Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 4388 wyświetleń

Rail Baltica na Podlasiu - wielki plac budowy

Roboty na podlaskim odcinku Rail Baltica prowadzone są przy maksymalnie możliwym ruchu pociągów. Na ponad siedemdziesięciokilometrowym odcinku od Czyżewa do Białegostoku budowane są nowe tory, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem. Lepszy dostęp do kolei i wygodę podróżnych zapewni przebudowa 6 stacji i 12 przystanków. Ponadto efektem modernizacji będą szybsze podróże, wzrost bezpieczeństwa, a także sprawniejszy przewóz towarów.

W Białymstoku widać zmiany na stacji. Budowane jest przejście podziemne, które umożliwi lepszą komunikację od dworca na perony i drugą stronę stacji. Tunel wyposażony będzie w schody ruchome oraz windy. Widać już zarys pierwszego nowego peronu. Przebudowywany jest układ torowy – wymienionych zostanie 55 km torów i zamontowane 144 rozjazdy.

Wartość całej inwestycji to prawie 3,4 mld zł, zakończenie prac planowane jest na 2023 r., stacji Łapy i Białystok na 2024 r. Projekt współfinansowany ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę” – (Connecting Europe Facility – CEF). Więcej informacji o inwestycji na www.rail-baltica.pl.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Komentarze (10)

Taka wielka inwestycja za 3.4mld....niewiele wiecej niz dadza na tvpis....prosty przyklad ile mozna zrobic zamiast wspierania tv rezimowej i takich miernot jak np Holecka....

tak pociągi będą potrzebne jak pis swojemu elektoratowi pozabiera samochody za jazdę po pijaku, emerytów nie będzie stać na paliwo a samochód elektryczny będzie dla milionerów

W grajewie będzie obwodnica dla pociągu..bo dźwięki pociągu negatywnie wpływają na zabytkowy Dworzec pkp

W Grajewie nic nie będzie, tak mówił PAN KONONOWICZ i basta.

Kiedy na Portalu e-Grajewo zobaczymy takie inwestycje. Czy nasz Portal jest Ogolnokrajowy. Ze zamiast naszego terenu bedzie reklamowal inne tereny. A co z nami dwojka przy rowie. Tego to juz nie ma co czytac. Bo Grajewo wraca do Sredniowiecza. Bo u nas niedlugo nie bedzie torow, pociagow i drog.

W Grajewie nie ma dworca i dlatego powinna powstać obwodnica.

Budujcie,budujcie PO dojdzie do władzy będzie miało co sprzedawać

chorzy pismacy-wiadomo z jakiej opcji-dlaczego za waszych rzadow nie zostal oddany do uzytku dworzec-mieliscie tuska-i co-w tej chwili koci placz i narzekania.

Macie Kaczyńskiego i dworzec jak nowy ha ha

A wy się okładajcie nawzajem tymi komentarzami, rządzącym jednym czy drugim w to graj. Pamiętacie takie przysłowie: zgoda buduje, niezgoda rujnuje? No, to wypisz, wymaluj nasze społeczeństwo obecnie. Zamiast wypominać sobie kto na kogo głosował i nawalać zarzutami zróbcie coś razem, dla swojego miasta. Może jednak się da. Unia też nie daje z nieba, tylko z naszych częściowo, pieniędzy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.