środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 32 komentarzy
  • 12813 wyświetleń

Radna rozpija dzieci ?

Grajewo Skandal! W sklepie radnej Rady Powiatu Grajewskiego jej nieletnia córka sprzedała alkohol 16-latkowi.

Alkohol nieletniemu w sklepie należącym do Jadwigi Dembińskiej, radnej Rady Powiatu Grajewskiego i jej męża, sprzedała ich córka, również niepełnoletnia. Straż miejska przyłapała 16-latka pijącego piwo wewnątrz sklepu. Miejscowa policja zajęła się nim i właścicielami placówki.

- To niemoralne, że radna, osoba zaufania społecznego, sprzedaje dzieciom piwo i w dodatku pozwala pić je na miejscu - oburza się Elżbieta Jurkowska, grajewianka wychodząca z pobliskiego bloku. - Nie raz słyszałam o tym. Dzieci chwalą się innym, gdzie kupują alkohol.

- Nie była to jakaś zaplanowana kontrola. Tego młodzieńca, pijącego piwo w sklepie, patrol zastał, prowadząc rutynowe kontrole - mówi Wojciech Formejster, komendant Straży Miejskiej w Grajewie. - Ponieważ popełnił on przestępstwo, strażnicy przekazali go wezwanej przez siebie policji.

Gdy do jednego ze sklepów przy głównej ulicy weszli strażnicy miejscy, zastali tam młodego człowieka pijącego piwo, które sprzedała mu również niepełnoletnia córka właścicieli.

- Wyszedłem po towar do piwnicy i jak wróciłem to zobaczyłem człowieka, który pił piwo w sklepie. - opowiada Wojciech D., współwłaściciel sklepu. - On jednak na pierwszy rzut oka wyglądał na pełnoletniego. Nie sprawdził jednak dowodu młodego człowieka i nie zabronił picia piwa w sklepie, mimo że ma taki obowiązek. Wylegitymowali go dopiero funkcjonariusze straży. - Zawsze sprawdzam dowody - zapewnia Wojciech D.

Innego zdania są jednak mieszkańcy Grajewa. I młodzież, i dorośli twierdzą, że w tym sklepie dzieciom sprzedaje się piwo. - W tym sklepie nawet dzieci kupują piwo - chwali się 16-letni Sebastian z Grajewa.

Jadwiga Dembińska jest przewodniczącą Komisji Budżetowej Rady Powiatu Grajewskiego, a także członkiem Komisji Polityki Społecznej. Obecnie jest nieuchwytna, wyjechała za granicę.

- Jeżeli ten proceder odbywa się za wiedzą radnej, to jest to naganne - mówi Jan Ciecierski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grajewo. - Radni powinni świecić przykładem, a nie łamać prawo.

Co ciekawe, ostatnio radni miejscy Grajewa zwiększyli ilość punktów sprzedaży alkoholu z 18 do 25. Policjanci zauważają wzrost liczby niepełnoletnich pijących alkohol. W roku ubiegłym zatrzymali 60 pijanych nieletnich. W tym roku takie przypadki też już się zdarzały. W styczniu dwie gimnazjalistki upiły się pod nieobecność rodziców w domu jednej z nich i pijane poszły do szkoły. Dyrekcja wezwała pogotowie i policję.

Za sprzedaż alkoholu nieletnim i zezwolenie na picie w sklepie grozi właścicielowi kara grzywny, najprawdopodobniej straci też pozwolenie na taką sprzedaż. wspoleczesna.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (32)

Podejrzewam że takich miejsc jest więcej.

zajmijcie się młodzieżą która przebywa pod blokiem 46. I co ona tam wyprawia po nocach kiedy to policja musi interweniować.

Ludzie co za oburzenie , przecież ten proceder z piwkiem i papierosami na sztuki nie trwa w tym sklepie od tygodnia dwóch czy miesiąca. Od początku istnienia tego sklepu tak było a teraz wielkie halo. Trzeba było to w zarodku stłumić.

a który to sklep ,tej pani radnej?

A straz miejska jak to zwykle bywa nie ma sie czym zajmowac tylko sie czepiac blachych rzeczy !!!!Panowie moze po 22 wyjdziecie pilnowac porzadku publicznego?

W jakim to sklepie bylo podobno na centrum

W tym sklepie jest strasznie. Mieszkam blisko i czasem zachodze na drobne zaupy. Czesto było widac staojace grupki małoletnich chłopaków w srodku lub przed sklepem, Czesto tez widziałam kupujacych tam alkohol tzn.piwo nieletim. Nieletnim tez jest sprzedawanie tam papierosów na sztuki.. Radna nie daje dobrego przykładu Mlodziezy Grajewskiej. Czesto widac pijacych w srodku panów piwo i przez to jest tam nieprzyjemny wrecz ohydny zapach. Juz tam nie chodze!!!!

