Kraj

  • 6 komentarzy
  • 2068 wyświetleń

Rachunek za energię

Kwota wskazana na rachunku za prąd jest efektem sumowania opłat za szereg usług składających się na cenę za dostawę energii elektrycznej. Należą do nich:


- opł. za energię czynną
- opł. stała staw. sieciowej
- opł. jakościowa zmienna
- opł. opłata abonamentowa
- opłata przejściowa

Janusz Weiss w dzisiejszym programie w Radiu Z  poruszył temat faktur jakie otrzymujemy z zakładów energii elektrycznej. Dokładnie  skomplikowanego opisu jaki na tych rachunkach się znajduje!

Niestety zabrakło czasu na antenie aby dokładnie wyjaśnić wszystkie nurtujące kwestie – może ktoś z interanutów za odpowiedź – skąd się biorą te wszystkie opłaty i czy ktoś to rozumie?

 

Komentarze (6)

To jest po to aby przeciętny obywatel nie wiedział o co chodzi a płacił coraz to większe rachunki

tak to prawda ani przecietny,ani ten madry nikt tu nie ma pojecia i czas aby sie ktos konkretny tym zajol i cos z tym zrobil,przecierz my placimy,ale nie wiemy skad te sumy biora sie,chyba wyliczyc z licznika nie jest trudno,ale niestety te wyliczenia nie zgadzaja sie,ja dokladnie spisuje,a moj wujek byl pracownikiem elektrowni i tez dziwi sie,poprostu nas oszukuja.

niedługo dorzucą jeszcze ze dwa podpunkty np. opłata przes. niezmienna , żebyśmy przerzucili się na lampy naftowe.

to jest prawde rachunek mnie zaszokowal cos okropnego skad biora sie takie kosmiczne sumy chyba naprawde z kosmosu

ja płaciłem za domek jednorodzinny 300,68 zł teraz dostałem rachunki 368,58 zł jestem w szoku a z opisu nie wiem dokładnie za co ja płacę okazuje się że za sam prąd niewiele a reszta opłat to jakis skandal.

oszustwo jak ich malooooo jaki chca tak wystawiaja rachunki

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.