wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 9755 wyświetleń

Rehabilitacja lecznicza rolników

W pierwszym kwartale 2009 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Zambrowie będzie mogła wysłać na bezpłatne leczenie rehabilitacyjne 154 rolników z powiatu grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego.

Uprawnieni do rehabilitacji
Na turnusy rehabilitacyjne kierowane są osoby, które nie ukończyły 60 lat (kobiety) i 65 lat (mężczyźni) oraz podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników lub mają ustalone prawo do okresowej renty rolniczej i zachowały zdolność do samodzielnej egzystencji. Na rehabilitację leczniczą może być skierowane również dziecko rolnika, jeżeli jest w wieku uprawniającym do przyznania renty rodzinnej.

Koszty leczenia

 Pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym jest bezpłatny, a osobie skierowanej zwracane są koszty dojazdu najtańszym, publicznym środkiem transportu. Pacjent zobowiązany jest jedynie do wniesienia opłaty miejscowej na rzecz lokalnego samorządu, za każdy dzień pobytu (2,20 ÷ 3,50 zł/dobę).

Ośrodki rehabilitacyjne

Rehabilitacja lecznicza organizowana jest w formie 21-dniowych turnusów, prowadzonych we własnych Centrach lub Ośrodkach Rehabilitacji Rolników oraz innych zakładach. Leczone są w nich schorzenia narządów układu ruchu oraz choroby układu krążenia.
Obecnie KRUS PT w Zambrowie dysponuje skierowa-niami do CRR w Horyńcu Zdroju, Iwoniczu Zdroju, Szklarskiej Porębie, Kołobrzegu i Świnoujściu. Ośrodki te położone są w uznanych miejscowościach uzdrowiskowych. Posiadają profesjonalną bazę zabiegową i zapewniają całodobową opiekę medyczną. Oferują do dyspozycji komfortowe pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją, radiem, telefonem.

Zasady kierowania na rehabilitację

Podstawę skierowania stanowi orzeczenie lekarza rzeczoznawcy lub komisji lekarskiej KRUS, albo wniosek lekarza leczącego (rodzinnego, specjalisty,...). Wniosek ten wraz z niezbędnymi badaniami zleconymi przez lekarza, rolnik składa (osobiście lub wysyła pocztą) we właściwej placówce terenowej KRUS.

Więcej informacji na temat rehabilitacji leczniczej rolników można uzyskać w najbliższej placówce terenowej KRUS lub na stronie internetowej www.krus.gov.pl

KRUS PT w Zambrowie

Komentarze (11)

płacą takie wypasione składki, że nawet na wczasy ich krus wysyła....

płacąc ZUS, chorując też Cię mogą wysłać CYNIKU

KRUS to złodziejska instytucja! Wszyscy płacimy koszty koalicji PO z PSL...

Cynik , przeczytaj uwaznie , koszty pobytu pokrywa sam , czyli za kazda dobe sie placi , tez sie zapisz do krus i nie dziwolaguj ,, ale jaka pozniej renta jest z krus,,,??wiesz ,,,cwaniaku a jak nie to sie nie odzywaj , morda w kubel ,,

Do składek KRUS -oskich dopłacamy to fakt. Niezapominajmy również, że jest spora uprzywilejowana grupa w naszym społeczeńskie za którą już nie dopłacamy ale płacimy 100 % wartości ich ubezpieczenia. Ale tu jakoś dziwnie cicho.
Ale robol jest przecież po to aby dopłacał do rolnika, kolejarza, górnika, księdza, nauczyciela i cholera wie do kogo i czego jeszcze.
Która to instytucja w Polsce nie jest na swój sposób złodziejska. Zdaje się, że każda instytucja w naszym kraju to przynajmniej instytucja ograniczonego zufania.

Na dopłaty do Krusu idzie tyle kasy co na MON i Edukację razem.Biedny rolnik to mit!

zgadzam się z obserwator,,,

Obserwator popieram wszystko to co napisałeś, masz rację.

panie Andrzeju a powie pan ile dopłaca nasza kochana Polska do zus-u

LUDZIE DO KOGO PRETENSJA KRUS MA TO DA ZUS MA I NIE DAJE JAK DAJĄ TO SIE BIERZE JAK GONIĄ TO SIE SPIERDZIELA PRETENSJE KIEROWAĆ DO WŁADZ NASZEGO RZĄDU A NIE DO ROLNIKÓW KAŻDY PŁACI SKŁADKI I NIE TYLKO DLA ROLNIKÓW ALE TEŻ NA DARMOZJADÓW W RZĄDZIE NA SAMOLOT DLA PREZYDENTA DLA ZŁODZIEJA BEZROBOTNEGO KTÓRY MOŻE A NIE CHCE JA POPIERAM CHOCIAŻ PŁACE ZUSSSSSSS WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZE WSZYSTKIM NAWET TYM CO POJADĄ SIE KUROWAĆ

wystarczy sprawdzić ilu rolników jest rencistami i w jakim wieku , w wiekszości gospodarstw rolnych żona i mąż mają renty w wieku 50 lat .ziemię przepisują na dorosłe dzieci i dostają dofinansowanie z uni.niech ci z krusu podjadą na pole w czasie żniw albo do obory w czasie dojenia i sprawdzą kto tam pracuje ,myślę że ci biedni renciści.trzeba zrobić porządek z zusami krusami pomostówkami .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.