Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11284 wyświetleń

Przegląd raz do roku !

„Pan Bóg daje gwarancję na całe życie, ale przegląd musisz zrobić sam
– przynajmniej raz do roku”

 To żartobliwe a zarazem refleksyjne hasło patronowało tegorocznym rekolekcjom w ZS Nr 2 w Grajewie. Ich forma odbiegała od tradycyjnej, bo w miejsce typowej homilii, młodzi mówili do młodych. Po krótkim wprowadzeniu ks. Dawida Rosińskiego, młodzież udała się na spotkania w grupach prowadzonych przez rówieśników – licealistów zaangażowanych w życie parafii pw. MBNP w Grajewie.
 Punktem wyjścia była emisja filmu „Nawróceni”, w którym świadectwo swojej przemiany dają znani artyści zespołów rockowych, np. Muniek Staszczyk z zespołu „T.Love”. Następnie uczniowie mogli przyjrzeć się kolejnym etapom nawrócenia artystów, skonfrontować je z własnym życiem i podzielić się swoimi przemyśleniami na temat duchowej przemiany. Podsumowaniem rozważań było ponowne spotkanie z księdzem, który w obrazowy sposób przedstawił, jak grzech bruka człowieka i jego bliskich. Zanurzona  w błocie ręka wytarta o nieskazitelnie  białą koszulę czy brudna dłoń podana drugiemu człowiekowi  kala to, co czyste i odraża bliźniego... A jak pozbyć się błota? Oczywiście obmywając się wodą. Jak pozbyć się grzechu? Oczywiście korzystając z sakramentu spowiedzi. Dlatego uwieńczenie rekolekcji stanowiły Droga Krzyżowa i Msza Święta, w czasie których uczniowie i nauczyciele korzystali z sakramentu pojednania.
 Jak odebrali ten nowy sposób ewangelizacji uczniowie? Wielu wzbudziło w sobie refleksję o potrzebie duchowej odnowy, inni zamknęli się w świecie własnych wewnętrznych przeżyć, pewnie byli i tacy, którzy z cynizmem potraktowali tych, którzy próbują „zburzyć” ich iluzoryczny – ale dla nich pewny – świat. To nic, najważniejsze, by nie było obojętnych:
„ BĄDŹ GORĄCY SWOJĄ WIARĄ” 
Marzena Joanna Sulkowska dla e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

to bylo coś niesamowitego......nasz ksiądź Dawid jest poprostu BOSKI(w innym znaczeniu tego slowa). DZień zaplanowany pomysłowo a co najważniejsze dotarło "COŚ" do wielu serc .pozdrawiam

Rekolekcje z przesłaniem, a nie z "gadaniem" pozdrowienia dla KS. Dawida.

Na trzecim zdjęciu u góry od lewej jest moja koleżanka z liceum-
Monika Śniadach-pozdro Monia!!!Edzia

pozdrowienia dla ks. Dawida, w koncu cos sie dzieje przy Parafii MBNP, mlodzież górą!

ewelinko,ks.Dawid niedlugo odejdzie - kto wtedy bedzie boski ?

a gdzie odejdzie ten ks.

GDZIE ODCHODZI KS.DAWID I KIEDY ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.