Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 7254 wyświetleń

Remont chodnika w parku

Trwa remont chodnika w parku przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie. Zapominamy o wyboistej nawierzchni, będzie równo i estetycznie.

Wykonawca rozpoczął prace od zdemontowania starych płytek betonowych, rozebrania krawężników oraz obrzeży trawnikowych. Nieestetyczny, wysłużony podjazd zostaje zastąpiony nowym, z szarej kostki brukowej z grafitowymi wstawkami. Już niebawem będzie można korzystać z odpowiedniej nawierzchni.

W celu realizacji zamówienia przeprowadzono procedurę rozpoznania cenowego. W odpowiedzi wpłynęły 2 oferty. Najtańszą propozycję cenową złożyło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Grajewie. Prace wykonuje za około 26 tys. zł.

Bez wątpienia nawierzchnia kilku pozostałych alejek pozostawia wiele do życzenia. Problem z przejściem mają nie tylko osoby niepełnosprawne, starsze i z wózkami dziecięcymi. Zgodnie z zapowiedzią samorządowców również zostaną wyremontowane.

Park z odrestaurowanym wojskowym sprzętem  przechodzi metamorfozę. Plac zabaw, nowe oświetlenie, urządzenia do ćwiczeń, stoły do gier, ławki, kosze na śmieci. To jednak nie koniec zmian na skwerze. W planach jest budowa ogrodzenia od strony terenów kolejowych.

Co jeszcze można byłoby zmienić, by stworzyć przyjazną przestrzeń? Czekamy na Państwa pomysły. Być może głos dotrze do decydentów i wezmą sugestie "do serca".


/e/
 

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (5)

Odrestaurowanie pozostałych pojazdów wojskowych.

Przydałaby się fontanna w parku.

Park zyskuje na wyglądzie, Brawo !!! Oby pozostałe chodniki też wyremontowano. Czy trawniki będą też porządkowane ? Remontując podjazd zniszczono ciężkim sprzętem zasiane niedawno trawniki. Czy wykonawca przywróci je do stanu w jakim poprzednio były?

dalej kładą chodniki tam, gdzie mało kto po nich chodzi

Te stare płytki prosimy wyłożyć na starym cmentarzu w dole za kościołem i od grobu Nieznanego Żołnierza do bramy na nowy cmentarz - Jest tragedia !!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.