poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 10481 wyświetleń

Psia plaga co wtorek

Dla mieszkańców Szczuczyna coraz większym problemem stają się bezdomne psy włóczące się po ulicach miasta. Są niewiadomego pochodzenia, nie można stwierdzić czy były szczepione przeciwko wściekliźnie i czy nie są czymś zarażone.

Psów regularnie przybywa w każdy wtorek, kiedy gospodarze z pobliskich wsi zjeżdżają na cotygodniowy jarmark w Szczuczynie. Chcąc pozbyć się niechcianych, kłopotliwych zwierząt, które często zbytnio namnożyły się w gospodarstwie i nie ma ich już czym karmić, rolnicy zamiast skorzystać z usług lecznicy dla zwierząt, w której za około 30 zł można uśpić zwierzę, wolą wywieść je na szczuczyńskie okoliczne łąki. Psy w poszukiwaniu właściciela, ale przede wszystkim jedzenia, wędrują na ulice Szczuczyna, najczęściej obierając sobie za nowe siedlisko peryferyjne osiedla miejskie (np. Pawełki). Osamotnione, często gromadzą się w stada i wspólnie poszukują pożywienia, a tym samym walczą o przetrwanie.Relacja młodego mieszkańca Szczuczyna :
„ Wracając wieczorem rowerem przez osiedle Pawełki zaatakowały mnie trzy groźnie wyglądające, bezpańskie, duże psy. Nie zdążyłem im uciec. Dwa z nich rzuciły się do moich nóg i dotkliwie mnie pogryzły. Obawiałem się czy nie skończy się to bolesnymi zastrzykami przeciw wściekliźnie.”

Co jakiś czas są one odławiane, a następnie usypiane, ale nie przynosi to większego skutku, bowiem co wtorek i tak przybywa ich nowa liczba.
v.s.
e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewo. "Gang Olsena" w akcji

Komentarze (15)

A w Grajewie to jest inaczej? Przejedzcie się też nocą po osiedlach to zobaczycie co się dzieje ile jest tych psów!

To nie jest wina tych biednych psów- to tylko wina wyłącznie człowieka!!! One tak samo chciałyby tak jak człowiek mieć własny dom, kochających właścicieli a przede wszystkim pozywienie i miłość!Tak, to na pewno jest kłopot z tymi psiakami błakajacymi sie po osiedlach, miastach, ale dlaczego nikt nie pomysli aby założyć schronisko dla nich w Szuczynie lub Grajewie- dlaczego??? Bo Władze nie maja pieniedzy czy nie chca tych pieniedzy wyłozyć na taki cel jak psy. A to nie śa tylko psy, to są zywe istoty tak smo czujące, myslące i potrzebujace jak człowiek!!! Ludzie pomyslcie jak pomóc tym biednym zwierzętomi nie skazujcie ich na głód a czasem cierpienie z Waszej sttrony!!!!

Czesc fajnie ze ktos zajmuje sie sprawami kture dziejo sie w Szczuczynie podoba mi sie to pozdrawiam tak trzymac narka !!!!!!!!!!

No, no "peryferyjne osiedla - Pawełki"... Zależy z której strony popatrzeć:-)

U nas w nocy po mieście szwęda się jeszcze więcej bezpańskich psów. I nawet alkomaty mają! Dlaczego takich Hycel nie wyłapuje ?

u nas w grajewie jest to samo bo nawet w biały dzień jak wracam ze szkoly to mogę być zaatakowana przez psa i nie są to zazwyczaj jakieś bezpańskie psy tylko psy nieodpowiedzialnych sąsiadów!!! i trudno temu zaradzić!!! a władze powinny się postarać i zrobić coś z tym problemem bo co raz słychać o jakiś pogryzieniach przez psy

W biały dzień zaatakowały mnie aż trzy duże psy.a w mieście można zobaczyć nieraz ich całe stado. Zróbcie coś stym , bo coraz więcej mieszkańców się skarży!!!
To naprawdę poważny problem.

A przy poczcie kręci się taki duży i wiem czyj jak jeszcze raz go zobacze bez kagańca ...... Szedłem raz ze swoim psem i mnie zatakaował, a raczej mojego psa,bardzo sie przestraszyłem. Właściciele też niech pilnują swoich psów.!!!Bo nie tylko te bezpańskie są groźne!

Siema jestem ze Szczuczyna i oswiadczam g... elektrykom ze jak wa... gupkowaty nie wesmiesz tego psa to wezme wiatrowki i mu łeb rozwale i nie bede sie nikogo pytal

macie problem.łatwo go rozwiązać .NA MYDŁO !!!!!!!!!!!!

Siemanko ja wystrzelam wszystkie te wałęchy

w Grajewie przy poczcie chodzi taki duży pies (moja gruba siostra wpadla na niego biedak nawet nic nie poczuł) wcześniej szyję miał usztywnioną w kaftanie:) i nogę w gipsie:). Pozdrawiam właścicielkę Tylko nie strzelajcie do mojego psa!!!! on często wychodzi na spacer do drugiego psa !!!! wabi sie REX !!!!

Powinni durnych włascicieli tych psów usypiać,jak się bierze zwierzaka to trzeba najpierw pomyśleć.Trzeba pomyśleć że zwierzę to tylko zwierzę i nie wie że jak ugryzie to źle robi.Więc po pierwsze:wieśniaku jeśli zdecydujesz się wziąść psa żeby ci zagrody pilnował to później nie wywoź go bo ci kury gania.Po drugie nieodpowiedzialni właściciele nie wypuszczajcie swoich psów bo jak ja wypuszcze swoje to Qrwa zobaczycie.naraa

Dziś znowu wtorek i chodząc ulicami Szczuczyna zauważyłam że psów jest już 2 razy więcej. Apel do władz miasta: ludzie zróbcie z tym coś, przecież to psie oblężenie! Już dawno powinniście te psy wyłapać i pousypiać!

jasne!!! no ja sie od kumpla normalnie boje wychodzic najgozej jest na hucie!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.