poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 17557 wyświetleń

Rajgród - Grzędy 2013

8 września 2013 r. obchodzono 69. rocznicę bitwy 9 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rajgrodzie, tego dnia odbywał się też odpust w rajgrodzkiej parafii. Dalsza część obchodów miała miejsce przed pomnikiem poległych i zamordowanych na Grzędach, na terenach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tam wysłuchano wystąpień zaproszonych gości, zabrzmiał apel pamięci i salwa honorowa.

W Rajgrodzie i Grzędach gościli uczestnicy bitwy, członkowie rodzin poległych żołnierzy AK, leśników, przedstawiciele organizacji kombatanckich, władz, służb mundurowych, żołnierze Wojska Polskiego, leśnicy, harcerze, mieszkańcy okolicznych miejscowości. Delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem i krzyżem.

Nie zabrakło żołnierskiej grochówki na zakończenie, przy której refleksje historyczne, jak i bardziej współczesne wymieniały pokolenia.


Organizatorzy:
Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Miejski w Rajgrodzie, Urząd Miejski w Grajewie, Środowiskowa Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych, Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w Grajewie, parafia pw. Narodzenia NMP w Rajgrodzie

Współorganizatorzy:
15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Biebrzański Park Narodowy, Grajewska Izba Historyczna, IPN Białystok, Nadleśnictwo Rajgród, OSP Rajgród, ZHP Hufiec Biebrzański, ZS "Strzelec" OSW 
 
 

foto, wideo e-Grajewo.pl


poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (4)

te zawiadomienie wykonano lipnie , brak odczytania tej informacji , zrobiono to celowo czy też przez lenistwo

Drogi uczniu, bo nie mogę powiedzieć dobry uczniu. Gołym okiem widać,że to jest skan papierowego ogłoszenia, i nie tylko po pomniku widać, że nie zostało wszystko zeskanowane: ale najważniejsze jest i mi wystarczy.
Ps.Ciekawe czy wpisałeś dla żartu. złośliwości czy tylko z nieuctwa.

Moje uwagi zostały uwzględnione - dziękuję

po prostu nie masz oprogramowania i się nie wyświetla u ciebie - probierz sobie darmowe i będzie ok

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.