Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11222 wyświetleń

Przełomowa inwestycja

Zakończona niedawno kosztem prawie 5 mln zł. przebudowa stacji wodociągowej w Grajewo to jedna z najważniejszych inwestycji w historii miasta. Inwestycja, która ma zapewnić wysoką jakość wody odbieraną przez ponad 25 tys. mieszkańców.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez Państwową Stację Sanitrno - Epidemiologiczną w Ełku z 25 kwietnia br. woda z grajewskich wodociągów odpowiada wymaganiom Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19.11.2002 r. w sprawie wymagań, dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Przebudowa Stacji Wodociągowej  była w 75 proc. współfmansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

- Inwestycja miała na celu podanie niezbędnych rozwiązań technicznych dla instalacji technologicznych uzdatniania, pompowania, gospodarki wodami technologicznymi i instalacji w przebudowywanej Stacji Uzdatniania Wody w Grajewie - mówi Grzegorz Purwin, dyrektor ZWIK w Grajewie.

Ponadto przebudowie poddano sieci zewnętrzne c.o. w celu wyeliminowania strat ciepła na przewodach przesyłowych oraz wykonano ocieplenie i elewację budynku administracyjno biurowego i technologicznego.

e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

Tak więc kochani mieszkańcy już niedługo będziecie mieli z głowy płukania sieci na które tak psioczycie...

Za tyle pieniedzy to mozna miec zloza wegla aktywnego, czyli woda jak z lodowca, a nie ma nic lepszego to jest nasza woda a zdrowia doda wiecej jak nasza "laciata"

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.