci co nie dają na budowę tak bardzo liczą pieniądze tych, którzy dają. Każą przeznaczać je na inne cele. Niech zatem założą fudację np. budowy basenu, boiska itp. i tam płacą swoje pieniądze. Może pomożemy im także. Jednak jeśli nie uczęszczają do kościoła i nie wiedzą jak tam jest, to niech nie płacą i nie komemtują.

dziecko gloduje nowy kosciol sie buduje ...

Czytając komentarze wyczuwa się w większości złe nastawienie do budowanej świątyni. Pomińmy to, że w Grajewie jest już sporo kościołów, a zastanówmy się pod czyim wezwaniem będzie nowo powstający kościół (może to nam oświeci umysły). Jeszcze 3 lata temu, kiedy umarł nasz Papież, wszyscy byliśmy pogrążeni w smutku i żałobie. Ludzie jednoczyli się dla Jana Pawła II. A teraz, kiedy w Grajewie powstaje kościół pod wezwaniem Jana Pawła II, większość z nas nie chce się jednoczyć w dokonywaniu wspaniałego dzieła, jakim będzie nowa świątynia. Papież, kiedy żył kochał młodzież i teraz też kocha, chociaż młodzież wypowiada się przeciwko świątyni pod Jego wezwaniem. To bardzo przykre.

zobaczymy jak długo będzie wpływać ofiara na budowe kościoła, bo kiedyś nerwy ludziom puszczą

Jeżeli jest taki ścisk i ludzie się nie mieszczą, to zamiast budować nowy kościół wystarczyłoby zwiększyć częstotliwość odprawianych mszy.

domek "służbowy" tez niczego sobie......a nie którzy dalej żyją w drewnianych chatkach....

Fakt ludzie nei mają gdzie mieszkać,drogi są w fatalnym stanie ....można dużo wymieniać ,ale cóz widocznuie bardziej potrzebny jesty kolejny kościół w Grajewie.Może zbubować jeszcze na Piachach,albo za Lotosem.Cóż miasto chociaż duchowo się rozwija heeh

Najgłośniej krzyczą ci co do kościoła nie chodzą ... wiec im na pewno następny kościół jest zbędny :) ..... niestety taka prawda ...

Jestem protestantem, ale mnie budowa nowego kościoła w Grajewie nie przeszkadza. Taki budynek to wielka ozdoba architektoniczna. Skoro bracia katolicy są na tyle bogaci, żeby zafundować sobie kolejną świątynię, to ich sprawa. Przypomnę, że kościół jest budowany ze składek wiernych. Podniósłbym alarm tylko wówczas, gdyby na przykład dołożył do niego samorząd lub rząd z moich podatków. Skoro jednak tak się nie dzieje, to szkoda czasu na dyskusje.

do zwolennikow kosciola a niech sobie bedzie tylko dajcie swoja ziemie swoja kase i najlepiej w ramach panszczyzny odwalcie robocizne

Ewa tu nie chodzi , że kosciół będzie budowany pod imieniem Jana Pawła II . Chodzi nam o to ,że większość dzieci głoduje , ludzie nie mają co jeść, gdzie mieszkać ( no może mieszkać mają ale w jakich warunkach, nie chodzi o pijaków , którzy sami sobie sfundowali taki los , ale o młode małżeństwa , młode dzieci , które same na świat się nie prosiły a głodują ;/ ) , a Jan Paweł II napewno sie nie obrazi jeżeli ci księża , którzy budują ten kosciół przeznaczyli pieniądze na inne cele. Powiem wam jedno. Oni budują to jedynie dla własnej korzyści , w jednym kościele za dużo księży to trzeba zbudować nowy i tam przenieść połowe . To jest dla nich interes zbudować taki kościół , który będzie przynosił pieniądze. Heh ale gdyby pomyśleli o małych dzieciach i innych ludziach , a nie tylko o własnej kieszeni to nie popełnili , by grzechu. Księża nie raz widać jak jeżdżą ekskluzywnymi samochodami mając innych w głębokim poważaniu. A jak powiedzialem na początku Jan Paweł II nie obraził , by się gdyby przeznaczyli te pieniądze na inny cel :) . Pozdrawiam wszystkich

Poco nam tYle Kosciolow? ;/
LEPIEJ ZBUDUJCIE BASEN

No tak kiedyś były tylko dwa i było dobrze .Jakieś rozrywki kościoły mamy już 3 i to wystarczy a rozrywek 0

Do Damiana.Nie sądzisz chyba, że mielibyśmy utrzymywać tych co pod budką z piwem "głodują" i innych nie mających ochoty pobrudzić rąk pracą.zauważ, że kościół jest budowany ze składek. Uważam,że tam mogę dać pieniądze. Na rozrywkę nie mam ochoty. Na to niech łoży kto inny, jak to obiecali w kampanii wyborczej. Zuopełną rację ma Ewan.Ta dyskusja jest zbędna. Nie chcecie, nie płaćcie. Nikt was nie będzie zmuszał ale nie brońcie innym.