Bo radna, to krzyk... Alkohol sprzedaje się nieletnim w wielu sklepach na ternenie Grajewa.
Śmieszy mnie wypowiedź "To niemoralne, że radna, osoba zaufania społecznego, sprzedaje dzieciom piwo i w dodatku pozwala pić je na miejscu". Po pierwsze, to nie radna sprzedała, tylko jej córka, poza tym 16 latek to nie oszukujmy się, to już nie dziecko. To On powinien dbać o to aby nie pić.
Jak zwykle nagonka na ludzi u władzy.

U owej Pani radnej dzieci mogą kupować nawet papierosy, nawet jak nie staćna całą paczkę to mężulek pani radnej sprzedaje pojedyńczo, zwróciłem raz uwagę to ładne słowa otrzymałem, ładnie mówiąc to ni ejest mój interes i żebym nie wcinał się.

czemu tak sie uwzieliscie na wojtka,pochodzcie po calym miescie a np...w dorze tez dzieci kupuja i co...byscie sie zajeli metami z tzw.royalem ktorzy dzieci kupuja i kryja sie po katach i pija...moim zdaniem monika sie pomylila i myslala ze on ma 18-stke ..ale tak jest w wiekszosci sklepow...i dalbym leb ze dzieciom wojtek nie sprzedaje ani alkoholu itp.

I to ma być Radna! ! ! Niech pani sie wstydzi i pani rodzina.

Gdzie jest ten sklep?

no i bardzo dobrze niech zrobią z tym porządek ,papierosy też na sztuki sprzedaje małolatom

cyt."Nie raz słyszałam o tym. Dzieci chwalą się innym, gdzie kupują alkohol" - kobieta oburzona.. wstyd.. wstyd.. wiedziała pani od dawna i nieragowała... jakim prawem pani kogoś potępia ..

a co to wojtka wina.to jego córka sprzedała piwo a nie on.nie macie się już czego czepiać.zajmijcie się czymś poważniejszym.

LOL..przeciez kazdy wie ze tam zawsze mozna kupic i szlugi i piwooooo hehehe a sie teraz przejechali...hahaha i nie wierze ze pan WOJZCIECH D. zawsze sprawdza dowodyy,
hahaha

skąd p.Jadwiga miała wiedziec ze jej córka sprzedaje alkohol jak jej tu nie ma!! a wy dzieci tez jestescie najpierw kupujecie a potem chodzicie i sie chwalicie gdzie kupiliscie...

to nie jeden taki sklep w Grajewie...z reszta ja nie rozumiem do czego sie czepiacie!!

podobny proceder jest w sklepie.... na alternatywach

Od Radnych miasta należy wymagać 2x więcej niż od zwykłego obywatela. Jeżeli intencje pani radnej są takie jak przestrzeganie zasad moralnych nie wspominając już o przepisach prawnych to tylko należy współczuć ludziom którzy oddali swój głos w wyborach na tą panią. Tłumaczenie, że córka sprzedała alkohol podczas nieobecności ojca w sklepie jeszcze bardziej pogrąża rodziców bo świadczy o tym, że nie wpajają dzieciom podstawowych zasad moralnych jakimi powinni się w swoim życiu kierować.

no iwreszcie cos sie zaczelo dziac ,w koncu nasza straz zrobila cos pozytecznego ,a nie ugania sie za pieskami na jeziorkach

a gdzie mój komentaż panie cenzor czy??? mąż i dzieci pani radnej mają być czyści jak żona cezara nie ma takiego tłumaczenia nie wiedziałem to nie ja to córka która ma tyle lat co zatrzymany i myśle że on nie był w sklepie poraz pierwszy i to robił nie raz było widać jak ktoś tam pije lub sprzedawca sam był pod wpływem alkocholu albo coś z tym zrobi miasto albo znowu sprawa przycichnie jak kiedyś z innym rzdnym na osiedlu południe w kurczaku panie WOJTEK jak nie umiesz pan wylegitymować pan dzieci to sie pan niebierz za chandel. Są sklepy w których się to sprawdza, gdzie młodzież jak wchodzi to mówi dzień dobry, dowidzenia, gdzie wiadomo że do takich incydentów nie dojdzie to przez takich jak pan są pijani w gimnazjum z tyłu kina, gdzieś pod blokami mam nadzieje że cofną panu wreszcie tą licencje i to będzie sygnał dla reszty handlujących. gdzie pańska moralność masz pan księdza w rodzie WSTYD WSTYD i jeszcze raz WSTYD

A może to jakiś nowy sposób ... na zwalczanie problemów alkoholowych w naszym mieście?

