Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 8438 wyświetleń

Przygotowania do wiosny

Mimo środka zimy grajewski magistrat już teraz przygotowuje się, by letnią porą miasto mieniło się kolorami tęczy. Mają to zapewnić wiosenne nasadzenia roślin ozdobnych. Urząd Miasta opublikował zapytanie ofertowe na dostawę sadzonek kwiatów. Do 6 lutego br. zainteresowane podmioty mogą składać swoje propozycje.

Zgodnie z założeniami, w tym roku miejskie tereny ozdobi dziesięć tysięcy sadzonek kwiatów. To prawie tysiąc więcej niż w ubiegłym. Kompozycje kwiatowe na pewno pojawią się w dotychczasowych lokalizacjach - ozdobią skwery w centrum miasta, gazony i rabaty przed instytucjami. Kwiaty zostaną posadzone na os. Centrum (plac przed kościołem Trójcy Przenajświętszej), dodatkowo zostanie upiększony Park Wolności. Ponadto planuje się zmianę na skwerze Placu Niepodległości, nasadzenia w parkach przy ul. Wojska Polskiego – a wszystko według opracowywanej koncepcji.

Wśród roślin dominować będą begonie stale kwitnące – 7 000 szt. Zostanie posadzonych 2 400 szt. aksamitek wielokwiatowych białych, żółtych i pomarańczowych, 300 szt. mrozów, 200 szt. różnokolorowej petunii zwisającej oraz 100 szt. wilca purpurowego.

- Nie mamy dużego wyboru kwiatów, idealnych do uprawy na terenach wyjałowionych. Zamówione rośliny są wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, wyróżnia je duża odporność na spadki temperatur, nasłonecznienie, wilgotność lub suszę, według ekspertów najlepiej sprawdzają się w warunkach miejskich – podkreślił Bogdan Wojsławowicz, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Grajewo.

Od dawna rośliny są efektownym elementem dekoracyjnym w miejscach użyteczności publicznej. Poprawiają miejski design, dodają świeżości i elegancji, rozweselają oczy i wprawiają w dobry nastrój. Dostawa kwiatów planowana jest w trzech terminach – od 4 do 15 maja. Sadzeniem zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie.

e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (4)

Pszczółki się ucieszą :)

Piekne te NASZE Grajewo!!

Wspaniałe pomysły i inicjatywy!! Cieszymy się!

We wszystkich miastach mniejszych i większych sadzą wieloletnie byliny, by zmniejszyć koszty zakupu i utrzymania, tylko nie w Grajewie... Tam ładnie i nowocześnie, zielono i ekologicznie, a u nas jak zwykle. Do begonii pszczoła nie przyleci, bo to nie jest miododajna roślina. Jeżeli już nie można w tym mieście zatrudnić fachowca, to przynajmniej poczytać o roślinach mogliby albo wzorować się na innych miastach. Jak na wiosnę zaczną znów ciąć drzewa, że tylko pień zostanie, to i begonie nie pomogą.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.