anator drogi kolego ale za co sa wine dzieci tych rodzicow ktorzy nie chca jak to powiedziałęs "pobrudzić rąk pracą" wiec sie zastanow co piszesz myslisz jak w Grajewie bedzie 8 kosciołow to bedzie wiecej wirnych? lepieji te piniądze przeznaczy na stołowke dla biednych dziec

Popieram anatora.Przecież Kościól to nic złego. To pradwda nikt nikogo nie zmusz do płacenia , czy pracy.Ale także nie powinno się zabraniać inym pomocy przy budowie..A do Damiana, mówisz o biednych dzieciach, to prawda szkoda ich, ale jeśli tak wspierasz to powinieneś napisać do burmistrza żeby zamiast robić festyny i czy inne imprezy w Grajewie to niech przeznaczy to na stołówkę dla dzieci.To jest dokładnie to samo.Jeśli potrafisz zrezygnować z pomocy budowy Kościoła, to także możesz zrezygnować z przyjemności i wsprzeć dzieci.Czy na to Cię stać? Bo mnie tak.

A ja myślałem ,że w Grajewie to prawie sami katolicy. Jednak czytając to dochodzę do wniosku,że chyba tylko na papierku. Albo wtedy, gdy dziecko trzeba ochrzcić, do I Komunii posłać, wziąć ślub, czy kogoś pochować. Nie widziecie tego co jest najważniejsze. A właściwie KTO jest najważniejszy w życiu.Wy umrzecie-kościół zostanie dla waszych dzieci i wnuków.

Do anator. Rozumiem ,że nie masz ochoty na rozrywke , ale pomyśl o innych , młodych ludziach , którzy chcą sie rozwijać , mogłoby powstać coś innego coś bardziej edukacyjnego , rozrywkowego , coś na czym młodzi ludzie w Grajewie mogliby się w przyszłości oprzeć , coś co by pomogło im w dalszym życiu , nie wiem może jakaś fundacja wspierająca młodych przedsiębiorców , ludzi , którzy chcą coś w zyciu zyskać .Jestem pewien ,że takie coś mogłoby wypalić ale trzeba troche chęci i zaanagażowania nie tylko ze strony ludzi ale także i burmistrza i innych pseudo polityków naszego miasta. A kościół? W czym on pomoże ? W tym ,że księża będą mieli wiecej pieniędzy. Spójrzcie na to z tej strony. Gdyby księża z parafi Św.Ojca Pio przeznaczali te pieniądze , które dajemy na ofiarę w każdą mszę świętą , przez tyle lat , napewno zebrała sie taka sumka , która pomogłaby upiększać ten kościół , te mury itd. , ale smiem przypuszczać , że księza te pieniądze do kieszeni i poszedł zadowolony. Oni robią nas w bambuko jak chcą a my jesteśmy naiwni. Teraz nowy kościół hah to jest dla nich radocha ;] więcej kasy do kieszeni. Pozdrawiam wszystkich.

Moi drodzy. Po co ten spór? Każdy, kto nie chce tego kościoła i ma inny pomysł na życie, np. rozrywki w Grajewie, fundacje wspierające młodych przedsiębiorców (pomysł Damiana), stołówki dla głodujących dzieci, itp. niech zacznie coś robić w tym kierunku, a nie wymaga od księdza, by dawał pieniądze na te cele. Opanujcie się!Ofiarodawcy chcą dawać pieniądze na budowę kościoła, a przeciwnicy niech sobie zorganizują je na coś innego i niech nie wymagają od księdza. Proszę, by nie obrażać księży. Ksiądz jest osobą duchowną i należy się mu szacunek.

Moim zdaniem dla naszej parafii nowy kościół jest jak najbardziej potrzebny !! Ten jest zdecydowanie za mały dla takiej liczby wiernych ! o czym możemy się przekonać gdy zbliżają się roczne święta ! Co do pieniędzy to mam wrażenie ,że najbardziej są oburzone osoby , które na tace w ogóle nie dają ! nikt nikogo nie zmusza !A co do wypowiedzi Damiana to nie jest zorientowany bo z tego co MI wiadomo to jak najbardziej można się starać o dofinansowania będąc początkującym przedsiębiorcą i wiem ,że są one przyznawane . Ale najwyrazniej wiele osób potrafi tylko krytykować !

