piątek, 1 marca 2024

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 2819 wyświetleń

Relacja z Rodzinnych Warsztatów Składania Szopek

Nie rozpoczął się jeszcze nawet czas Adwentu, do którego zmierzamy w andrzejkowych zabawach, ale nie da się ukryć, że już Boże Narodzenie „za pasem”. To wyjątkowe święta, które dla każdego z nas, nawet jeżeli nie bywają przeżyciem religijnym, to są bez wątpienia ważnym elementem naszej tożsamości i europejskiej kultury, pełnym uniwersalnych wartości. To również wiele bliskich nam tradycji, a jedną z nich jest zwyczaj budowania i wystawiania szopek bożonarodzeniowych. 

 

Dokładnie 26 listopada 2023 r. w zabytkowym Dworze w Niećkowie odbyły się „Rodzinne warsztaty składania szopek”. Pani Elwira Rogińska, właścicielka firmy „Dekorada” przeprowadziła szkolenie, podczas którego fachowo objaśniła jak zrobić przepiękne, nowoczesne w formie i tradycyjne w treści, małe szopki bożonarodzeniowe.

 

Ponadto każdy uczestnik warsztatów miał możliwość stworzenia swojej własnej indywidualnej i niepowtarzalnej bombki choinkowej. 

Było to kolejne wydarzenie związane z rewitalizacją Dworu w Niećkowie, możliwą dzięki środkom pozyskanym w ramach grantu otrzymanego w Konkursie „Nasz Zabytek” z Fundacji Most the Most.

Dziękujemy niezawodnej Pani Dekorada Elwira Rogińska wspaniałe poprowadzenie warsztatów, a wszystkim uczestnikom za przybycie i świetną atmosferę.

Komentarze (1)

Brawo dla wszystkich. Jesteście super młodzi ludzie. Piękna rzecz. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.