sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 6017 wyświetleń

Rady pedagogiczne

Funkcjonariusze i pracownik cywilny Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Grajewie spotykali się z nauczycielami podczas rad pedagogicznych. Była to doskonała okazja do omówienia zasad współpracy szkoły z Policją, w tym z dzielnicowym, a także porozmawiania o bezpieczeństwie uczniów na terenie szkoły oraz wykorzystania nowego narzędzia komunikowania, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym 2016/2017 policjanci i pracownik cywilny grajewskiej policji, mając na uwadze podejmowanie współpracy z kadrą pedagogiczna uczestniczyli w radach pedagogicznych szkół powiatu grajewskiego, m.in. wzięli udział w radzie pedagogicznej ZSM nr 1 w Grajewie , ZSM nr 2 w Grajewie, ZSM nr 3 w Grajewie, Szkoły Podstawowej w Rudzie,  w Rajgrodzie, w Klimaszewnicy, w Radziłowie, w Wąsoszu, w Niecikach, w Ławsku, Publicznym Gimnazjum w Radziłowie oraz ZSZ nr 2 w Grajewie.

Podczas spotkań omówiono podstawowe przypisy prawne dot. nieletnich oraz obowiązki zarówno dyrektora szkoły jak i nauczycieli wynikające z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Wskazano podstawowe zasady postępowania wobec ucznia będącego pod działaniem środków psychoaktywnych/ posiadającego środki psychoaktywne bądź przejawiającego zachowania świadczące o demoralizacji. Podczas spotkań prelegenci podkreślali, jak ważna jest współpraca różnych instytucji, aby zapobiegać aspołecznym zachowaniom dzieci i młodzieży. Ponadto kadrze pedagogicznej w/w szkół mówiono o nowym narzędziu Policji jakim jest "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".

 

Komentarze (2)

Po co my mamy sie zajmowac jakas mlodzieza z naszych pieniedzy-podatkow, skoro jakis debil nie chce sie uczyc, chodzic do szkoly, woli rozrabiac to jego wola. Najwyzej w doroslym zyciu bedzie naszym robolem za kilka zl. To jest dobre rozwiazanie dla nas. Zobaczycie jak oni przejrza na oczy gdy sie nagle okaze, ze zeby miec co jesc czy moc grac na komputerze to trzeba przez miesiac pracowac... Obudza sie w kilka minut.

Dobrze napisałeś Krzysztof.Dziś młodzież to tylko dobra komórka i komputer.Pokolenie mocnego kciuka.Lepiej zastanowić się co zrobić aby młodzież wyszła z domów sprzed komputera .A ta mapa zagrożeń to niby po co?Tu nie idź bo kradną,a tu nie idź bo biją,a tu nie jedz bo wypadki.Komu to tak naprawdę potrzebne?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.