niedziela, 16 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 2268 wyświetleń

Relacja z Rodzinnych Warsztatów Wielkanocnych

Święta Wielkanocne wiążą się z wieloma tradycjami i zwyczajami ludowymi, z których część jest nadal kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek. Święta kojarzą się nam również z wykonywaniem ozdób wielkanocnych, które zdobią nasze domy, dodając koloru i barw np. na wielkanocnym stole. 

Takie właśnie ozdoby wykonywane były w Dworze w Niećkowie podczas ostatnich Rodzinnych Warsztatów Wielkanocnych. Uczestnicy spotkania tworzyli stroiki, składające się m.in. z barwnych kwiatów i kolorowych jajek. Pomimo tych samych rzeczy, używanych przez uczestników do tworzenia stroików, każdy był troszkę inny, a zarazem wyjątkowy. Najlepiej ukazują to zdjęcia gotowych już „dzieł sztuki”, które możecie obejrzeć w galerii poniżej.

Warsztaty, już nie pierwszy raz, poprowadziła dla nas pani Elwira Rogińska, której ofertę możecie podpatrzeć na profilu facebook’a - Dekorada Elwira Rogińska. Pełen profesjonalizm, a także pogodne usposobienie pani Elwiry sprawiły, że z warsztatów wszyscy wyszli uśmiechnięci, zadowoleni i dumni z własnoręcznie wykonanych prac. 

Dziękujemy pani Elwirze za poprowadzenie dla nas spotkania oraz uczestnikom za chęć spędzania z nami wolnego czasu. 

Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facebook’a Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/ 

 

niedziela, 16 czerwca 2024

Żłobek miejski. Rodzinny Piknik (14.06)

piątek, 14 czerwca 2024

Piknik z Folklorem 2024

Komentarze (1)

Piękne prace, bardzo ciekawa oferta warsztatowa, sama korzystałam i polecam :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.