Wiadomości

  • 47 komentarzy
  • 14938 wyświetleń

Rehabilitacja w Medicusie?

    Od stycznia pacjenci ze skierowaniami na  rehabilitację leczniczą powinni kierować się do Medicusa. Szpital w Grajewie, który do tej pory obsługiwał pacjentów ambulatoryjnych przegrał konkurs ofert przeprowadzony przez NFZ w Białymstoku. W podobnej sytuacji znalazły się 3 szpitale w Białymstoku i w Augustowie.

Rzecznik Podlaskiego Oddziału NFZ Adam Dębski zapewnia, że w konkursie wybrani zostali najlepsi świadczeniodawcy, którzy w rankingu uzyskali najlepsze lokaty. "Kryteriami doboru ofert są: jakość, kompleksowość, dostępność i cena. O wyborze zdecydowała w przeważającej mierze jakość, to znaczy kwalifikacje kadry, posiadany sprzęt i baza lokalowa"

Szpital Ogólny Im. Dr Witolda Ginela W Grajewie  odwołał się od tej decyzji ale Komisja konkursowa NFZ  postanowiła: Oddalić protest.


     Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej lub bezpośrednio na zabiegi fizjoterapeutyczne wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej nie jest tożsame ze skierowaniem na realizację cyklu zabiegów. W poradni rehabilitacyjnej w zakresie lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, na podstawie jednego skierowania, dopuszcza się w przypadkach uzasadnionych medycznie, objęcie opieką świadczeniobiorcę ze schorzeniami wymagającymi długotrwałej rehabilitacji do czasu osiągnięcia poprawy w leczeniu danej jednostki chorobowej, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy.
     W przypadku skierowania na zabiegi fizjoterapeutyczne przez lekarza innego niż lekarz ze specjalizacją z rehabilitacji medycznej, balneoklimatologii i medycyny fizykalnej (a więc np. lekarz specjalista medycyny rodzinnej), magister rehabilitacji / fizjoterapii ustala szczegółowy program rehabilitacji zgodny ze stanem zdrowotnym pacjenta.

     Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne związane z dysfunkcją narządu ruchu wywołane wadami postawy wystawia tylko lekarz poradni:
·    rehabilitacji leczniczej,
·    ortopedii i traumatologii narządu ruchu (w tym poradni wad postawy).
    Wykonanie zabiegów w danym dniu pacjent potwierdza na wystawionym skierowaniu. Po zrealizowaniu zabiegów, skierowanie z potwierdzonym wykonanych zabiegów pozostaje w dokumentacji placówki wykonującej zabiegi. W cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych jednemu świadczeniobiorcy przysługuje nie więcej niż 5 zabiegów dziennie.

WAŻNE!
Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, iż zgodnie z zapisami zał. nr 1, Lp. 1, pkt. b-4 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2009 roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej (Dz.U. Nr 140,poz 1145 z późn. zm.) - świadczenia udzielane w fizjoterapii ambulatoryjnej muszą odbywać się pod nadzorem co najmniej magistra fizjoterapii, z wyjątkiem masażu.- Świeżo wyremontowany oddział, aparaty, sprzęt, ale przede wszystkim ludzie, którzy tu pracują – mówił nam dzisiaj kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Szpitala Ogólnego w Grajewie Sławomir Ginel. Liczyliśmy się z tym, że usługi mogą zostać ewentualnie podzielone. Na razie za wcześnie jeszcze mówić o tym, mamy nadzieję, że nie jest to ostateczna decyzja. Szpital złożył protest, jesteśmy dobrej myśli – kontynuował kier. ZRL


- Przystąpiliśmy do konkursu, jesteśmy przygotowani – nowy sprzęt, fachowy personel. Wszelkie zabiegi w Medicusie będą wykonywane profesjonalnie, z należytą starannością. Osoby, które mają kolejkę, czy skierowanie na rehabilitację będą mogły już w drugiej połowie grudnia zapisywać się w naszej Przychodni – os. Południe 9 w Grajewie – powiedział nam Dariusz Leończyk, właściciel NZOZ "Medicus"
Komentarze (47)

Czy w Mdicusie jest miejsce na takie zabiegi? Czy jest odpowiedni personel? Czy będzie Poradnia Rehabilitacyjna i kto tam będzie przyjmował?

Ciekawe jaki magister będzie nadzorował pracę fizjoterapeutów w Medicusie.

