Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11557 wyświetleń

Przedszkole Specjalne przy ZSS

Zespól Szkól Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie przy wsparciu Starostwa Powiatowego (organu prowadzącego) organizuje Przedszkole Specjalne.


 Już niedługo dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mogły uczestniczyć w systematycznych zajęciach prowadzonych przez specjalistów. Miejsce wraz z dyr. Jarosławem Konopką odwiedzili rodzice. Do placówki przyjmowane będą maluchy w wieku od 2,5 do 8 roku życia.

Celem zajęć jest pobudzenie rozwoju psychoruchowego dziecka oraz możliwie najpełniejsze wyrównanie opóźnień rozwojowych. Zajęcia będą prowadzone w budynku Zespołu Szkól w Wojewodzinie odpowiednio zaadaptowanym dla potrzeb edukacji przedszkolnej.

Kolorowe, słoneczne sale zostaną jeszcze wyposażone w mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne. W bezpiecznym otoczeniu przedszkola znajdować się będzie ogrodzony, pełen zieleni plac.


Rodzicom, którzy zastanawiają się jak zapewnić dziecku opiekę, zorganizować czas wypełniony edukacją i stymulacją, ZSS przedstawia zalety oferty:
* bezpłatne zajęcia w kilkuosobowych grupach,
* indywidualne programy pracy dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci,
* opieka logopedyczna,
* możliwość korzystania z różnych form zajęć specjalistycznych,
* dobrze wyposażone sale zajęć i sale rekreacyjne,
* przyjazne środowisko wychowawcze, akceptujące w pełni niepełnosprawność dzieci.
* dożywianie z możliwością dofinansowania,
* bezpłatny dowóz do przedszkola.

Poczucie przestrzeni oraz odpowiednie wyposażenie sal sprawią. Że przedszkolaki będą czuły się dobrze, a wielkość obiektu stworzy dzieciom możliwość ruchu i swobody.


Zainteresowani więcej informacji mogą uzyskać w ZSS w Grajewie, ul. Ełcka 11, tel. 86 272 31 15


fot. e-Grajewo.pl


sobota, 1 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Komentarze (9)

Czy nie można takich pięknych sal zrobić wszystkim chorym dzieciom a nie tylko do 8 lat?Moim marzeniem od wielu lat jest, żeby moje chore dziecko mogło uczęszczać do szkoły o takich warunkach.

Z jakich miejscowości będą tam przyjmowane dzieci? Jaki jest termin zapisów?

Ładnie zrobione , tylko dlaczego az w Wojewodzinie

to jest piękne, bezpieczne miejsce; docelowo zapewne będzie większy ośrodek, może nawet całodobowy;
super informacja - a wierzę w p konopkę, potrafi zaplanować i zrealizować z sukcesem;
gratulacje!

Bardzo ładne przedszkole, tylko lokalizacja daleka - przecież to małe dzieci. Gdyby w naszym mieście takie było.

Szkoła zapewnia dowóz ,więc pojęcie "daleko" jest tu chyba nieistotne.

Zespół Szkół Specjalnych i Zespół Szkół w Wojewodzinie to jednostki, których organem prowadzącym jest Powiat Grajewski. Uważam, że to dobrze,że ktoś myśli o wykorzystaniu wolnych pomieszczeń, tam gdzie takie są. Wojewodzin to zaledwie 4, 5 km od Grajewa. Czy to tak dużo w sytuacji gdy dzieci i tak dowożone są samochodami?

Moje dziecko bedzie uczeszac do przedszkola w wojewodzinie..jestesmy z prostek i nie ma problemu z dojazdem,, naprawde miejsce jest mile ..dla naszych maluchow,, przestrzen kolorowo..podoba mi sie..

Szczegółowe informacje o zapisach do przedszkola można uzyskać pod numerem telefonu 86 272 31 15 w godzinach pracy szkoły, tj. od 7:30 do 15:30 oraz pod tel. 609 492 961.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.