środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12571 wyświetleń

Ratunek z sieci

Wczoraj po południu interwencja białostockich policjantów najprawdopodobniej zapobiegła tragedii nastolatki. Około godziny 15 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zadzwoniła mieszkanka Szczecinka. Przejęta powiedziała, że przed chwilą rozmawiała przez internet z młodą białostoczanką. Dziewczynka zwierzyła się, że ma zamiar popełnić samobójstwo. Kobieta przekazała funkcjonariuszom nr IP komputera swojej rozmówczyni. Poproszeni o pomoc policjanci, rozpoczęli walkę z nieubłaganie upływającym czasem, który w tym przypadku oznaczał czyjeś życie. Szybko ustalili adres dziewczyny. Radiowóz podjechał do jednego z bloków na białostockim os. Dziesięciny. W mieszkaniu policjanci znaleźli samotną 15-latkę. Dziewczynka była przygnębiona, smutna i w bardzo złej kondycji psychicznej. Mundurowi nie mogli zostawić jej samej w takim stanie. Od niej dowiedzieli się, że od dłuższego czasu ma kłopoty emocjonalne i nie potrafi poradzić sobie z piętrzącymi się problemami. Mówiła, że nie ma przyjaciół, z którymi mogłaby porozmawiać o kłopotach, a nie chciała obarczać nimi matki. Po rozmowie z policjantami postanowiła zwierzyć się matce. Gdy zaalarmowana przez nich kobieta przyjechała do domu poradzili jej, by otoczyła nastolatkę pomocą psychologa. Gdy niespełna godzinę później policjanci ponownie skontaktowali się z matką 15-latki, powiedziała im, że rozmawiała już z córką i na tym etapie pomoc policji nie jest już potrzebna.

Policja radzi !!!

Dzięki szybkiej informacji mieszkanki Szczecinka i walce z czasem białostockich policjantów prawdopodobnie uratowano młode, ludzkie życie.

Coraz częściej zdarza się, że osamotnieni nastolatkowie zamiast wśród bliskich szukają zrozumienia i pomocy u anonimowych internautów. Ich czujność i wrażliwość może tak, jak w tym przypadku zapobiec tragedii. Przeglądając internetowe fora dostrzegamy ciche wołanie o pomoc. Nie lekceważmy go. Sygnał w porę przekazany policji może uratować czyjeś życie.
 
KWP w Białymstoku

Komentarze (3)

oj stary to artykuł, stary

Mój Boże moi rodzice jak gram czy gadam na gg z koleżankami to rodzice zaglądają, kontrolują co robę i z kim piszę.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.