To chyba żarty!!!!!!! Przeprowadzony remont na rehabilitacji i szpital nie będzie realizował świadczeń w tym zakresie. Niedługo właściciel Medicusa przejmie szpital i wtedy kasa popłynie do jego kieszeni . A może cała ta sytuacja da do myślenia personelowi szpitala i zmieni sie stosunek do pacjenta

To jest czysty biznes,a gdzie pacjent,jak szpitala nie bedzie?

Ala co Ty chcesz od personelu szpitala.Czym rożni się od personelu Medicusa. W szpitalu szybciej coś załatwisz niż w Medicusie.Szkoda,że w szpitalu nie ma więcej poradni specjalistycznych,Nie mam zastrzeżeń co do personelu szpitala, pacjenci są zawsze przyjmowani ponad limit i czasem ponad siły personelu.

Znajdą się tacy którzy sprzedadzą się za parę srebrników

Można prosić więcej informacji na temat tej rehabilitacji:czy to będą takie same zabiegi jak w szpitalu? czy jest poradnia itp?

Dziś rehabilitacja jutro... Za chwile nie bedzie nic.

Do telewizji z tym.NFZ to pomyłka,pieniadze zamiast na leczenie ida na urzednikow tam pracujacych.

nikt nie będzie czekał i się przyglądał skoro ma możliwość na równi z innymi ubiegać się; widocznie była dobra oferta

Czy to jest zemsta NFZ za upominanie się o swoje pieniądze przez szpital? Cz chodzi o coś innego?

Ciekawe czy zatrudni P.Leonczuk pracownikow ze szpitala czy wyplacac bedzie im emeryture?..

john-medicus powinien dla dobra mieszkancow Grajewa otwierac te poradnie których brakuje w szpitalu.W ten sposób tylko pogrąza szpital,

W którym budynku będzie ta rehabilitacja, bo chyba nie ma miejsca w tym obok szpitala.Często chodzę do Medicusa , tam czekając w kolejce do lekarza ciężko czasem znaleźć miejsce żeby się oprzeć o ścianę , nie mowa aby usiąść.

Ma rację 'pacjent' pytając, czy jest miejsce w medicusie na rehabilitację; ja też tego miejsca tam nie dostrzegam. Dziwne, zatem, są decyzje NFZ.

Czy w MEDICUSIE pracuje jeszcze P. Łaguna?

Dlaczego NFZ nie podzielil kontraktu ?w szpitalu sa masaze wirowe krioterapia azotem a w Medicusie tego nie ma.Pacjenci beda niezadowoleni.Czy Medicus dziennie przyjmie ponad 120 pacjentow?Beda kolejki jak w Elku.

Kto z mieszkancow Grajewa i okolic chce aby nie zlikwidowano przychodni rehabilitacji w szpitalu prosze o przyjscie rano przed poradnie Rehabilitacji w celu zlozenia podpisu i z tym postulatem pojedziemy do NFZ w Bialymstoku.Prosze o masowe przybycie.

Miejsce jest tam od dawna, do pomieszczenia po "starym Medicusie" tuż obok apteki na osiedlu Południe (tam, gdzie kiedyś był stomatolog i laboratorium). A co do personelu Medicusa, to jest to dobry personel, szpital powinien takiego zazdrościć. Rehabilitacja w szpitalu wiele pozostawia do życzenia, nie wspomnę już o metodzie przyjmowania na oddział rehabilitacji (pacjent powyżej pewnej grupy wiekowej już nie jest tam przyjmowany, sama tego doświadczyłam), a przecież każdy ma prawo do życia i tym samym do leczenia. Prawda?
Jestem bardzo uradowana, że rehabilitacja ambulatoryjna będzie w Medicusie :))


To jest chory sysyem.Powiat daje pieniadze na remont i nowy sprzet a NFZ nie daje kontraktu.Gdzie tu logika?Nasze podatki poszły w cos z czego nie bedziemy mogli korzystac.

Tak zaczynam rozumować,że szpital w rozsypce.a co z personelem wyleci na bruk.Przeprowadzić kontrole w NFZ.dlaczego za nasze składki zdrowotne nie mamy dostepu do rehabilitacji.szpital czeka,ma sprztet,wyuczonych ludzi -rehabilitantów po cholerę jakiś przetarg, powinno rehabilitować ludzi gdzie sie da bo my jesteśmy na wsiach wszyscy do rehabilitacji,.Powinno nas tu na przymus badac i rehabilitować , bo sami nie możemy tam dostac sie. mamy powykrzywiane kręgosłupy od pracy, cięzarów. .?pprzepraszam miastowych Wy nie jesteści inni tak samo macie wady./ Ilu tam w tym Medikusie mogą przyjąc ,kolejki na pare lat.

super,super Medikus jest o.k. miła obsługa, a Szef jest przemiły, kompetentny i zna się na medycynie
Serdecznie pozdrawiam

kontrakt powinny dostać obie firmy a Pacjent powinien sam decydować gdzie jemu odpowiada i wtedy byśmy zobaczyli gdzie jest lepiej ..

