niedziela, 17 października 2021

Wiadomości

Rehabilitacja w nowych kolorach

Rehabilitacja w nowych kolorach

29 września br. w Szpitalu Ogólnym im. Dr Witolda Ginela w Grajewie odbyło się uroczyste otwarcie odnowionego Zakładu Rehabilitacji Leczniczej.

W dużo lepszych warunkach leczyć się tu będą mogły osoby z przewlekłymi chorobami mięśni i stawów, zaburzeniami krążenia, a także po urazach i zabiegach ortopedycznych.  Modernizację Zakładu sfinansowały wspólnymi siłami samorządy powiatu grajewskiego.

Symboliczne otwarcie zmodernizowanego Zakładu Rehabilitacji  jest kolejnym krokiem konsekwentnego planu poprawy warunków leczenia i pracy w Szpitalu Ogólnym w Grajewie.

 Remont  kosztował około stu czterdziestu tysięcy złotych. Trzydzieści tysięcy dyrekcja szpitala przeznaczyła na zakup nowego sprzętu.
- Udało się wyasygnować z kasy powiatu te pieniądze, bo taka jest konieczność – zapewnia Jarosław Augustowski, starosta grajewski. – Społeczeństwo starzeje się i rehabilitacja schorowanych narządów jest niezbędna. Jest to ten rodzaj usług, na które czeka społeczeństwo.
- Nie jest to jakiś szczególny remont, lecz kolejny etap modernizacji szpitala w miarę pozyskiwanych środków – dodaje Grzegorz Dembski, dyrektor grajewskiej placówki. – Krok po kroku dostosowujemy nasz szpital do wymogów unijnych. Powoli wymieniamy też wyposażenie oddziałów. Wszystko zależy od pieniędzy jakie zdobędziemy.

 

Obecnie opiekę nad pacjentami Zakładu sprawuje załoga w składzie:

kierownik Sławomir Ginel
lek. Małgorzata Nowicka
lek. Wanda Brajczewska

fizjoterapeuci:
Elżbieta Żelazna
Anna Kiełczewska
Lucyna Siejda
Małgorzata Poszyler
Małgorzata Winniczuk
Agnieszka Chrostowska
Beata Godlewska
Barbara Kapczyńska
Mirosław Kapczyński
Iwona Kowalewska

stażystki:
Monika Gutowska
Karolina Lach

fot. e-Grajewo.pl

sobota, 16 października 2021

Rewitalizacja Centrum Grajewa

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.