Kultura i rozrywka

Rajd Kosówka 2012

RAJD KOSÓWKA 2012
   Z udziałem oddziału strzelców z  Jednostki Strzeleckiej 1011 ZS Strzelec OSW Grajewo, drużyny harcerskiej ZHP ze Szkoły Podstawowej w Radziłowie i uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie odbył się w niedzielę rajd pieszy  „XXXV Rajd szlakiem miejsc pamięci narodowej Kosówka 2012”. Jego uczestnicy przeszli trasą Grajewo – Bogusze – las w okolicach Kosówki.

     Wszyscy wyruszyli z Parku przy ul. Wojska Polskiego i przeszli na cmentarz. Tam Strzelcy zapalili symboliczne znicze na grobie masowym mieszkańców Grajewa zamordowanych w styczniu 1945 roku. Następnie wszyscy w zorganizowanej kolumnie przeszli na teren obozu pracy w Boguszach, gdzie przy warcie honorowej znicze zapalili harcerze i uczniowie. Po tym ruszyli do lasów Kosówka gdzie znajdują się groby zamordowanych żołnierzy radzieckich i mieszkańców Ziemi Grajewskiej. Tam też zapalono znicze pamięci. Przy każdym miejscu pamięci narodowej uczestnikom rajdu przybliżano tragiczną historię odwiedzanych miejsc.
     Kolejny rajd tym szlakiem odbędzie się za rok, bo nie wolno zapomnieć o pomordowanych w okresie II wojny światowej na naszym terenie.
                                                                                                                                              WJ

wtorek, 16 sierpnia 2022

Kino wakacyjnym z GCK za 8 zł

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.