Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7311 wyświetleń

Rok 2016 w statystyce

2016 rok przeszedł do historii. Początek stycznia to doskonały moment na statystyczne podsumowanie i garść liczb. Ilu nas przybyło, a ilu ubyło? Jak często stawaliśmy na ślubnym kobiercu, a ile razy drogi małżonków się rozchodziły? Jakie imiona najczęściej nadawali rodzice swoim pociechom? Zaglądamy do statystyk Urzędu Stanu Cywilnego w Grajewie i podsumowujemy miniony rok.

W 2016 roku w grajewskim USC wystawiono 318 aktów zgonów. Ciągle najliczniejszą grupą przygotowywanych dokumentów stanowią akty urodzeń dzieci. W poprzednim roku sporządzono ich 382, w tym 196 dla dziewczynek i 186 dla chłopców. 186 parom sporządzono akty zawarcia związku małżeńskiego, a od początku ubiegłego roku odnotowano 64 rozstania małżonków (prawomocne rozwody), 25 par, 19 z miasta i 6 z gminy Grajewo, obchodziło 50 – lecie pożycia małżeńskiego.

Ciekawym zagadnieniem jest kwestia nadawania imion przybyłym na świat dzieciom. W minionym roku największym powodzeniem cieszyły się dla dziewczynek: Lena, Maja, Zuzanna, Maria i Amelia oraz Jakub, Mikołaj, Piotr, Marcel i Antoni dla chłopców – poinformowała nas Joanna Waszkiewicz, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Grajewie. Żadna z par nie pokusiła się o nadanie dziecku wyszukanego, oryginalnego imienia.

 

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (1)

A gdzie imiona dawniejsze :Jan,Stanisław,Paweł,Anna,Teresa,Barbara.Zofia itd.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.