sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 9543 wyświetleń

Przejazd bez dróżnika

Niebawem kierowców przejeżdżających przez tory na ulicy Cmentarnej w Grajewie czeka niespodzianka. Trwają prace inwestycyjne związane ze zmianą sposobu strzeżenia przejazdu kategorii A, czyli przejazdu użytku publicznego z rogatkami, na którym ruch na drodze kierowany jest przez uprawnionych pracowników zarządcy kolei lub przewoźnika kolejowego.

- Po zakończeniu prac w tej lokalizacji nie będzie dróżnika przejazdowego a przejazd kolejowy będzie obsługiwany z odległości przez dyżurnego ruchu na stacji Grajewo. Zostaną zainstalowane urządzenia zdalnej obsługi/pulpit na nastawni dysponującej, urządzenia przejazdowe będą powiązane z urządzeniami stacyjnymi na stacji – powiedział nam Łukasz Kwasiborski z Wydziału prasowego z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 Wpisana od wielu lat w miejską przestrzeń budka dróżnika przejazdowego będzie świecić pustkami. Podczas przejazdu pociągu nie będzie już osoby sterującej z tego miejsca pracą szlabanu, zamykającej i otwierającej ruch drogowy.

- Przejazd będzie wyposażony w rogatki, sygnalizację świetlną oraz dźwiękową. Pojawi się na nim system monitoringu – dodał rzecznik


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (7)

A może zamiast tych nowoczesnych udogodnień w postaci zamykania miejsca pracy, PKP by poprawiła udogodnienia dla kierowców w postaci NORMALNEGO przejazdu samochodem przez tory kolejowe?? To byłaby wspaniała niespodzianka dla kierowców

Czyli i tu beda szlabany zamykane pol godziny przed i otwierane godzine po.... Gratulujemy rozumu zarządcy!

kolejne oszczednosci .... tona wegla i 6 ludzi pracujacych ida na bruk

Jak zwykle tego typu ułatwienia będą skutkować tym, że będzie się czekać 15 minut zamiast 5 na przejazd.

Niech oni naj pierw nawierzchnia się zajmą po tym przejeździe tylko traktorem można jechać albo konami

No nareszcie ktoś z kolejarzy wpadł na ten genialny pomysł . Po to w końcu wybudowano parę lat temu tą rozdzielnię .Aż się prosi by podobny przejazd uruchomić za dworcem kolejowym,co ułatwiło by mieszkańcom tego rejonu Grajewa przeprawę przez tory. Może więc kolejarze w przypływie swej genialności z marszu zrealizują i ten pomysł .

Polska to chyba jedyny kraj gdzie nie ma krzyza sw. Andrzeja przy zaporach ( polzaporach )

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.