czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 8709 wyświetleń

Przekroczył prędkość o 62 km/h

Policjanci w trakcie kontroli miejsca zagrożonego w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 62 km/h. W konsekwencji mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym. Jest to w tym roku kolejny przypadek zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym na terenie powiatu grajewskiego.

W ubiegłą sobotę (28.01.) w godzinach wieczornych grajewscy policjanci dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Guty, gdzie, zgodnie ze wskazaniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Około godziny 22:40 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 112 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego osobowym Volvo do kontroli drogowej. 32–letni obywatel Litwy nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące. - KPP w Grajewie

Komentarze (2)

Może być tylko jedna kara
Albo zatrzymanie prawa jazdy albo mandat

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.