Sport

Puchar Polski Kadetów -zapasy

OSKAR - FINALISTĄ OOM


W dniach 4 - 6.03.2011r. w Wałbrzychu odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach styl klasyczny. Był to pierwszy sprawdzian kadetów w tym roku. Gra od razu toczyła się o wysoką stawkę. Pierwsza ósemka z każdej kategorii wagowej uzyskała bezpośredni awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dla tej grupy wiekowej Olimpiada Młodzieży będzie najważniejszym tegorocznym startem, a odbywać się będzie w tym roku w województwie podlaskim. Walki zapaśników stylu klasycznego odbędą się w dniach 6-8.05.2011r.w Białymstoku.  Miłą niespodziankę na tych zawodach sprawił zawodnik MOSiR Grajewo Oskar Czyżewski, który w kategorii wagowej 76 kg. zajął wysokie V miejsce i jako pierwszy zawodnik naszego miasta zapewnił sobie start na Olimpiadzie Młodzieży.

Sukces cieszy tym bardziej, że jest to zawodnik najmłodszego rocznika w kategorii kadeta i ma jeszcze przed sobą start w tej grupie wiekowej przez najbliższe trzy lata. Oskar jest uczniem Publicznego Gimnazjum nr 2 i tu należą się słowa uznania i podziękowania dla dyrekcji szkoły za wyrozumiałość i pomoc, która została okazana w związku z przygotowaniami do tych zawodów i nieobecnościami związanymi z częstymi wyjazdami.

Teraz rozpoczynają się przygotowania do startu na Olimpiadzie Młodzieży i jest nadzieja, że szkoła będzie nadal wspierała naszego młodego sportowca. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach i będą musieli walczyć w eliminacjach regionalnych, które odbędą się 19 marca 2011 w Olsztynie. Trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodników w każdej kategorii wagowej awansuje do zawodów finałowych OOM.

Wyniki indywidualne:
54 kg - XXII m. Wierzbicki Daniel
54 kg - XXVI m. Olszyński Michał
58 kg - XVI m. Wiśniewski Bartosz
58 kg - XXII m. Deroń Adam
63 kg - XVI m. Mikucki Sebastian
76 kg - V m. Czyżewski Oskar

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.