Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 13445 wyświetleń

Przetarg na śmieci unieważniony


20 czerwca br. Urząd Miasta ogłosił, że przetarg na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Grajewo w okresie od 1.07.2013 r. Do 30.06.2014 r., został unieważniony.


W uzasadnieniu podano, iż  30.04.2013 r. Miasto Grajewo ogłosiło ww. przetarg. W wyznaczonym terminie wpłynęło do siedziby Zamawiającego 5 ofert.

Po wyłonieniu Wykonawcy i zawiadomieniu o wyborze oferty najkorzystniejszej, Zamawiający wezwał firmę KOMA Sp. z o.o. Sp.k. do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz dostarczenia umowy z BIOM Sp. z o.o., właścicielem RIPOK, na nieodpłatne przekazywanie odpadów komunalnych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie miasta Grajewo w terminie do dnia 17.06.2013 r. Jednocześnie wyznaczony został termin (do 19 VI), w którym powinno nastąpić podpisanie umowy.

Firma KOMA Sp. z o.o. Sp. k. zawiadomiła Zamawiającego pismem z dnia 6.06.2013 r., które wpłynęło do tut. Urzędu faxem dn. 13.06.2013 r., a następnie listownie dn. 14.06.2013 r., iż nie jest w stanie należycie realizować przedmiotu zamówienia, a tym samym podpisać umowy w sprawie zamówienia publicznego. Do dnia 18.06.2013 r. wymagane dokumenty nie wpłynęły do siedziby Zamawiającego.

Ponadto 9 czerwca upłynął określony w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia 30 - dniowy termin związania ofertą Wykonawców, którzy złożyli oferty w przedmiotowym
przetargu.UM Grajewo 20.06.2013 r. ogłosił kolejny przetarg:

Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w mieście Grajewo w okresie od 1 sierpnia 2013 r. do 30 czerwca 2014 r. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z uchwałą Nr XXX/181/12 Rady Miasta Grajewo z dnia 28 listopada 2012r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Grajewo.

zobacz: PUK nie wywiezie naszych śmiecipiątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (24)

no i sie narobiło :)

"za tanie pieniadze psy mieso zjadly".wlodarze mista przejzyjcie troszke na oczy i pomyslcie o tut PUK

Wszystko od początku wyglądało na ściemę,tylko nikt tego nie zauważył w urzędzie.

może by tak jednak PUK

Hahahaha chłopaki z ełku myśleli że Grajewo wykręcą .

Proszę popatrzeć np na ulicę Piłsudskiego . Firma która wygrała przetarg nie jestem pewien ale chyba MPO jeżeli się mylę to poprawcie mnie. Takiego brudu za poprzedniej firmy nie było. Dlaczego nikt nic z tym nie robi.

Ciekawe czy teraz wygra nasza rodowita firma z Ełku czy może z Augustowa ?

„ Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie !!! „. ( Stanisław Jachowicz (1796–1857) – polski bajkopisarz i pedagog. ) No to co – może nasi Szanowni Włodarze - puk , puk do drzwi Biura PUK a może odwrotnie ? ! Dajcie naszym zarobić ! Plis !!!

A zobaczcie trawniki i ulice wzdłuż Wojska Polskiego prawie nie tknięte ludzką ręką jak wam nie wstyd włodarze.

a co myslicie na temat segregecji smieci....???
Jak to możliwe w małej kuchni w bloku????
Nie chce mi sie wierzyć, że aż 90 % lokatorów opowiedziało się za segregacją śmieci od lipca....... TO NIE JEST NORMALNE....!!!!

Teraz miejscy urzędnicy odpowiedzialni za to zamieszanie będą po pracy, popołudniami wywozić nasze śmieci. I to w czynie społecznym!!! Urzędnik nadzorujący przetarg ma zasr...ny obowiązek sprawdzić wiarygodność oferenta.

Brawo Panie Burmistrzu. Pozdrawiam.

W poniedziałek niosę swoje śmieci pod Urząd Miasta (oczywiście posegregowane) i niech te nieroby robią z nimi co chcą.

a w czym tu Jarku widzisz "moc" burmistrza?

Przypominam, że miasto ma zapewnić odbiór od 1 lipca - nie wcześniej, więc teksty o znoszeniu śmieci pod urząd to oznaka totalnego bezmózgowia i nieznajomości przepisów.

Jak widzę „abc „ bez żadnych ogródek nazywa nas na wszystkich portalach totalnymi bezmózgowcami nieznającymi przepisów oraz głupkami !Jest takie przysłowie ” Nie każdy przez kogoś uważany za głupiego musi być tym głupim ” oraz ” Każdy głupi ma swój rozum ” dodam ..bardzo często mądrzejszy od tych uważających się za mędrców bo ma własny i szczery umysł i przyjaźniejsze nastawienie dla innych ludzi ! Ale pomińmy to ! Wszak jest prawdą , że co niektórzy z nas nie znają dokładnie tych przepisów jak abc , ale wiem , co znaczy słowo przetarg oraz jakie numery przy tym często odbywają się – nie zawsze zgodne z tymi przepisami i z literą PRAWA ! Wiem także , że jest coś takiego jak język i że jak chcą to mogą się nim dogadać w duchu pokoju i przyjaźni nawet najgorsi wrogowie ! A my tu mówimy o naszych sprawach lokalnych dotyczących naszego miasteczka tzn. nas samych ! Lepiej raczej będzie gdy ktoś z naszych wywiezie nasze śmieci aniżeli ma powiększyć grono bezrobotnych ! A co do przepisów przetargu to czy one są tak do końca trafne i przestrzegane ? Bardzo Pana proszę o nieobrażanie nas w myśl przysłów – ” Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe ” oraz ” Co chcielibyście aby Wam czyniono ( w dobrym ) najpierw to czyńcie ” ( Biblia ).

