środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 7947 wyświetleń

Robotnicza na finiszu

Prace modernizacyjne ul. Robotniczej w Grajewie są na ukończeniu. Wyłoniony w przetargu „Unirol” Kulikowska - lider konsorcjum, zgodnie z umową, remont powinien zakończyć we wrześniu. Może uda się wcześniej :), zostały drobniejsze prace i wykończenia. Jedno jest pewne - kierowcy już teraz bezpiecznie mogą przemieszczać się do zakładów usytuowanych w tej części miasta.  Jeszcze trochę cierpliwości i zapomnimy o utrudnieniach, zostanie tyko pełen komfort podróżowania! 

Do realizacji inwestycji przyjęto cały odcinek drogi. W ramach robót wykonano kanalizację deszczową i sieć wodociągową, drogę poszerzono i wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego. Ulica zyskała chodnik, zjazdy, ścieżkę rowerową i nowe oświetlenie uliczne. Miasto Grajewo otrzymało dofinansowanie na przebudowę ulicy Robotniczej w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w wysokości 2 860 357 zł. 

Partnerami w modernizacji tej drogi są: Starostwo Powiatowe w Grajewie (160 tys. zł) oraz największe zakłady z okolicy – SM Mlekpol (20 tys. zł), Pfleiderer (100 tys. zł) oraz Agro Centrum (10 tys. zł). Wartość projektu opiewała na kwotę 5 720 714 zł, prace modernizacyjne zostaną wykonane za kwotę 3 497 492,02 zł.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (5)

Panowie do pracy, taka ładna droga. Czy już są inwestorzy ?

Brawo jeszcze wiórowa i po kłopocie

a co to jest:" na finishu" szlag juz po polsku nie umiecie pisac ???

Wstyd i chańba że musieliśmy czekać tyle lat na remont kawałka drogi ale dla naszych władz jest to prawie autostrada tyle jest ta dużych firm które to ich pojazdy niszczą te drogo a można było tą sprawę załatwić szybciej ale kto płaci nikt trzeba poczekać jak unia da może i da ale jak wypełnić wnioski jeden panbóg wie tak działa nasza władza a może zatrudnijcie jeszcze kilkunastu doradców moż wam pomoga napewno w oprużnieniu portfela ,popatrzcie ludzie co wyprawia władza potrzeba zrobic remont drogi-chodnika wiele ulic w mieście nie ma drogi o chodnikach nie wspomnę ale kasa jest na budowę tak zwanych leżących policjantów koszt budowy to minimóm 700 zł,bez materjału ale mamy idiotów radnych którzy nie potrafią zająć się poważnymi sprawami tylko gównami ale trzeba zaistnieć chociarz ze 2 razy nz 4 lata opamiętnajcie się i nie głosujcie za piwo czy 20 zł,wiem że niektórym do dużo ale ile wypijesz flaczę 2 rojalu a ogół ponosi konsekwencje

Grajewo za biedne zeby drogi remontowac. Jezdzic po golej ziemi tez mozna.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.