Kraj

Remont drogi krajowej nr 58

Litwini budują drogę w pobliżu Szczuczyna


Na 12,3 mln zł opiewa kontrakt na przebudowę 5,5 km drogi krajowej nr 58 na odcinku od Szczuczyna do granicy województwa podlaskiego w kierunku miejscowości Świdry. Jak informuje GDDKiA inwestycję realizuje firma litewska AB „Kauno tiltai”. Na zakończenie prac ma nieco ponad rok.

Roboty drogowe rozpoczęły się na początku października. Na 5,5 km odcinku zbudowana zostanie nowa konstrukcja drogi o nośności 100 kN na oś, położona będzie nowa nawierzchnia, a jezdnia zostanie poszerzona z 5 metrów obecnie, do 6 metrów na obszarach niezabudowanych i 7 metrów na terenie zabudowanym. Poza tym przebudowany zostanie most na rzece Wissa, skorygowane łuki, powstaną też nowe zatoki autobusowe i zjazdy do posesji.

Po zakończeniu prac jesienią 2010, od Białej Piskiej w województwie warmińsko-mazurskim po Szczuczyn w podlaskim kierowcy będą korzystać z nowoczesnej drogi.  - opisuje 4lomza.pl

 

Droga krajowa nr 58 (DK58) – droga krajowa o długości ok. 149 km, leżąca na obszarze województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Trasa ta łączy Olsztynek z Szczuczynem.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.