niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 10920 wyświetleń

Rocznica zakończenia II WŚ

68. rocznica zakończenia II wojny światowej.

Władze miasta, powiatu, gminy, delegacje reprezentujące zakłady pracy, służby mundurowe, szkoły złożyły wieńce pod Pomnikiem Niepodległości w Grajewie. Uczestnikom uroczystości podziękował Adam Kiełczewski - Burmistrz Grajewa.

Pamiętajmy również o grajewskim wątku historycznym: w nocy - z 8 na 9 maja – zgrupowanie oddziałów Armii Krajowej z powiatów grajewskiego i łomżyńskiego pod dowództwem Jana Tabortowskiego "Bruzdy", Stanisława Marchewki "Ryby" i Franciszka Waszkiewicza "Wichra" opanowało budynki Komendy Powiatowej Milicji i Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w Grajewie; zajęto budynek Izby Skarbowej i budynek starostwa. Uwolniono ponad 100 więźniów, zastrzelono 5 lub 6 agentów i 1 funkcjonariusza UB oraz 2 enkawudzistów z Komendatury Wojennej. Koniec II wojny światowej nie oznaczał dla nas wyzwolenia. Polska znalazła się pod okupacją sowiecką, niesioną pod płaszczem haseł wyzwolenia kraju. Znów rozpoczęły się aresztowania, poniżanie, absurdalne wieloletnie wyroki ....

fot. grajewo.pl

Komentarze (10)

Wielka szkoda , że wielu z nas Polaków zapomniało już o tamtych czasach – bardzo tragicznych w skutkach dla każdej z wojujących wówczas stron ! Swoim słowem i czynem prowokują a wręcz żądają powrotu tamtych koszmarnych dni i nocy , które ja na szczęście znam tylko z historii ! Oni bowiem myślą , że wojna to zabawa w piaskownicy – gdy jako mali chłopcy mieliśmy karabiny z patyków drewnianych ! To nie to samo panowie i panie ! Wojna to największy koszmar i kataklizm jaki może zgotować tylko człowiek człowiekowi , ku jego i swojej zagładzie ! To nie wojna domowa z pamiętnego serialu , z którego piosenkę przypomnę wam : „Wojna domowa od wielu wieków trwa, Wojna na gesty, wojna na słowa,To każdy z domu na wyrywki zna. Co dzień od nowa, łu - bu - du, bum - bum - bum,Wybucha nowa wojna domowa, O byle co się robi ruch. Powody są śmieszne dość i nie warte nawet gry, A cały dom trzęsie się I w posadach swoich drży. Wojna domowa od wielu wieków trwa, Wojna na gesty, wojna na słowa,To każdy z domu dobrze zna.” Czy tekst ten nie przypomina nam wszystkim obecnej chorej wojennej sytuacji w naszej Ojczyźnie ? „ Wojna na gesty, wojna na słowa,” w końcu komuś się znudzi i co wtedy ? PRAWDZIWA WOJNA DOMOWA – A MOŻE NAWET III WOJNA ŚWIATOWA ? NIE !!! NIGDY WIĘCEJ ŻADNEJ WOJNY !!!

8-9 maj 45r atak na władzę wojsk koalicji antyhitlerowskiej - dzisiaj na to mówimy terroryzm, a przedtem to była walka z władzą. Może dzisiejszych terrorystów będziemy za kilkadziesiąt lat nazywali bohaterami?

Kiedys niemcy najezdzali nas a teraz my ich za chlebem

Byłem wczoraj przypadkową na obchodach na przeciw kościoła na ul Kopernika .Było fajnie tylko niepotrzebnie Milicja zachowywała się tak nerwową przecież tam składaną hołd poległym ich poprzednikom , trzeba było dołączyć do uczestników i uczcić minutą ciszy a te syreny i światła to przesada.Pozdrawiam młodych uczestników .

Mlodzi nie wnikają w II wojnę i w ofiary. Manipulacja poprzez media ma tu ogromny wpływ na postrzeganie świata.

Do tani i Oni żyją,Jesteście potomkami komunistów i dlatego potępiacie tych ,którzy walczyli o wolną Polskę.

SZANOWNY PANIE SKRZYWDZONY ! Gorzej od Ciebie byli skrzywdzeni ci co poginęli w tamtej szaleńczej wojnie ; którzy dali się omotać tym , co chcieli być panami świata ! Mi szkoda wszystkich - każdego jednego człowieka , który poległ i to nie zależnie po której stronie był ! Gdyby nie wykonał rozkazu byłby sam i jego rodzina rozstrzelana przez swoich ! A wojna to ma takie głupie prawo - jak nie zabijesz ty - to ciebie ! Szkoda mi matek , ojców , sierot i ich łez i tęsknoty za swoimi bliskimi , których kości pochowane są w wielu przypadkach dla nich w nieznanym miejscu ! Jak również tych co mają swoje miejsce pochówku w znanym im miejscu ! Czy myślisz , że inaczej matka Polka od matki Niemki czy matki Ruskiej odczuwała ból po utracie np. swego jedynego syna ? Czy chciałbyś aby ten ból odczuwała po Tobie Twoja Mama ;Tata ; Twoja Dziewczyna i Twoi bliscy i znajomi ? RACZEJ - NIE !!! Twoja sugestia , że niejako potępiam tych , którzy walczyli o wolną Polskę jest dla mnie osobiście poniżeniem ! POTĘPIAM TYCH , CO DLA WŁASNYCH ZAŚLEPIONYCH AMBICJI TĄ CZY INNA WOJNĘ WYWOŁALI I PRAGNĄ JESZCZE WYWOŁAĆ !!! ABY BÓG UCHRONIŁ NAS I ŚWIAT CAŁY PRZED KAŻDĄ JEDNĄ POŻOGĄ WOJENNĄ !!! AMEN !!!

Tak różni przywódcy czy to polityczni, czy religijni albo innej maści rozpętują wojny, a cierpią i strzelają do siebie często przyjaciele zza płota, czy z podwórka. Po latach inni mądrzy, inteligentni czy inne autorytety toczą dysputy który zginął słusznie, a który nie słusznie, kto bohater, a kto zdrajca, czy terrorysta. Bądź tu mądry i rozsadź kto w końcu jest patriotą i dobrym Polakiem, a kto nie, skoro punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, aktualnie obowiązującej opcji i poprawności politycznej, dziejowej i ch..a wie czego jeszcze aby być w zgodzie z sumieniem i wyznawanym kredo. Zdaje się nie sposób tego rozstrzygnąć w nawale manipulacji przez wszelkiej maści szamanów.

Panie Lech Redyk,ty nie masz pojęcia co to znaczy kiedy z pięcioosobowej rodziny zostajesz sam,dzięki kolaborantom i komunistom ,a potem w czasie komuny jesteś ''elementem niepewnym".Boże uchowaj nas od wojen .Amen

PANIE SKRZYWDZONY ! Możesz mi wierzyć albo nie ! Twój wybór ! A jednak wiem !!! Może nie tak dokładnie bo tego na własnej skórze nie doświadczyłem ale bardzo często rozmawiałem i byłem zżyty z osobami które przeżyli gehennę i piekło tamtych strasznych oraz nieludzkich dni i nocy ! Aby tamte czasy nigdy nie powróciły !!! AMEN !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.