Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 2260 wyświetleń

Rock na Bagnie już niebawem

Czternasta edycja Rock na Bagnie odbędzie się jak zwykle w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu, Województwo Podlaskie, w dniach 5-6 lipca 2024 r.

 

5 lipca rusza czternasta edycja Festiwalu Rock na Bagnie w Goniądzu na Podlasiu, organizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.

W tym roku organizatorzy zapowiedzieli bardzo atrakcyjne koncerty na scenie głównej usytuowanej tuż przy brzegu jednej z najdzikszych rzek w kraju, jaką jest Biebrza. Wśród wykonawców zobaczymy jedyny w tym roku występy w Polsce ikony punk rocka THE EXPLOITED i ich młodszych amerykańskich kolegów z THE CASUALTIES z USA. Również ze Stanów Zjednoczonych zawita do Goniądza grający kalifornijską odmianę melodyjnego punka AUTHORITY ZERO. Oprócz zagranicznych headlinerów będą też i polskie gwiazdy, na czele z PIDŻAMĄ PORNO, STRACHAMI NA LACHY, ILLUSION i SEXBOMBĄ. Całość zestawu dużej sceny uzupełnią: LORIEN, LENIWIEC, EYE FOR AN EYE, ACAPULCO, THE REBELS, CZERWONE KOŚCIOŁY, NICE WORK, ROYAL SPIRIT, DEVANER, JAWS, ROYAL KIDS OF 1977, FLAMING HEART. Swój urodzinowy koncert z okazji 30 lat zagra zespół PRAWDA. Wyjątkowymi występami będą też TRIBUTE TO SIEKIERA, podczas którego usłyszymy odegrany nuta w nutę album zespołu SIEKIERA „Nowa Aleksandria” a zespół ULICZNY OPRYSZEK specjalnie na Rock na Bagnie przygotował program p.t „Na Zawsze Punk” podczas którego wspólnie z zaproszonymi gośćmi wykona wiele zapomnianych już nieco a kiedyś bardzo popularnych utworów polskiego punka lat 80.

Jak widać po powyższym zestawie, Rock na Bagnie stawia na różnorodność gatunków: rock, punk, metal, ska, reggae, hardcore, zimna fala…  

Oprócz koncertów na scenie głównej, organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele atrakcji towarzyszących.  

 

W Goniądzkim Ośrodku Kultury już w przeddzień festiwalu, w czwartek 4 lipca o godzinie 15.00, będzie można wziąć udział w pierwszej części wyjątkowej konferencji naukowej p.t. „Festiwalowe historie Polski”. Druga część zacznie się następnego dnia o godzinie 10.00. Również w GOK, ale w sobotnie festiwalowe południe, spotkamy się z liderem zespołu DEZERTER Krzysztofem Grabowskim i porozmawiamy o jego książce „Przyjeżdżajcie – będzie super.

 

Natomiast w centrum Goniądza, w ramach inicjatywy „Rock na Bagnie na Styku Kultur”, powołanej przez mieszkańców i przyjaciół festiwalu, już od czwartkowego wieczoru będzie działał jarmark z małą sceną, na której zagrają:  BLUE HANGOVER, TOJAD, KIEPY Z DWORCA, KOOPERACJA, HGW Company, TeDeKa, NO PROFITS, SZARA MASA i ZAKŁAD PRODUKCYJNY.

 

Też w czwartkowy wieczór w namiocie Radia Bunt nadającego na żywo z terenu festiwalu, usłyszymy legendarną audycję „Zgrzyt” Piotra „Pietii” Wierzbickiego, oraz koncert zespołu MAŁPOLUDY.

Strefą dla najmłodszych zajmie się doświadczone w organizowaniu zabaw dla dzieci na rockowych festiwalach Stowarzyszenie KREUJ UŚMIECH.

 

Biebrzański Park Narodowy na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami skłaniającymi do odwiedzenia Goniądza i Podlasia nie tylko w czasie trwania Rock na Bagnie, gdyż Podlasie warto odwiedzać cały rok.  

Karnety w przedsprzedaży w cenie 230 PLN. są do nabycia w sieci GoOut, eBilet oraz Biletyna.pl tylko do 30 czerwca.  Ceny dwudniowych karnetów w dniu festiwalu wyniosą 250 PLN. Na miejscu będą również dostępne bilety jednodniowe w cenie 150zł. Dzieci do ukończenia 13 lat wchodzą z rodzicami/opiekunami prawnymi za darmo.

 

 

Jacek Żędzian

Komentarze (1)

Już nie mogę się doczekać :)
Jak zwykle będzie zajebiście:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.