Kultura i rozrywka

Rajgrodzka Szkoła SuperBabci

Rajgrodzka Szkoła SuperBabci i SuperDziadka w Krakowie

    W dniach 30 września, 1-2 października 2016 r. grupa 18 seniorów z rajgrodzkiej szkoły SuperBabci i SuperDziadka uczestniczyła w ogólnopolskim spotkaniu szkół SuperBabci i SuperDziadka w Krakowie, gdzie spotkali się z babciami i dziadkami z  innych szkół, m.in. z  Ozimka, Białegostoku, Lublina, Poznania i Krakowa. Spotkanie zgromadziło blisko osiemdziesiąt osób. Seniorzy nocowali w akademickim centrum hotelowym  ,,Krakowiak”, gdzie spędzili ze sobą trzy dni.  Na terenie budynku znajdowały się miejsca noclegowe i jadalnia oraz sala wykładowa, w której odbyły się zajęcia integracyjne.

Rajgrodzka szkoła SuperBabci i SuperDziadka podczas zajęć integracyjnych przedstawiła występ wokalny do którego włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania.  Podczas trzech dni spędzonych w Krakowie nie zabrakło zwiedzania seniorzy mieli do wyboru bardzo bogaty harmonogram można było zobaczyć m.in. baszty i mury obronne Krakowa, teatr J. Słowackiego okno Papieskie był czas na spacer drogą królewską : Brama Floriańska, Ratusz, Sukiennice, ul. Grodzka, Wzgórze Wawelskie, zakole Wisły Sanktuarium w Łagiewnikach a w niedzielę seniorzy mieli przyjemność uczestniczyć we mszy świętej w Kościele Mariackim przed ołtarzem Wita Stwosza. Na zakończenie korzystając ze świetnej pogody zajęcia odbyły się na polanie przed hotelem gdzie niespodzianką była wizyta niemieckich seniorów którzy nauczyli uczestników spotkania kilku zabaw a zarazem kilku słów w języku niemieckim.

 

 

Zakończyliśmy grupowym zdjęciem i w wyśmienitych humorach pożegnaliśmy piękny Kraków. 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.