Kultura i rozrywka

Przy kawie i muzyce (GCK 3.12)

Grajewskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie „Przy kawie i muzyce”

3 grudnia 2022 r. godz. 17:00

Grajewska Izba Historyczna (Grajewo, ul. Legionistów 9)

 

Wystąpi KUBA BLOKESZ w recitalu „Liga Mistrzów i Wiersze (Pod)różne”.  Wstęp po okazaniu darmowej wejściówki. Wejściówki do odbioru w GCK.

Liczba miejsc ograniczona.

 


KUBA BLOKESZ

Ślązak mieszkający w Warszawie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieodmiennie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki. Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz transmitowanych w TVP (2011-2016). Autor cotygodniowej audycji "60do40" w Radiu Rzeszów (2021), gdzie eksplorował świat piosenek z tekstem nieco ważniejszym od muzyki.

„Wiersze (pod)różne” to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych, ale i błahych, czy kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy. „Wiersze (pod)różne” mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka – i wreszcie – w głąb samego siebie. W okresie przełomu roku i czasu przeróżnych świąt zabrzmią też utwory nastrojowe, tworzące uroczysty klimat trwających dni.

GCK

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.