sobota, 21 maja 2022

Kraj

Region w kryzysie finansowym?

O 18% niższy będzie w tym roku Budżet Samorządu Województwa Podlaskiego. O 18 mln zmniejszyła się subwencja i o 30 mln zł zmniejszyły się wpływy z podatku CIT. Kryzys dotarł też do nas, ten rok przyniesie dużo mniej wpływów – mówił w porannej rozmowie Radia Nadzieja Jacek Piorunek Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Największy problem finansowy sprawiają szpitale. Dziedzina ochrony zdrowia to jeden z najtrudniejszych tematów w sejmiku województwa podlaskiego – dodaje Jacek Piorunek . W województwie na służbę zdrowia brakuje kilkuset mln zł. Największe zadłużenia notują 4 wojewódzkie szpitale, w Białymstoku, Łomży, Suwałkach i Choroszczy.

W tym roku  jednak muszą być pieniądze 50 mln zł na dokończenie opery filharmonii podlaskiej. Pieniądze samorząd województwa chce pozyskać z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego.

Województwo ma też otrzymać w tym roku dodatkowo 40 mln euro z Krajowej Rezerwy Wykonania Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze mają być przeznaczone dla przedsiębiorstw, jak też na drogi


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.