Do Damiana. Rzeczywiście masz rację , co do tego żeby wspierać biednych.Każdy z nas powinien się do tego przyczynić w jakiś sposób.Nie słowami ale czynami..Jest tyle ludzi którzy potrzebują naszej pomocy..Ale co masz przeciwko Kościołowi? Może parafia O.Pio albo inna nic nie robi ze zebrania pieniędzy.Ale zobacz jaki remont został przeprowadzony w starej parafii, i jak dużo zbudowali już w nowym Kościele.On jest potrzebny ponieważ naprawdę jest tyle ludzi, że nie mieszczą się.A o sprawy duchowe powinniśmy też się troszczyć prawda? Być może nie ufasz księżom albo zawiodłeś się, ale Kościół przedewszystkim jest dla nas.Księża zmieniają się, a po nas coś pozostaje..A wracając do biednych powinniśmy wszyscy im pomóc..Przepraszam jeśli Cię czymś uraziłam..Pozdrawiam

Do *K* widzisz nie zrozumiałaś mnie ;) , nie chodzi mi o to ,że są dofinansowania. Slyszalaś o takim czymś jak inkubator? Jest to fundacja , która zajmuje sie dosłownie wszystkim , jeżeli ktoś młody , przestraszony i niezorientowany w otworzeniu własnego interesu , przychodzi do nich i oni mu pomagają (lokal, księgowy itd. itp) myślę ,że i u nas takie coś mogło powstać , może nie tak duże jak inkubator , ale coś mogłoby powstać w takim rodzaju , bo świat należy do przedsiębiorców , a nie kościołów. A do co księży to dla mnie są złodzieje i to wszystko. Podam wam przykład na faktach autentycznych." Przychodzi starsza , schorowana kobieta do księdza i prosi go o złotówkę na bochenek chleba , a ten jej odpowiada: " Proszę mi stąd wyjść to nie jest CARITAS!" Nie raz widziałem jadąc gdzieś w podróż jak ksiądz zjeżdżał do lasku z jakąś panną. Nie raz w telewizji słyszy sie ,że ksiądz zaciągnął kobietę do łóżka! Zdarza się jeden na dziesięciu dobry ksiądz , który naprawdę pomaga ludziom, ale to sporadycznie. Reszta to złodzieje i wszystko co mam na ten temat do powiedzenia ! Pozdro Ewa i *K* i dalej trzymajcie się swoich przekonań :)


Damian nie przyszło ci do głowy ,że księża też pracują
to co się dziwisz ,że z tacy biorą do kieszeni
nie wierzę w to co piszesz ,że ksiadz nie dał złotowki i ,że chodzą z pannami do lasu
a poza tym to tylko człowiek
a ty co ? jesteś świety ?
tylko by się bawil a wiedz o tym ,że bez Boga nie dojdziesz do proga
swiątynie są potrzebne
proboszcz Oleksy nie buduje dla siebie buduje dla ludzi
jestem naprawdę dumna z tego proboszcza bo naprawdę sie stara

Damian cóżeś sie tak przyczepił tych ksiezy ze mają dawac pieniądze ?
na basen haha
idez do burmistrza z tym i do radnych baranie
odczep sie od ksiezy
księza mają zbierać na basen? chyba coś ci się poplątało

nic więcej nie dodam , jesteście ślepi i tyle ;]]

Damianie, mam nadzieję, że jeszcze przyjdziesz na kolanach do tego kościoła. Pozdrawiam.

jeszcze z 10 kosciolow by sie przydalo w tej pipidowie. TO JEST PARODIA. MAMY TAKI PIEKNY KOSCIOL MBNP. PO CO TYJE KOSCIOLOW? sa wazniejsze rzeczy niz budowa nowych kosciolow. za pare lat beda staly puste. nik nie chce sluchac glupot ksiezy.

Dajcie już spokój Damianowi..Każdy z nas ma swoje przekonania, i nic pewnie tego nie zmieni..A wracając do tego to nikt z nas nie jest święty...Ale obstaje przy tym ,że Kościól jest potrzebny..Proszę Cię Damian, wiem że nie masz zaufania do księzy, jak niektórzy z nas..Ale taka jest ich praca...A Kościół jest nie dla nich, tylko dla wszystkich nas..Dom Boży rozumiesz?Pozdrawiam

Mesua jeste bardzo głupia i nie dorosłaś do tego forum. Wiec jeżeli nie masz o tym pojecia to sie nie udzielaj. Widac jestes jak reszta zakłamana wyrachowana katoliczka. Dziecko drogie zacznij myśleć bo ukazujesz jedynie bardzo niski poziom intelektualny. Skoro jesteś taka prokościelna to poczytaj biblie i moze w koncu zrozumiesz. I zastanów sie nad tymi pytaniami. Czy Jezus kazał sobie budować pałace "takie sa koszty dzisiejszych kosciołow" . Tak samo zycie kapłanów. Rownież i Papiez Jan Paweł II dał przykład skromności. A ten przepych i zachłannośc ksiezy, gdzie wokół biedota i głod jest nie na miejscu. pozdrawiam Agnieszka

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.