Kultura i rozrywka

  • 10 komentarzy
  • 11189 wyświetleń

Region grajewski w XIX w.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam na konferencję naukową pt: "Region grajewski w XIX wieku", która odbędzie się w sali widowiskowej MDK w Grajewie w piątek 6 czerwca 2008 r. w godz. 10.30-17.00.

T.Dudziński
Szczegółowy program konferencji w załączeniu.

Komentarze (10)

chapeau bas !
I gratulacje już teraz!

Nie trzeba konferencji-wystarczy wyjść na miasto i mamy XIX wiek

Grajewianin jednak się mylisz.
W 1800 r. Grajewo miało tylko rynek, 2 ulice i 48 domów krytych gontami. W 1857 r. z ogólnej liczby 95 budynków zaledwie 5 było murowanych. Nawet kościół był drewniany. Jeszcze w 1890 r. w Grajewie na 287 budynków, 232 były drewniane, 10 glinianych i 45 murowanych. Mieszkańcy również nie było za wielu w 1800 r. - 218, 1825 - 1139, 1858 - 1917, 1880 - 3828.
Tak więc różnica pomiędzy stanem obecnym a tym XIX w. jest widoczna.

Grajewianinowi z X , gdzie X to dowolna wieś z okolic Grajewa nie wytłumaczysz i tak.


Chyba TD jest Radnym- ja obstaje przy swoim- jedno skrzyzowanie ze światłami -brak chodników i dróg -brak świateł- czyli wiek XIX - chyba ktos mnie nie zrozumiał. Widać że go również zadowolony bardzo- chyba nastepny radny- ciężka sprawa-Ludzie otwórzcie OCZY - czy to takie trudne-pozdrawiam

@GRAJEWIANIN. Ciężko zrozumieć kogoś, kto nie ma pojęcia o czym pisze. Tematy wykładów są ciekawe, niestety niszowe. Większości grajewiaków nie obchodzi za bardzo lokalna historia, czego ty jesteś żywym przykładem. Problem tkwi w tym iż przez lata próbowano odciąć nas polaków od korzeni, abyśmy zatracili tożsamość narodową. Czy ktoś z was dowiedział się w szkole, że np pod Rajgrodem Polacy rozgromili Rosjan w czasie Powstania Listoadowego, BO JA NIE. CZAS TO ZMIENIć. Proponowałbym nauczycielom historii przyjście na tą konferencję, może się czegoś nauczą o naszym mieście.
P.S.
Grajewianin - do szkoły uczyć się

jaro=troche pomysl o czym pisze Grajewianin-myslenie nie boli i ma przyszłość podobno.

Świetna sprawa, gratuluję pomysłu. Czy może przyjść każdy zainteresowany, niezależnie od wieku ?

Wstęp jest całkowicie wolny dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszam.

Grajewianin pisze bzdury porównuj obecne Grajewo do Grajewa z 19 WIEKU. Wiele jest jeszcze do zrobienia, ale nie jest tak tragicznie, przecież nikt nie wylewa odchodów na ulice , a tak chyba było w tamtych czasach itd.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.