środa, 22 września 2021

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 7657 wyświetleń

Przeglad Prasy Lokalnej

Przeglad Prasy Lokalnej

 

Gazeta Współczesna

Adam Jankowski. Policja zajęła komputer radnego. "To dochodzenie na polityczne zlecenie"

Śledczy sprawdzają, czy zabezpieczone w dwóch mieszkaniach Adama Jankowskiego komputerowe oprogramowanie jest legalne. Miejski radny Grajewa twierdzi, że cała akcja nie jest przypadkowa.
- Prawdą jest, że 17 czerwca zostałem przesłuchany w charakterze świadka - pisze w oficjalnym oświadczeniu na swojej stronie internetowej radny Jankowski. - Do dnia dzisiejszego nie jestem, ani nie byłem podejrzanym, ani tym bardziej oskarżonym w jakiejkolwiek sprawie.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o zabezpieczenie ok. 200 płyt CD i DVD, trzech laptopów oraz sześciu innych nośników danych z zawartością m.in. prawdopodobnie nielegalnego oprogramowania i gier w dwóch mieszkaniach radnego.  - opisuje wspołczesna.pl

 

Śledczy wzięli MOPS pod lupę

Prokuratura nie zdradza szczegółów śledztwa, które wszczęła w połowie czerwca. Przyznaje jednak, że grajewska policja ustaliła iż do złamania prawa miało dochodzić w latach 2006-2012.
Udało nam się nieoficjalnie ustalić, że do nieprawidłowości miało dojść w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Grajewie podczas realizacji projektu "Pomoc państwa w dożywianiu dzieci". Jego celem było doposażenie szkolnych stołówek. Według naszych nieoficjalnych informacji dyrektor MOPS miała wejść w porozumienie z dyrektorami szkół i podzielić zamówienia na zakup sprzętu tak, by nie było konieczności rozpisywania przetargu. Zakupów miano dokonać w tym samym sklepie.  - opisuje wspolczena.pl

 

Poranny

Wirusy atakują. Szpitale obłożone przez chore dzieci i dorosłych

Już nie tylko dzieci, ale i dorośli trafiają do białostockich szpitali z objawami wirusowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.
Obecnie mamy w szpitalu 55 pacjentów z objawami choroby - mówi Eliza Bilewicz-Roszkowska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. - Tylko na niedzielnym dyżurze przybyło 13 nowych.

Liczba chorych dzieci utrzymuje się tu stale na podobnym poziomie, te w najlepszym stanie są wypisywane ze szpitala, aby zwolnić miejsce nowym. - opisije poranny.pl 

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (8)

Dobre, Radny pisze, że zabezpieczyli mu płyty ze zdjęciami rodzinnymi i dysk twardy, a okazuje się, że tych płyt jest 200, trzy laptopy i 6 nośników danych..jeśli chłop ma zdjęcia z pogrzebów na 200 płytach to ma problem.
Nie podoba mi się, że jak radny to każda czynność traktowana jest jako atak polityczny! Jak zwykłemu obywatelowi zabezpieczą nielegalne oprogramowanie to jest ok, ale Radny to już święta krowa??
Do ciurmy z nim!

Obiektywny, udzielasz się na każdym portalu w tej sprawie. Wszędzie piszesz to samo i dziwisz się, że ktoś ma 200 płyt. Ja przeliczyłem swoje i też mam jakieś 150, ale faktycznie niektóre są już tak stare, że do wywalenia się nadają. Na stronie radnego sobie wyczytaj, że weszli mu do dwóch mieszkań, zabrali pendrajwy, różne płytki. Nawet własność jego rodziców i rodzeństwa zgarnęli. Śmierdząca sprawa i tyle.

subiektywny: a ile z tego masz nielegalnego oprogramowania? z niecierpliwością czekam na wynik sprawy. Ja ostatnio musiałem prawie 400zł zapłacić za Offica do mojego Maca, więc jeśli okaże się, że Radny miał nielegalne oprogramowanie to mam nadzieję, że nie zapomni wspomnieć o tym na blogu!

Rozpoczęło się od anonimowych donosów i nękania Doliwy. Kiedy ten, przestał być przewodniczącym koła PO w Grajewie i naturalnym kandydatem na burmistrza, wszelkie śledztwa od razu umorzono. Przewodniczącym został Jankowski. Więc co powinna zrobić ,,stróże prawa"? Oczywiście wziąć się za nowego kontrkandydata Sołtysa. Efekty widać. W międzyczasie trzeba jeszcze pognębić Latarowskiego. Więc do akcji dzielna Policjo, rewidenci itd. Warto też wspomnieć o Dudzińskim. Swego czasu też głośno mówiono o jego kandydowaniu na burmistrza. Więc trzeba go ... i do akcji... - scenariusz znany. Kto się jeszcze wychyli, kto chce mieć naloty wszelakich służb...?
I nie wmawiajcie inteligentnym ludziom, że to tylko kwestia przypadku!!!

Piszą o radnym, a nie o zwyklym obywatelu,.bo to jest news ciekawszy...tak by nic nie wspominali.

A co do liczby plyt, sama mam wiele zdjec na roznych nosnikach, zgarneli wszystko,zeby przejrzec dokladnie co tam jest.

Ogolnie dziwne to, wiadomo,ze PREZYDENT Grajdola nie lubi A.J. Po ostatnich akcjach w Grajewie, wcale mnie nie dziwi, ze ktos wyslal policje do A.J.

Myślę, że 3/4 znających sytuacje w miescie, uwaza tak jak ja, ze to polityczne gierki.

Strasznie wszyscy zorientowani w sprawie, broniący prawa i porządku obywatele stają w obronie niewinnych..o tak..dlaczego Radny nie napisał w swoim oświadczeniu "Nigdy nie miałem i nie korzystałem z nielegalnego oprogramowania!"? Odpowiedzi wszyscy się domyślają. Jak to ujęła Olcia Polcia pisze się o radnym, ale ile zwykłych osób ma sprawy za nielegalne oprogramowanie i nikt nawet palcem nie kiwnie, żeby ich bronić. Jeśli narozrabiał niech odpowie jak każdy inny bo z tego co się orientuję to immunitet radnego nie chroni go przed odpowiedzialnością za przestępstwo. Piszcie, komentujcie i domysły snujcie..jakie państwo tacy politycy. Jeśli ktoś ma coś na sumieniu to głowę pod gilotynę! To mi się podoba!

Korwinowcy wygraią wybory i skończy używanie urzędników państwa do walki politycznej. Urzędnik za wsparcie i wykorzystywanie stanowiska do walki politycznej otrzyma kare chłosty w miejscu publicznym z udziałem publiczności i będzie porządek.

W Polsce jest 100.000 identycznych spraw za nielegalne pobranie fimlów: http://tech.wp.pl/kat,1009793,title,Sciagales-polskie-filmy-Spodziewaj-sie-wezwania-na-komisariat,wid,16725465,wiadomosc.html

ale oczywiście lepiej zwalić winę na walki polityczne. Prostactwo i drobnomieszczaństwo Radnego przyprawia mnie o mdłości.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.