środa, 12 czerwca 2024

Wiadomości

  • 55 komentarzy
  • 23424 wyświetleń

Radni wybrali Starostę

XVI sesja Rady Powiatu Grajewskiego, odbyła się 20. stycznia 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie, ul. Strażacka 6B. Sesja  miała charakter zwyczajny.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Informacja o postanowieniach Komisarza Wyborczego w Łomży w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego, wstąpieniu w skład rady oraz złożenie ślubowania przez radnego obejmującego mandat.

Janusz Marcinkiewicz (PSL) ze Szczuczyna objął mandat radnego po zmarłym Jarosławie Augustowskim. Nowy radny złożył ślubowanie podczas dzisiejszej sesji Rady.
 

3. Przedstawienie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z XV sesji Rady Powiatu Grajewskiego.

5. Informacja Wiceprzewodniczącego Zarządu z wykonania uchwał Rady Powiatu i pracy Zarządu Powiatu w okresie od ostatniej sesji.

6. Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2015 r.

7. Interpelacje radnych.

8. Podjęcie uchwał:

  a) w sprawie zmian w budżecie powiatu grajewskiego na rok 2016,

  b) w sprawie wyboru Starosty Grajewskiego,

Na Starostę Powiatu Grajewskiego radni wybrali w tajnym głosowaniu Zygmunta Kruszyńskiego z PSL (10 głosów). Kontrkandydat Krzysztof Waszkiewicz otrzymał 6 głosów. Radni powiatowi ustalili wysokość wynagrodzenia dla Starosty w kwocie 10400 zł miesięcznie.
 

  c) w sprawie wyboru Wicestarosty oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu Grajewskiego,

Na Wicestarostę Powiatu Grajewskiego radni wybrali w tajnym głosowaniu Alicję Rutkowską z PSL (10 głosów). Stanowiska członków Zarządu obejmą J. Zawadzki, L. Czyżewski i J. Marcinkiewicz (PSL)
 

  d) w sprawie przyjęcia planu pracy Komisji Budżetowej na 2016 r.,

  e) w sprawie przyjęcia planu pracy Komisji Polityki Gospodarczej na 2016 r.,

  f) w sprawie przyjęcia planu pracy Komisji Polityki Społecznej na 2016 r., 

  g) w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Powiatu Grajewskiego na 2016 r.,

  h) w sprawie zatwierdzenia rocznego planu pracy i kontroli Komisji Rewizyjnej na 2016 r.,

  i) w sprawie ustalenia zasad wynagradzania Starosty Grajewskiego.

Radni powiatowi ustalili wysokość wynagrodzenia dla starosty w kwocie 10400 zł miesięcznie.


9. Odpowiedzi na interpelacje radnych.

10. Wolne wnioski, zapytania i sprawy różne.

11. Zamknięcie sesji. 


 

środa, 12 czerwca 2024

Grajewo. Amerykanie z wizytą w LO

Komentarze (55)

Zero komentarzy aż dziwne

Starosta. Językoznawca Aleksander Brückner nazwę tę wywodzi od przymiotnika „stary” w znaczeniu nawiązującym do doświadczenia i mądrości uzyskiwanej z wiekiem...

psl dalej góra , bieda głód i nędza,

Panie Starosto proszę odesłać dyrektorki podległych jednostek na emerytury. Trzeba dać szansę nowym

Młodzi wyjechali,ktoś pracować musi. "Emeryci do roboty" nowe hasło wyborcze PSL-u.

Panie Starosto w pierwszej kolejności proszę się wziąć za szkoły!

nowym i zapewne swoim

Panie ZYGMUNCIE GRATULACJE. ma pan pole do popisu.
PISiaki odsuniete dzieki bogu I partii.

Moze wreszcie ktos spojrzy na zarobki w DPS-ie?

Do ytr : O jakich jednostkach myślisz? Bo zastanawiam się, które dyrektorki są w wieku umożliwiającym odejście na emeryturę?

Brawo, Panie Zygmuncie.!!!Jest Pan odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu.To jednak istnieje jeszcze sprawiedliwość na tym świecie.

Do Joli: Może rozwinęłabyś swój postulat odnośnie szkół? Co twoim zdaniem należałoby z nimi zrobić? Rozumiem, że jesteś ekspertem w temacie rozformowania szkolnictwa.

Gratulacje Panie Zygmuncie! Bardzo cieszymy się z mądrości radnych Powiatu.

