niedziela, 25 września 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10752 wyświetleń

Przegląd raz do roku !

„Pan Bóg daje gwarancję na całe życie, ale przegląd musisz zrobić sam
– przynajmniej raz do roku”

 To żartobliwe a zarazem refleksyjne hasło patronowało tegorocznym rekolekcjom w ZS Nr 2 w Grajewie. Ich forma odbiegała od tradycyjnej, bo w miejsce typowej homilii, młodzi mówili do młodych. Po krótkim wprowadzeniu ks. Dawida Rosińskiego, młodzież udała się na spotkania w grupach prowadzonych przez rówieśników – licealistów zaangażowanych w życie parafii pw. MBNP w Grajewie.
 Punktem wyjścia była emisja filmu „Nawróceni”, w którym świadectwo swojej przemiany dają znani artyści zespołów rockowych, np. Muniek Staszczyk z zespołu „T.Love”. Następnie uczniowie mogli przyjrzeć się kolejnym etapom nawrócenia artystów, skonfrontować je z własnym życiem i podzielić się swoimi przemyśleniami na temat duchowej przemiany. Podsumowaniem rozważań było ponowne spotkanie z księdzem, który w obrazowy sposób przedstawił, jak grzech bruka człowieka i jego bliskich. Zanurzona  w błocie ręka wytarta o nieskazitelnie  białą koszulę czy brudna dłoń podana drugiemu człowiekowi  kala to, co czyste i odraża bliźniego... A jak pozbyć się błota? Oczywiście obmywając się wodą. Jak pozbyć się grzechu? Oczywiście korzystając z sakramentu spowiedzi. Dlatego uwieńczenie rekolekcji stanowiły Droga Krzyżowa i Msza Święta, w czasie których uczniowie i nauczyciele korzystali z sakramentu pojednania.
 Jak odebrali ten nowy sposób ewangelizacji uczniowie? Wielu wzbudziło w sobie refleksję o potrzebie duchowej odnowy, inni zamknęli się w świecie własnych wewnętrznych przeżyć, pewnie byli i tacy, którzy z cynizmem potraktowali tych, którzy próbują „zburzyć” ich iluzoryczny – ale dla nich pewny – świat. To nic, najważniejsze, by nie było obojętnych:
„ BĄDŹ GORĄCY SWOJĄ WIARĄ” 
Marzena Joanna Sulkowska dla e-Grajewo.pl

niedziela, 25 września 2022

BMW wypełnione papierosową kontrabandą

niedziela, 25 września 2022

Rosjanie uciekają przed poborem do wojska

Komentarze (8)

to bylo coś niesamowitego......nasz ksiądź Dawid jest poprostu BOSKI(w innym znaczeniu tego slowa). DZień zaplanowany pomysłowo a co najważniejsze dotarło "COŚ" do wielu serc .pozdrawiam

Rekolekcje z przesłaniem, a nie z "gadaniem" pozdrowienia dla KS. Dawida.

Na trzecim zdjęciu u góry od lewej jest moja koleżanka z liceum-
Monika Śniadach-pozdro Monia!!!Edzia

pozdrowienia dla ks. Dawida, w koncu cos sie dzieje przy Parafii MBNP, mlodzież górą!

ewelinko,ks.Dawid niedlugo odejdzie - kto wtedy bedzie boski ?

a gdzie odejdzie ten ks.

GDZIE ODCHODZI KS.DAWID I KIEDY ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.