I bardzo dobrze ze wreszcie ktos tym sie zajoł. W tym sklepie były dostempne papierosy na sztuki dla nieletnih . NIERAZ MATKA DA OSTATNIE PIENIADZE NA BUŁKE DLA DZECKA A ON PUJDZE I KUPI SE KILKA PAPIEROSUW ... MOIM ZDANIEM TO POWINNA BYC ZABRANA KONCESJA ..

czy to jest wina sklepów? czy wina lezy po stronie rodziców,większosc młodzieży i dzieci pod wpływem alkocholu są z rodzin patologicznych i wina lezy w rodzicach a nie w sklepach,najpierw drodzy państwo jak piszecie zobaczcie jak wy wychowujecie dzieci a potem zadbajcie o sklepy,podpowiem ze w grajewie mozna wszystko kupic a sklepy z alkocholem to jest 15 sprawa ,najpierw wezcie sie za wychowanie swoich pociech chlajacych narkotyzujacych sie nieuków,zobaczcie jak stoją pod klatkami czy przy płocie z nałozonymi kapturami i wykrecajacymi dziesiony jak mówia dla ludzi starszych a jak niema dziadek zapalic to buch w łeb i to ma byc dzisiejsza młodzież!?? a ci co sie wypowiadaja na tej stronie to w wiekszosci smarkacze którzy kupuja alkochol i sie narkotyzuja a potem pisze taki chojrak brednie o sklepach pod przykrywka psełdonimu....

Witam chciałbym dodać kilka słów od siebie gdzie są rodzice tych dzieci, które piją alkohol? Tak pozatym to odnosząc się do statystyki straży miejskiej, że było tak dużo zatrzymań małoletnich to już tłumaczę - małoletni szukają wśród swoich kolegów osoby najstarszej, która ma skończone 18 lat i on właśnie kupuje dla nich alkohol. Jeszcze jedna sprawa - straż miejska udowadnie za wszelką cenę, że jest w tym mieście niezbędna. Chciałbym dodać: i tu pytanie do naszych władz jakie rozrywki w ostanich latach zafundowały dla naszej młodzieży.

Po raz kolejny dane jest mi czytać uwagi specjalistów od celów działań Straży Miejskiej w tym przypadku mario wypisuje debilne rzeczy odnośnie jej potrzeby istnienia w takim mieście jak wasze, gdzie przejezdzając widzę pełno małolatów stojących tu i tam, jak juz Straż ujawniła taki fakt to chwała jej od tego są właśnie by taki małolat nie pogłębił się w tym piciu. Lepeij zapobiegać niż leczyć. Co do samego istnienia istoty takiej jak Mario to pewnie wyłapał od Straży co nieco.

Co wy macie do WAFLA dobry czlowiek nie wnikam w to ze mu juz 2 lata wisze flo ale to nie on sprzedal, coreczka chciala sprzedac bo to byl jej chopak. Nie kumam waszych komentarzy najpierw sami kupujecie te faje i piwo a potem dla Wojtka dupe osry...Nie wnikaj WAFEL bedzie dobrze "....ć policje tylko bog moze nas sadzic elo

z tego co zaobserwowałem proceder sprzedawania papierosów i piwa w tym sklepie trwa nadal

dla mnie to jest skandal i nie toleruje tego

Proszę państwa ,jak zwykle Polak jest mądry po szkodzie.Gdzie byliście podczas wyborów,że mamy wśród radnych takich radnych.Czym w głąb kadencji oczy coraz bardziej bendą się nam otwierać.Niestety jeśli podczas wyborow kierujemy się kumoterstwem,i widzimy w tym własny interes ,a nie dobro własnego miasta, to nie dziwmy się tego typu incydentom.Jak widzimy radnych też obowiązuje prawo,i dzięki za to Straży Miejskiej,przykład ten powinien posłużyć na położenie nacisku ,na częstsze kontrole,również i innych posiadających koncesje na sprzedaż alkocholi.

W myśl jakiego przepisu nie można pić piwa w sklepie? Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi mówi o następujących miejscach (w art.14 zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich, na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników, w miejscach i w czasie masowych zgromadzeń, w środkach i obiektach komunikacji publicznej, w obiektach zajmowanych przez organy wojskowe i spraw wewnętrznych).Nie ma słowa o sklepach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.