Masz rację gh w dps pracownik jak pies same ochlapy dostaje marną najniższą krajową i nic mu się nie należy tyko każdy współczuje jaka to ciężka i niewdzieczna praca a docenić nie ma komu tylko szkoły i szkoły może pan starosta zwroci uwagę na tę garstke ludzi i doceni w końcu.

Gratulacje panie Zygmuncie

Bardzo się cieszę! Gratuluję, panie Zygmuncie. Najlepszy wybór!

Radni w trybie tajnym zdecydowali 10 głosami, że starostą zostanie Zygmunt Kruszyński z PSL oraz inni też z PSL. Jest jednak kontrowersyjna osobistość, która POłożenie to chciała matematycznie, nie arytmetycznie wywrócić do góry nogami, a może nawet zająć niezasłużone, ale intratne stanowisko. Intratne, to się liczy! Ale tu trzeba pracować, nie liczyć. To jest demokracja korzyści, czy naiwności. Ciekawa jestem, czy będzie skarga do Trybunału Europejskiego, że Polacy wszędzie rządzą się własnymi prawami, choć starą konstytucją, i nie pozwalają żeby ktoś pluł im w twarz. To be or not to be, that is the question. Oj, ten Szekspir!

Naprawdę ten pan jest nowy? Wydaje się mi że już gdzieś kiedyś go widziałem. Może pełnił jakąś funkcję w samorządzie regionalnym?

Piękna postawa p.Waszkiewicza

Przypomnijcie czy też pytali burmistrza czy kadrowego zatrudni ?

Za czasów Kiełczewskiego Kruszyński był zastępcą burmistrza. Pytanie za 100 punktów - kto zostanie zastępcą nowo wybranego starosty?

Do użytkownika: pan Waszkiewicz pełnił funkcję burmistrza przez dwie kadencje i znamy już efekty jego pracy! Piekne słowa niewiele tu się zdadzą!

Gratulacje panie Zygmuncie a Waszkiewicz placz i lament jak male dziecko

Nie długo to stu-latków będą wybierać. Emeryt na starostę... ? P/

Wielkie dzieki ze pan Starosta nie jest z pis,nareszcie przejzeliscie na oczy,

No i stało się tak jak przewidywałem.Brawo panieZygmuncie i życzę owocnej pracy dla dobra powiatu.

Panie Starosto niech pan dokładnie poprzegląda staże pracy dyrektorów, księgowych w swoich szkołach bo kilku napewno kwalifikuje się na emeryturę ale z racji wysokich zarobków siedzi dalej na stołkach i narzeka ze tak ciężko musi pracować. A przecież na to miejsce przyjdzie mloda osoba która sprytnie sie ogarnie i z chęcią i bez narzekan ze ma tyyyyle roboty, będzie pracować. Dosyc juz tego widoku administracji ktorą sie widziało uczęszczając samemu do szkoły a teraz kiedy prowadzisz swoje juz dziecko i dalej widzisz te panie i panów

No i git, status quo powinno być zachowane, teraz trzeba posprzątać w powiecie, w którym mało się działo przez 16 lat... Panie Zygmuncie, proszę nie brać jeńców...

Tomi, zastępcą nowego starosty jest nadal Pani Rutkowska

Czas wymienić dyrektorkę DPS

Rodzic - dziwne masz dzicko skoro do szkoly sredniej go prowadzasz.

Drogi rodzicu. Gdyby starosta chciał odesłać na emeryturę tych, którzy już mogą iść na nią, musiałby zacząć sam od siebie. Nie wiem czy wiesz, ale starosta od wielu lat sam jest już emerytem. .

Marcinkiewicza mogli wybrać. Skoro mandat po Augustowskim objął to i stanowisko mógł po nim dostać. P/

wystarczy zmienić przynależność partyjną i jest się starostą -prawda

tam gdzie na pierwszym planie jest polityka i interesy partyjne - tam dobro ogółu staje sie drugorzędne..

Do rodzic - emerytowi mówisz, że ma przejrzeć szkoły bo co nie którzy kwalifikują się na emeryturę ???

Czas wymienić rodzinny klan w szkole specjalnej

Gratulacje dla Janusza Marcinkiewicza. Ja też jestem zdania, że powinien zostać starostą. Powodzenia w pracy!

Ludzie troche szacunku wy nie będziecie rozkazywac i podpowiadac czym i co ma robic starosta... Jest to czlowiek godny zaufania i napewno zajmie sie tym wszystkim co zasluguje na poprawe on sam wie co potrzebuje zmian. Gratulacje Panie Zygmuncie !!!

