Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12536 wyświetleń

Remont przejazdu i półrondo

Przejazd kolejowo – drogowy w ciągu ulicy Piłsudskiego w Grajewie wielokrotnie był remontowany, bardzo często drogowcy uzupełniali ubytki w nawierzchni. Codzienny sznur przejeżdżających samochodów oraz niekorzystne warunki atmosferyczne i problem powraca jak bumerang. Intensywnie eksploatowany przejazd ponownie wymaga remontu i przywrócenia do normalności. Nierówna nawierzchnia i wystające szyny nie tylko nadwyrężają zawieszenia przejeżdżających aut.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polskie Linie Kolejowe miały jeszcze w tym roku przeprowadzić modernizację, jednak prace opóźniają się. Wszystko wskazuje na to, że dopiero w przyszłym roku zostaną rozpoczęte. 

- Dokładny harmonogram robót będzie znany po wyłonieniu wykonawcy, co nastąpi w pierwszym półroczu 2017 roku. W opisywanym miejscu będzie wymieniona nawierzchnia kolejowa, drogowa oraz wyregulowany tor – poinformował nas Karol Jakubowski (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A)

To dobra informacja dla kierowców, którzy skarżą się na stan techniczny przejazdu. Trzeba mieć nadzieję, że realizacja zadania rozpocznie się w planowanym terminie i będzie przeprowadzona w możliwie najkrótszym czasie. Wiemy jak uciążliwy jest dla użytkowników chociażby ruch wahadłowy na krajowej 61. Czy tym razem zadanie zostanie wykonane w taki sposób, by udręka zniknęła na wiele lat?

Nieopodal, zgodnie z zapowiedziami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wiosną przyszłego roku ma nastąpić Budowa półronda. Kierowcy włączający się do ruchu z ulic: Szkolnej, Konopskiej i Kolejowej będą musieli uzbroić się w cierpliwość...


e-Grajewo.pl
 

Komentarze (8)

Przejazd kolejowy to od roku cały czas jest łatany i mijamy co większe wyboje. Dobrze dowiedzieć się, że PKP remontuje przejazd jak trzeba wyregulować tory a nie jak samochodem jest problem przejechać. W sumie logiczne. Tylko po co te "Polskie" w nazwie? Lepiej pasowałoby "Swoje"

wybojowe tory można potraktowac jako kolejny próg zwalniający...

PKP powinno wybudować tunel i pociągi niech jeżdżą dołem pod jezdnią . to jest właściwe załatwienie tego od lat problemu na dłużej !

oo teraz to będą koreczki a może na czas remontu powinno być ograniczenie tonażowe jak kiedyś

Obwodnice zróbcie to nie trzeba będzie łatać co kilka tygodni tych dziurów a i łatwiej będzie Grajewiakom po własnym mieście się poruszać samochodem

ja mam sportowe zawieszenie w swoim i nie narzekam niech zostanie tak jak jest

zgadzam się z KK - PKP powinno budować se wiadukty a nie zawalać miasta pociągami i wszyscy muszą czekać aż te ich drezyny sie przetoczą.

Ale zakaz taki ze tylko osobowe mogą wjechać nie ważne że dostawa czy załadunek to ta wasza mleczarnia i płyty poszły by z torbami a i Ty byś do Szczuczyna do biedronki na zakupy jeździł barani łbie zakazy sobie na łeb postaw

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.