Do Pani też-pacjentka oddział rehabilitacji zostaje ,a chcą zamknąć poradnię , a co do personelu to jest mily ,kompetentny i życzliwy.Ostatnio sama korzystałam z ich opieki,za którą serdecznie dziękuję. Trzeba walczyć bo niedługo wszystko pozamykają.

Dlaczego pacjeci nie moga byc rehabilitowani w szpitalu i Medicusie? Czas oczekiwania na zaiegi w szpitalu jest dlugi.Uwazam,ze wykonywanie zabiegow w obu placowkach skrocilo by czas oczekiwania.

oj nie zdziwię się jak zarządcy szpitala wydzierżawią rehabilitację (oddział dzienny) właścicielowi medicusa, ale to już by były jaja nie z tej ziemi

nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka


"Zachłanność rodzi się z błędnego wyobrażenia o satysfakcji, gniew z błędnej oceny spraw swoich i otoczenia, głupota z niezdolności do stwierdzenia, jakie postępowanie jest właściwe. Zachłanność, gniew i głupota stanowią zatem źródło wszelkiego ludzkiego nieszczęścia. Aby je usunąć należy praktykować nauki Buddy, ćwiczyć koncentrację umysłu i osiągać mądrość. Przestrzeganie nauk usuwa zachłanność, właściwa koncentracja umysłu usuwa gniew, a mądrość usuwa głupotę."

A co z personelem Oddziału Rehabilitacji, wyrzucić na bruk?? To już nikogo nie interesuje?? Nie macie sumienia!!!!!

Birzemy przykład z poradni w Ełku .Lekarz w jeden dzień tygodnia i to zazwyczaj 2 godz zleca zabiegi .Kupą mości Panowie a następnie czekamy misiące na zabiegi.W Grajewie mogłem przyjść do lekarza w każdy dzień i o dogodnych godzinach.Na zabiegi najgorzej w miesiąc,ale to już historja.Mam nadzieje że mój kręgosłóp to weżmie pod uwage.

W głowie sie nie miesci lezacego sie nie kopie,bo w jakiej sytuacji jest szpital kazdy wie.Medicus bedzie zarabiał na tak dochodowej przychodni,a szpital dogorywał.Wiadomo ,ze w szpitalu sa oddziały ktore nie przynosza zyskow ale ratuja ludziom zycie,wiec nie mozna postepowac w ten sposob,ze zabieramy te ,które finansowo sa oplacalne.Jak szpital zlikwiduja,to jasne ze otrzymamy pomoc w innych szpitalach,ale moze byc juz za pozno.

wielokrotna pacjetko ,w szpitalu dlugi czas oczekiwania?Zobaczysz jaki bedzie w medicusie.Do Grajewa przyjezdzali pacjenci z Elku ,bo u nas krócej sie czeka.Nie sadze zeby medicus dal rade wykonac zabiegi ponad 100 pacjentom dziennie.

Nie dajmy sie okradac.To masze podatki ida na leczenie i skladki.Wybor ma kazdy .Chorych sam Medicus nie wyleczy, nie ma na to warunkow a w szpitalu sa pracownicy z 30-letnim stazem pracy i pozbawic ich pracy- to swinstwo.NFZjak mozna taki podpisac kontrakt z Medicusem?Chce korzystac z rehabilitacji w szpitalu-kto mysli tak jak ja- niech wpisuje sie tu.

Towar kupiony .....reklamacji nie przyjmujemy.A ludzie glosu nie maja?To dobro pacjenta a nie Medicusa, mnie nie obchodza porachunki kretactwa NFZ ze szpitalem ja chce sie leczyc i mam prawo wyboru.Chce korzystac z zabiegow w szpitalu.

