niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 9144 wyświetleń

Ptasia grypa blisko!

Pierwszy przypadek ptasiej grypy stwierdzono w województwie podlaskim. Ognisko wirusa H5N8 wykryto w gospodarstwie utrzymującym około 81 tys. sztuk drobiu (indyki, kury) położonym w gminie Krypno, powiat moniecki. W gospodarstwie wdrażane są niezbędne procedury.

W obawie przed przeniesieniem wirusa, służby weterynaryjne apelują o zachowywanie ostrożności i stosowanie odpowiednich środków bioasekuracji, Hodowcy drobiu powinni karmić ptaki wewnątrz budynków inwentarskich, zabezpieczyć budynki i paszę przed dostępem dzikich zwierząt i ptactwa, konieczne jest także wyłożenie mat dezynfekcyjnych.

W Polsce wyznaczono już 54 przypadków wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 u drobiu oraz 55 ognisk u dzikich ptaków.


e-Grajewo.pl


zobacz:
Ptasia grypa H5N8

 

Komentarze (4)

Każdy może zachorować na grypę dobrze że jeszcze ludzi nie wybijają dla mnie to żaden problem Przytoczę cytat Szymony Kossak .Co za cymbał wymyślił kwarantanny dla ptaków.

Zdrowe ptactwo wysylaja za granice a kupuja tanio jakies chujostwo chuj wie z kat i nas truja kurwy jebane niech nie pisza jak chronic inne kury tylko wybija je w pien i spala tak jak zydow

Ten kto wie co robić nie powinien za słowa, które napisał pozostać bezkarny.

Koncern farmaceutyczny zaciera rączki... Zaraz szczepienia pójdą w ruch... Później kolej na leczenie po szczepionkach i tak napędzają tę bandę...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.