W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym 2016/2017 policjanci i pracownik cywilny grajewskiej policji, mając na uwadze podejmowanie współpracy z kadrą pedagogiczna uczestniczyli w radach pedagogicznych szkół powiatu grajewskiego, m.in. wzięli udział w radzie pedagogicznej ZSM nr 1 w Grajewie , ZSM nr 2 w Grajewie, ZSM nr 3 w Grajewie, Szkoły Podstawowej w Rudzie, w Rajgrodzie, w Klimaszewnicy, w Radziłowie, w Wąsoszu, w Niecikach, w Ławsku, Publicznym Gimnazjum w Radziłowie oraz ZSZ nr 2 w Grajewie.
Podczas spotkań omówiono podstawowe przypisy prawne dot. nieletnich oraz obowiązki zarówno dyrektora szkoły jak i nauczycieli wynikające z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.
Wskazano podstawowe zasady postępowania wobec ucznia będącego pod działaniem środków psychoaktywnych/ posiadającego środki psychoaktywne bądź przejawiającego zachowania świadczące o demoralizacji. Podczas spotkań prelegenci podkreślali, jak ważna jest współpraca różnych instytucji, aby zapobiegać aspołecznym zachowaniom dzieci i młodzieży. Ponadto kadrze pedagogicznej w/w szkół mówiono o nowym narzędziu Policji jakim jest "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa".
piątek, 13 września 2024
piątek, 13 września 2024
Po co my mamy sie zajmowac jakas mlodzieza z naszych pieniedzy-podatkow, skoro jakis debil nie chce sie uczyc, chodzic do szkoly, woli rozrabiac to jego wola. Najwyzej w doroslym zyciu bedzie naszym robolem za kilka zl. To jest dobre rozwiazanie dla nas. Zobaczycie jak oni przejrza na oczy gdy sie nagle okaze, ze zeby miec co jesc czy moc grac na komputerze to trzeba przez miesiac pracowac... Obudza sie w kilka minut.
Dobrze napisałeś Krzysztof.Dziś młodzież to tylko dobra komórka i komputer.Pokolenie mocnego kciuka.Lepiej zastanowić się co zrobić aby młodzież wyszła z domów sprzed komputera .A ta mapa zagrożeń to niby po co?Tu nie idź bo kradną,a tu nie idź bo biją,a tu nie jedz bo wypadki.Komu to tak naprawdę potrzebne?