wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 8389 wyświetleń

Razem Przeciw Przemocy

   Spotkanie policjantów z pracownikami ochrony zdrowia pn.”Razem Przeciw Przemocy w Rodzinie”

  Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie jest jednym z priorytetowych zadań grajewskich mundurowych. 10 grudnia br., w ramach  kampanii Białej Wstążki, grajewscy policjanci spotkali się z przedstawicielami służby zdrowia celem wspólnego omówienia form przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

   Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotkali się z przedstawicielami personelu medycznego grajewskiego szpitala oraz lokalnych przychodni zdrowia. Okazją do spotkania zorganizowanego w budynku szpitala miejskiego, była trwająca od 25 listopada do 10 grudnia Kampania "Białej Wstążki". Głównym celem spotkania było omówienie procedury "Niebieskiej Karty", z naciskiem na obowiązki spoczywające na przedstawicielach służby zdrowia.

  Przypomniano pracownikom ochrony zdrowia najważniejsze przepisy wynikające z Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie procedury "Niebieskiej Karty” i ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz omówiono wątpliwości związane z ich zastosowaniem w praktyce. Mundurowi zwrócili również uwagę na istotną rolę, jaką odgrywa Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w szczególności z uwagi na wymianę informacji i doświadczeń oraz możliwości pomocowych przedstawicieli różnych instytucji. Na zakończenie wspólnie omówiono metody skutecznej pomocy osobom  dotkniętym przemocą w rodzinie, z uwzględnieniem małoletnich.

   Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z pracownikami  Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego na rzecz  przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Grajewie - informuje KPP w Grajewie


Komentarze (11)

hahaha dobre sobie przeciwdziałanie tylko jak jest potrzebna pomoc to akurat policja nie pomaga wiem z autopsji, zawsze jest to samo a to jednorazowy incydent, aż tak mocno pani nie oberwała itp. najpierw zabiorą takiego delikwenta a póżniej puszczą dwa bloki dalej... oj dużo by pisać. Nieważne kto jest sprawcą człowiek idąc do jakiejkolwiek instytucji czuje się jak śmieć... nie dość że i tak jest zniszczony emocjonalnie i psychicznie to tam gdzie mają niby pomagać jest jeszcze gorzej. O pomocy psychologa nawet nie ma mowy, czy to osobie pokrzywdzonej czy też dzieciom... Także po co takie cyrki i te szkolenia lepiej pieniążki przekazać na jakiś dom dziecka albo dom samotnej matki.

zgadzam się z Edytą, Przemoc była i jest, nie tylko w domach dysfunkcyjnych, ale i niby w "normalnej rodzinie", osoby poszkodowane są jak margines wyrzucony ze społeczeństwa, nikt nie współczuje, wręcz przeciwnie pogłębia i utwierdza tych ludzi w błędnym przekonaniu, że tak musi być, a wcale tak nie jest... oprawcy czują się bezkarnie, a rodzina nie ma na kogo liczyć, to jest masakra, co oni muszą przejść, potrzebna jest prawdziwa pomoc dla tych ludzi, a nie tylko "Szkolenie", które i tak nic nie wniesie

smiechu warte.policja i lekarze ze szpitala.kiedys bylem w nocy na pogotowiu z dzieckiem ktore dusilo sie a ten doktorek spal trzeba bylo dzwonic zeby obudzic te panstwo ita brzydka pielegniare.tfu . a doktorek i tak powiedzial ze dziecko zdrowe i w czego zawracamy mu du***.a policja?za gowniarzami sie ugania co jedno piwo wypija -to sa dla nich przestepcy.

Gdy mój były mnie bił, policjant , który mieszkał w tej co ja klatce schodowej udawał głuchego i ślepego. Nie wierzę nawet w tzw. dobre chęci!!!!
Zamiast takich spotkań i bezowocnego gadania lepiej za te pieniądze wynająć maltretowanej kobiecie i dzieciom mieszkanie jak najdalej od kata!!!

nie ma pomocy w przemocy wszystko prawdę opisała pani Edyta,żadne szkolenie nie pomoże ani takie prawo jakie jest po stronie silniejszego i bogatszego

posiedzieli pogadali i co z tego wynika??

zgadzam się z edkiem policja nie daje sobie rady z damskimi bokserami tylko do gówniarzy to są mocni i piszą im mandaty a nawet kieruja sprawy do sądu za picie piwa albo palenie papierosów i tłumaczą sie że ta młodzież jest zdemoralizowana brak słów,

Grajewianka-nie byłaś przypadkiem tą jedną , która musiała pójść dądu za spożywanie piwa?:) heh
dziecko drogie, tyle ty wiesz o patologii co o paleniu papierosów w ukryciu przed mamą pff

Ludzie, co co wam chodzi?? Z tego co mi wiadomo to te panie z policji robią szkolenia za darmo,nie biorą grosza i żądne pieniądze za tym nie idą! Robią to w ramach profilaktyki bo od tego są. Także nie piszcie bzdur.

Szkolenia są po to aby rozdysponować pulę pieniędzy, a nieuchronność kary w Polsce zakrawa na śmiech i politowanie. Jeśli już jakiemuś obywatelowi naszego kraju uda się otrzymać zadowalającą pomoc w urzędach i instytucjach państwowych do tego powołanych to chyba raczej rzadkie przypadki. Za granicą pomoc dla Polaka przez nasze państwo to ewenement, inne państwa dbają o swoich obywateli nawet tych co są na bakier z prawem. Włosi nawet upomnieli się o swoich "kiboli" na najwyższym szczeblu, a nasze "wybrańce narodowe" są raczej adwokatem innych ale nie swoich rodaków.

oni nie pomagają tylko człowieka szkolą na swoj sposób nie znając życia z przemocą takie prawo to takie prawo .........wszystko zgodnie z prawem kulawym

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.