Czyli nadal nic Pan nie zrozumiał Panie Lechu. Z Pana wypowiedzi można jasno wywnioskować, że uważa Pan, iż przepisy przepisami, ale można robić jak się chce, tzn. "dogadać się", a na końcu cytuje Pan Biblię. To jak to w końcu z Panem jest? Jedne zasady, przepisy, prawa (Biblia) Pan przestrzega, a drugie (ustawy) chce Pan omijać, czy nawet ich przepisy łamać? Jak fałszywym trzeba być człowiekiem, by tak rozumować? Bóg jeden raczy wiedzieć i niechże ten sam Bóg ma Pana w swojej opiece.

SZANOWNY ABC - Być może nie zrozumiałem Pana do końca ale Pan także mnie nie zrozumiał ! Mi nie chodzi o machlojki , które nie wszędzie ale istnieją przy takich przetargach - transakcjach ! Można zawsze dogadać się w ramach tych właśnie przepisów umowy nie łamiąc w ogóle tychże przepisów ani też prawo ludzkiego a nade wszystko Prawa Bożego ! Np. zmiana ceny usług lub niektórych warunków umowy . Nie zawsze i nie dla wszystkich tylko kasa i to ta z górnej półki jest najważniejsza ! Są o bardzo wiele ważniejsze o niej sprawy ! I bardzo proszę nie wylatywać z tym , że ja jestem człowiekiem fałszywym bo takowym nie jestem ! Może kiedyś ale z tego już bardzo dawno wyrosłem poznawszy to , co teraz znam i przestrzegam oraz dostając niegdyś mocnego kopniaka od życia i od ludzi w 4 litery a nawet w nabiał czy po ryju ! Jeśli Pan chcesz w ten sposób kogoś oczerniać , osądzać to bardzo proszę najpierw ocenić samego siebie - „ Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni” (Mat 7 : 1 + 7 : 3 – 5) „ A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego. „ oraz 4 Mojżesz 6 : 24 – 26 ! Może wtedy coś Pan zrozumiesz i najpierw przemyślisz zanim cokolwiek o kimś , o czymś napiszesz lub kogoś , coś osądzisz !

zasłaniacie się biblia a problem śmieci pozostał ,zostały rozwiązane umowy jak wymagano ,i co teraz mamy robić?????biblia nam pomoże,co mamy iść prosić o nowe umowy które mogą być cenowo wyże,do d....y z tym bu........m ,a ty rób co chcesz

Caro - to nie jest zasłanianie się Biblią ! Bo Bóg za nas tego problemu nie załatwi ! Postawmy raczej na Jego przykazania , które jeszcze nikomu nie zaszkodziły a pomogły ! Postawmy także na zdrowy rozsądek wszystkich stron - dla dobra ogólnego ! Myślę, że nikt nas w bambuko nie zrobi z tymi umowami ! Raz podpisane powinny mieć moc prawną niezależną od tego , kto w końcu te nasze śmieci wywiezie ! A konsekwencje tego rozgardiaszu powinni ponieść osoby fizyczne , które do takiego a nie innego stanu doprowadziły ! Naważyłeś sobie takiego piwa to je sam takie też wypij ! Być może na przyszłość to nauczy kogoś rozumu , gdy poniesie za swoje nieodpowiednie działanie odpowiednią karę ale nigdy kosztem nas wszystkich - podatnika !!!

ja byłam bardzo zadowolona z usług Milenium i nie zamieniłabym na inną firmę życzę żeby teraz wygrali

milenium też popieram ponad 10 lat współpracy nie było problemu życzę powodzenia?????a co do bili nie mam nic przeciwko tylko to nie u nas nikogo to ie nauczy dalej będą robić to samo nikt nie wyciągnie z tego żadnych konsekwencji ,jeżeli tobie coś nie wyjdzie przy samych j....ch cie obetną a im nic pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy

ABC-nie podszywaj się pod ten link bowiem jest już używany!
Jestem zdziwiony,że ankieta dot.określenia sposobu segregowania śmieci przez lokatorów spółdzielni potraktowana jak coś w rodzaju referendum.Nie zamierzałem sortować śmieci w ciasnej kuchence i wyraziłem zgodę na opłatę za którá ktoś to za mnie lub za nas będzie to robił.Ale w SMLW wszystko jest możliwe.

Moc jest w śmieciach pozdrawiam.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.