Panie Waszkiewicz niech pan sie juz wiecej nie kompromituje. Prosze... Od Kielczewskigo niech pan sie tez odczepi, on od pana zrobil 5 razy wiecej i to w 1 kadencje.Niech pan juz tak ukladu nie broni on sie sypie.... Taka jest demokracja..

zagarnięcie pełni władzyprzez jedną partię jest co najmniej nieetyczne .widać,że nie chodziło o to ,by wybrać osobę o najwyższych walorach,ale swego.Co prawda nie jest on swój ,jak niektórzy inni w tej frakcji,ale to ich problem No i te zarobki -Szanowni radni,przesadzacie,choć niejeden z Was i tak jest krezusem w porównaniu z przeciętnym mieszkańcem powiatu.

Owszem, Marcinkiewicz może za 15 lat, wpierw musi intensywnej roboty zaznać.. Jest kilka osób faktycznie nadających się. Ale najważniejsze że /.."nie wybrali, bo wtedy dopiero porażka w całym powiecie. A tak każdy dobry, byle nie ta osoba i wybór Zygmunta (b.dobry kandydat) dowodzi że radni mieli tego świadomość.

Fabian masz rację. Za tyle forsy ludzie odpowiedzialni za wydształcenie kogoś, albo za jego życie nie zarabiają. Radni fundują nie swoją forsę tylko naszą. Pytam za co, kiedy i tak robi wszystko niedoceniany sztab ludzi a ci co pchają się na górę zbierają laury i wszystko przypisują sobie, jacy to oni mądrzy, butni i su.... Jak nazwiecie taką dyscyplinę obłudy.

Gratulacje dla p. Zygmunta. Argumenty pana Waszkiewicza nielogiczne. A p. Kiełczewski jako burmistrz, więcej zrobił w jednej kadencji niż p. W. w dwóch.

Dlaczego nie słychać było ani słowa na temat planów współpracy pana starosty z DPS? Czy znów zostaniemy tak zwaną kulą u nogi?

Gratulacje Panie Zygmuncie super bardzo sie cieszę. /... Życzę owocnej i przede wszystkim pracy i samych sukcesów! Niech coś w końcu sie zmieni na lepsze w tym Grajewie!

Jak emeryt pozwalnia emerytów i to jeszcze ze swojej branży?!

Może czas odejśc na emeryturę? I w końcu dać szanse młodszym ludziom? Napewno poprawną polityką jest zajmowanie miejsc pracy dla młodych ludzi poprzez zajmowanie stanowiskach pracy. Ale oczywiście są to realia naszego kraju. Jako młoda osoba proponuję w końcu zacząc odpowczywać ;) Myśle że brak miejsc pracy dla młodych skutkuje tym iż oni wyjeżdżają ,a wiadomo iż miasto emerytów i rencistów kiedyś w końcu umrze. W każdym bąd razie rzyczę więcej determinacji niż w przypadku sprzedaży ubezpieczeń. Powodzenia.

No proszę w powiecie rządzi PSL w gminie grajewo PSL/

Nie zawsze Dyrektorzy będa Dyrektorami, a w końcu kiedyś się spotkają ze swoimi podwładnymi i trzeba będzie spojrzeć im w oczy,prawda?

Janek: Ty też weź się do roboty i doucz się ortografii, bo nie chciałabym, żeby ktoś tak mało umiejący zajmował stanowisko zamiast osoby, którą wysyłasz na emeryturę.

A czemu zdjęcia sprzed 10 lat. widać na zdjeciach z sesji że czas sie posunął, niektóre osoby inaczej całkiem wyglądają

Nareszcie koniec układów znam Pana Kruszynskiego przedewszystkim kieruje sie uczciwością, zrobi porządek z tymi co grają nieczysto;) Panie WasZkiewicz ludzie są zmęczeni juz Pana wizerunkiem nic panu te miasto i ludzie szczególnego nie zawdzięczają... Proszę zając sie nauka histori tego co panu najlepiej wychodzi i nie męczyć siebie i ludzi pańska polityka i poglądami.

Brawo "urzędnik" też tak uważam Pan Waszkiewicz miał swój czas i poświęcił go na budowę domu niech dziękuje ,że był 2 kadencje .

urzędnik napisał prawdę Pan Waszkiewicz dla miasta tak naprawdę nic nie zrobił, myślę że nowo wybrany starosta mimo wieku potrafi wiele i na to liczymy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.