Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 14029 wyświetleń

PUK wygrał przetarg

Informacja dot. wyłonienia wykonawcy na odbiór odpadów z terenu gminy Grajewo

Wielkimi krokami zbliża się lipiec i czas wdrożenia nowego systemu gospodarowania odpadami. Od nas wszystkich zależeć będzie czy system się sprawdzi. W drodze przetargu został wyłoniony przedsiębiorca, który będzie odbierał odpady komunalne z terenu gminy Grajewo od właścicieli nieruchomości zamieszkałych.
Spośród sześciu złożonych ofert, firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę jest Grajewska spółka – Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.

W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z Wykonawcą a następnie realizacja warunków z niej wynikających m. in.: zakup worków do segregacji odpadów oraz ich dostarczenie, przygotowanie harmonogramów odbioru oraz ich dostarczenie i przede wszystkim odbieranie odpadów. Grajewski PUK będzie świadczył swoje usługi przez okres półtora roku od 1 lipca 2013 roku do 31 grudnia 2014 roku.


Przypominamy, że na terenie gminy segregacja odpadów będzie polegała na odbieraniu czterech frakcji odpadów: papieru, szkła, tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych, metali.

Odpady te będziemy wrzucać do odpowiednio oznaczonych worków.

Pamiętajmy: do worków z papierem nie wrzucamy mokrych i brudnych odpadów,kiedy nie wiemy, gdzie coś wrzucić, najlepiej włożyć to do pojemnika na odpady zmieszane. Tam zrobimy najmniej szkody, chyba że chcemy wrzucić baterie, leki, żarówki, pilota od telewizora, telefon i inne sprzęty elektryczne. To odpady elektryczne, które nie powinny znaleźć się na wysypisku, ponieważ zawierają substancje szkodliwe dla środowiska. Takie odpady dostarczamy do PSZOK-u.


Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami (jeśli jeszcze ktoś tego nie dokonał) oraz obowiązku zmiany danych zawartych w pierwszej deklaracji i złożenia nowej deklaracji w przypadku każdej zmiany miejsca zamieszkania, ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość czy sposobu zbierania odpadów.

Wpłat dokonujemy miesięcznie do 15 dnia każdego miesiąca począwszy od LIPCA bez oczekiwania na wezwanie.

Wpłaty można uiszczać w kasie Urzędu Gminy Grajewo a także na rachunek bankowy: 21 8768 1013 1310 3105 2000 0010.


Komentarze (16)

"Takie odpady dostarczamy do PSZOK-u." Proszę to rozszyfrować jeżeli piszący artykuł wie co to i gdzie to jest.

to jak i kto będzie te śmieci odbierał bo w niedzielę na pikniku rodzinnym były dawane ulotki NOWY SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI i jest w ogóle inny numer rachunku podany, że co kwartał opłaty, a tu że co miesiąc do 15 dnia każdego miesiąca.

Grajewskie śmietnisko jest chyba najdroższe
Więc my mieszkańcy nieźle zapłacimy

Mieszkaniec zrób tak; PUK, PUK, PUK w głowę, a dowiesz się, że PSZOK, to Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Powtarzam! Zanim wpadniesz w SZOK, popukaj się w głowę albo w krok…… i już wiesz, co to jest PSZOK.
Ty mieszkasz w powiecie, ja w szczuczyńskiej gminie, niech ten powiat wreszcie do Szczuczyna spłynie.

Mieszkaniec zrób tak; PUK, PUK, PUK w głowę, a dowiesz się, że PSZOK, to Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Radzę Ci, zanim wpadniesz w SZOK, popukaj się w głowę albo w krok…… i już wiesz, co to jest PSZOK.
Jeśli drugi raz klikam to tego koma tu nie trzeba.

Do IWa : Teren gminy Grajewo to nie teren miasta Grajewo, którego ulotki dotyczyły.

PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Opadów Komunalnych

niedawno wygrał Ełk a teraz PUK Grajewo ccoś tu jest poj.......ne.

Ludzie!!! To dotyczy GMINY, a nie MIASTA!!! Czytać uważnie!!!

Chodzi o gminę - wójta, a nie miasto - burmistrza

a jakies sprostowanie ...? byly informacje,ze to firma z Ełku wygrala

i to się nazywa nie umiejętność czytania ze zrozumieniem
Ełk wygrał w Grajewie, a PUK w gmienie Grajewo

ty sam jesteś poj...... Włodek odróżniasz miasto od gminy Puk będzie woził śmietki z gminy Grajewo a Ełk obrabiał miasto K P W

miasto - Ełk
gmina - Grajewo

Dziwne- dla miasta PUK za drogi , dla gminy najtańszy

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.