Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 7901 wyświetleń

Remont drogi na Centrum

Remont drogi na Centrum

Remont wewnętrznej drogi przy bloku nr 3 na osiedlu Centrum był bardzo pożądaną inwestycją w tej części miasta. Kilkudziesięciometrowy odcinek będzie miał w końcu nową nawierzchnię. Jeszcze w lutym br. Miasto opublikowało zaproszenie do złożenia oferty na realizację zadania. Zainteresowane podmioty do 22 marca mogą składać swoje oferty.

Dzisiaj stan ulicy to pasmo dziur w nawierzchni żwirowej. Po opadach deszczu liczne kałuże, w czasie suszy „tumany” kurzu. Mieszkańcy, właściciele czy klienci pobliskich firm przyznają, że droga nie nadaje się do normalnej jazdy. Problem z przejściem mają też piesi. Teraz to się zmieni.

W ramach prac zaplanowano budowę nawierzchni jezdni z betonowej kostki brukowej w kolorze szarym, budowę zjazdu z betonowej kostki brukowej w kolorze czerwonym wraz z przebudową istniejącego zjazdu w ul. Mickiewicza oraz wymianę włazu studni kanalizacji deszczowej.

Budowa drogi osiedlowej pomiędzy blokiem 3 i 5 na os. Centrum była inwestycją kluczową dla mieszkańców okręgu wyborczego nr 2, sygnalizowali to podczas spotkań z Burmistrzem. W 2015 r. część jezdni wykonano, pozostały odcinek (od budynków z siedzibami kilku firm do ul. Mickiewicza), ze względu na brak dokumentacji technicznej nie został zrobiony.

- Wspólne działania okolicznych przedsiębiorców i samorządu zaowocowały inwestycją, z której należy się cieszyć. Będzie estetycznie, poprawie ulegnie komfort jazdy a także polepszy się codzienne funkcjonowanie mieszkańców – powiedział Wiesław Dembiński, radny miejski z okręgu wyborczego nr 2.

Drogowcy rozpoczną prace po zawarciu umowy. Nowa nawierzchnia powinna zostać oddana do użytku w ciągu trzech miesięcy. I choć mieszkańców czekać będą pewne utrudnienia, po remoncie będzie wygodniej i dużo ładniej.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (6)

a kiedy na rolnej bedzie kostka brukowa czemu tam asfalt niby ma byc

A żwirowy odcinek ulicy 11 Listopada był wyrównywany tydzień temu, zapraszamy urzędników do obejrzenia w jakim jest stanie, znów są głębokie dziury, operator równiarki po zewnętrznych krawędziach drogi wyorał taką bruzdę, że niejeden rolnik mógły podziwiać, w bramach wjazdowych wybrane jest ze 20 cm poniżej poziomu działek. Wogóle brak nadzoru nad wydawaniem pieniędzy podatników.

Faktycznie to tak bardzo uczęszczany dukt..
gratulacje za trafność wyboru najpilniejszych potrzeb Panowie Radni ...Żenada!

remonty dróg i budowa nowych powinny być dla UM jak oddychanie. Każdego roku powinien być prezentowany raport ile km dróg wybudowano, wyremontowano i ile te drogi wytrzymały między remontami jako ocena jakości. To samo powinno dotyczyć wodociągów, kanalizacji i sieci ciepłowniczych. Tym się powinno oceniać sprawność działania UM i zależnych instytucji.

Zróbcie lepiej przejazd kolejowy a nie boczną drogę mało używaną

Ta drogą to można podjechać do do tych kamienic od zaplecza. Nawet nazwy nie ma. Są bardziej strategiczne drogi nie utwardzona

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.