sobota, 21 maja 2022

Sport

Przygotowania do Olimpiady

 Trwają intensywne przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Będzie to ogromna impreza, w której uczestniczyć ma 5 tysięcy zawodniczek i zawodników z całego kraju. Przez ponad dwa tygodnie rywalizować będą o zwycięstwo w 25 dyscyplinach, m.in. w gimnastyce artystycznej, koszykówce, zapasach, siatkówce, szermierce.

Oprócz Białegostoku, który jest głównym miastem olimpiady, zawody rozgrywane będą w Augustowie, Suwałkach, Sokółce, Łomży, Zambrowie, Grajewie i innych miastach.

Najwcześniej, bo już 14 kwietnia, rozpoczną rywalizację szachiści. Inni młodzi sportowcy pojawią się w naszym województwie w końcu kwietnia. Uroczyste otwarcie olimpiady odbędzie się 30 kwietnia w Teatrze im. Węgierki. Zakończenie – 13 maja w Białowieży.

Organizatorem 17. olimpiady młodzieży jest Podlaska Federacja Sportu we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Urzędem Marszałkowskim oraz samorządami Białegostoku, Łomży, Suwałk, Augustowa, Grajewa i innych miast. - informuje Autor Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.