Leczę się Ełku bo taka moja choroba , ąle na rehabilitację przyjeżdżałam do Grajewa.Teraz w Ełku są kolejki już na początek maja.W Grajewie czekałam najwyżej raz to były 3 tygodnie. Co teraz będzie?Boję się,że nie będę mogła się tak często rehabilitować jak potrzebuję,Proszę Panie Starosto , Burmistrzu pomóżcie ta rehabilitacja naprawdę jest nam potrzebna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ola - ciekawe czy jak byś prowadziła sklep z warzywami to dla dobra klientów nie sprowadzałabyś marchewki bo ją już sprzedaje inny sklep niedaleko? proste? chyba żartujesz dziewczyno - szpital (z całym szacunkiem) i inne przedsiębiorstwa dzisiaj muszą uświadomić sobie że to są nowe czasy, nic nie jest pewnego, trzeba być elastycznym, a w szpitalu i tak miały byc zwolnienia na rehabilit, nie dzieje się dobrze tam, mają bardzo duuuży dług; a jak szpital padnie? to wolę do medicusa niż do łomży czy moniek!

dlaczego mój komentarz został wydrukowany w połowie tam nic nie było niecenzuralnego ani obraźliwego więc droga redakcjo proszę o pełen mój komentarz
co to jest za wypisywanie tego co wam się podoba to po co te komentarze
a może już pan burmistrz rządzi redakcją e-grajewo ??

2 lata mialem zlamana noge po zdjeciu gipsu chirurg skierowal mnie na rehablitacje wtedy jedna lekarka byla na wychowawczym a inna pani jak dobrze pamietam na pytanie czy przyjmie mnie jescze dzis na wizyte i skieruje na zabiegi rehabilitacyjne odpowiedziala ze dzis juz nie bo nie ma sily a od jutra idze na 2 albo3 tygodniowy urlop,wiec czekalem tyle czasu na pania doktor i na zabiegi,tylko jaki sens ma rehabilitacja po zlamaniu nogi po takim czasie...

John,porównanie szpitala do sklepu warzywnego chyba jest nie na miejscu.Moze mi napiszesz gdzie bedziemy leczyc schorzenia ,ktore dla prywatnych sa nieoplacalne-NFZ za malo placi.Pójdziemy na prywatna wizyte do medicusa.Jakim trzeba byc czlowiekiem ,zeby szpital traktowac na rowni z fabryka,ktora musi przynosic zyski.Mamy zly system i niestety szpitale sa w takich dlugach(panstwowe).Prywatne maja tylko te oddziały z ktorych plynie kasa.

John głupoty piszesz medicus to tylko przychodnie,o ile wiem to oddzialow szpitalnych tam brak.

Nie wiem, nie rozumiem nad czym te rozważania wszyscy wiemy jak pracował szpital, poczekajmy sprawdzimy jak będzie to wszystko odbywać się w medicusie i będziemy rozmawiać. A kto dostał kontrakt pewnie placówka lepiej przygotowana, w końcu takie decyzje muszą być czymś poparte prawda?

jestem za tym żeby rehabilitacja pozostała w szpitali,bo w Medicusie na pewno kolejki się wydłużą.mam pytanie?a co z oddziałem.co z pacjentami leżącymi.Na tym oddziale pracuje chyba najmilszy personel,wspaniała pani oddziałowa,pan Krzysiu,wiecznie uśmiechnięta pani Hania i pozostałe panie pielęgniarki.Będziemy walczyć o pozostawienie rehabilitacji.

tu chodzi o kasę i nikt w sentymenty bawić sie nie będzie ,,,,dobro pacjenta ha ha a kogo to obchodzi

oddzial pozostaje w szpitalu medicus wygral tylko przetarg na ambulatorium (chyba)

Dlaczego tak łatwo jest coś zniszczyć.Pozwalniać ludzi , zniszczyć dział.Może gdyby podzielić kontrakt i żeby dwie placówki walczyły o pacjenta, ale fajnie nie byłoby kolejek. W Polsce trzeba niszczyć uczyć pacjentów pokory , aby cieszyli się z tego co mają i byli wdzięczni, że dostana się na zabiegi i nie zwaracali uwagi na to w jakich warunkach i przy jakiej obsłudze. NFZ GDZIE PACJENT W TYM WSZYSTKIM I JEGO DOBRO?????

Czar prysl i mydlenie oczu pracownikom.Kto ma odwage spojrzec w strone tych spracowanych pan w oddziale.Kapitan pierwszy ucieka z tonacego statku....roztrzygnieto- od stycznia do Medykusa NFZ podal na swojej stronie.

Przez zajmowane gabinety na rehabilitacje -nie przyjmuja lekarze.Odwolane sa wizyty gdyz gabinety lekarzy sa zajete .Teraz sa kolejki do innych lekarzy a ja jako pacjent na tym cierpie.Jesli nie ma pomieszczen na gabinety lekarskie -to nie zapisywac na wizyty.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.