Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10530 wyświetleń

Repatrianci w Grajewie

Ustawa o repatriacji umożliwia powrót do kraju osobom, które na skutek deportacji, zesłań i innych prześladowań narodowościowych i politycznych nie mogły się w Polsce osiedlić.

Rząd RP traktuje prowadzenie akcji repatriacyjnej jako spełnienie moralnego obowiązku wynagrodzenia historycznych krzywd Rodakom zamieszkałym w azjatyckiej części byłego ZSRR. Grajewo także prowadzi starania, aby w najbliższym czasie przyjąć rodzinę. Odwiedzili już oni nasze miasto i widzieli swój przyszły dom. Będzie to prawdopodobnie budynek po straży pożarnej przy ul. Ełckiej.

- Wszystko zależy od przetargu tego obiektu, a myślę, że to kwestia 2-3 miesięcy. Dostaniemy wtedy środki od Wojewody na remont. Będzie to rodzina wielopokoleniowa. Być może jedna osoba podejmie pracę w Muzeum Ziemi Grajewskiej – informuje wiceburmistrz Grajewa Waldemar Remfeld.

Magda Kosobudzka e-Grajewo.pl

piątek, 19 kwietnia 2024

Głos na TAK - Dariusz Latarowski

piątek, 19 kwietnia 2024

Zablokowana droga S61 Guty-Szczuczyn

Komentarze (2)

W muzeum Ziemi Grajewskiej powinna pracować osoba związana od lat z tymi terenami , znająca historię tych ziem.Myślę że na apel władz miejskich odpowiedzieliby przedsiebiorcy z Grajewa i zatrudniliby kogoś z tej rodziny .Przecież należy im pomóc

Mamy sporo zabytków na ziemi Grajewskiej. Myślę że władze miasta powini się dobrze zastanowić, czy warto zaczynać remont i komu go przeznaczyć by nie spotkał go los dworca PKP.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.