Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 3544 wyświetleń

Przyznano kolejne dotacje samorządom

Na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego radni przyznali podlaskim samorządom blisko 39 000 000 zł dotacji z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, a także zabezpieczyli 64 000 000 zł na wkład własny na budowę linii kolejowych łączących Białystok i Łomżę.

 

Powiat Grajewski otrzyma 1 200 000 zł na przebudowę drogi powiatowej na odcinkach Pieniążki-Białaszewo i Białaszewo droga wojewódzka nr 668.

Wśród gmin z terenu powiatu grajewskiego fundusze otrzymają także:
  Gmina Radziłów - 700 000 zł na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Mścichy,
  Gmina Rajgród - 600 000 zł na modernizację nabrzeża - etap I,
  Gmina Grajewo - 450 000 zł na budowę bieżni lekkoatletycznej wraz ze skocznią w dal w Szkole Podstawowej w Wierzbowie.

 

Dzięki staraniom samorządu województwa zostanie przywrócony kolejowy ruch pasażerski pomiędzy Łomżą i Białymstokiem. Połączenie zostanie zrealizowane poprzez rewitalizację linii kolejowej nr 49 Łomża – Śniadowo oraz odbudowę infrastruktury obsługi pasażerskiej na linii nr 36 na odcinku Śniadowo – Łapy.  Inwestycja warta jest 430 mln zł, a samorząd musi pokryć 15 proc. wartości tego przedsięwzięcia, czyli ponad 64 mln zł. Kwota ta została rozłożona na lata 2024-2029, kiedy będzie realizowana inwestycja.

Komentarze (3)

na to idą takie pieniądze poważnie? OK sprawdzwimy wszystko, firmy które będą to robiły itp oraz będziemy chcieli wgląd wydatków tych "inwestycji"
pozdrawiam!

Super. Należy się cieszyć z remontów. Bezpieczniej jest na drogach.

To pewnie będzie tak samo jak z intercity że bilety od poniedziałku do czwartku tańsze ,a od piątku do niedzieli są dużo droższe. Mimo dotacji jaką spółka otrzymała.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.