Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12404 wyświetleń

Promocja zdrowia

W dniu 20 października br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie odbyło się spotkanie p.h.

NIC WAŻNIEJSZEGO NAD ZDROWIE

Częścią artystyczna zaprezentowaną przez uczniów SP nr 4 pod takim samym tytułem jak hasło przewodnie oraz pogadankami: „Promocja zdrowia – nowy model życia” i „Bezpiecznie czyli zdrowo”, promowano najważniejsze w życiu wartości. Zdrowe odżywianie, tryb życia i kultura fizyczna są niezbędne by każdy organizm funkcjonował prawidłowo przez długie lata.

Organizatorami spotkania byli:
- Fundacja Na Rzecz Rozwoju Szpital Grajewskiego
- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny o tematyce zdrowotnej. Wzięło w nim udział 65-u uczniów klas 0-VI. Jury uznało wszystkie prace za ciekawe, pomysłowe, estetycznie wykonane i zgodne z tematyką. Dzieciom wręczono upominki, 9 osób otrzymało wyróżnienia, a laureatami zostali:
I miejsce Justyna Łajewska – I a
I miejsce Rafał Ruszczyk – III a
II miejsce Damian Łempicki – II c
II miejsce Aleksandra Szymkiewicz – II a
III Mateusz Chomicz – II a
III Kinga Letkiewicz – III b

W zorganizowanym przez w/w Fundację punkcie pomiaru kilkadziesięciu osobom zmierzono cisnienie krwi.

"Dzisiejsze spotkanie osiągnęło swój cel. Raz jeszcze udowodniliśmy sobie, że nie ma „nic ważniejszego nad zdrowie”. Słowa Jana Kochanowskiego „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” rozpoczynające dzisiejszą uroczystość są nadal aktualne. Wciąż niewystarczająco dbamy o własne zdrowie i dopóki je mamy – najczęściej nie doceniamy jego wartości. Wielu z nas uważa, że zdrowym jest się wtedy, kiedy nie cierpi się na żadną chorobę. Nie jest to do końca prawdą. Zdrowie to nie tylko brak choroby, ale stan pełnej równowagi fizycznej i psychicznej. Zarówno w profilaktyce zdrowotnej, jak też i w procesie leczenia różnorakich schorzeń człowiek winien mieć możliwość korzystania z opieki lekarskiej. DLATEGO głównym celem działania Fundacji jest pomoc Szpitalowi Ogólnemu w Grajewie poprzez: przeprowadzenie zbiórek publicznych, dokonywanie zakupu sprzętu medycznego, a następnie przekazanie go w nieodpłatne użytkowanie.
Myślę, że dzięki przekazom medialnym działalność Fundacji znajdzie swoich sojuszników w środowisku lokalnym.
Liczę na to, że dzięki społecznej ofiarności szpital w Grajewie będzie mógł wzbogacić ofertę wykonywanych badań i lepiej służyć pacjentom.
Zapraszam wszystkich do współpracy. Zapewniam, że pomoże każda, najdrobniejsza nawet wpłata." - Alicja Rutkowska Wicestarosta Grajewski
Wpłat dokonać można na konto Fundacji w Banku Spółdzielczym w Grajewie, bez dodatkowych opłat.

Bank Spółdzielczy O/Grajewo Nr 16 8768 1013 1310 4421 2000 0010

Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl dziękuje Zarządowi Fundacji za zaproszenie

foto - 19.10 - jury ocenia prace plastyczne


Komentarze (8)

przenieście szpital do 4ki i niech tam lecza bo teraz nie uczą a szpita....????

Było extra ,a zwłaszcza 3a.

przedstawienie super. dzieci uswiadomione....ale kto zajmie sie "trudnymi"dziecmi??dziecko nie moze wejsc do toalety bo moze zostac zaczepione lub skopane przez starszego ucznia.a dyrektor??zamiast poprawiac szkole "wewnatrz" to organizuje rozne przedstawionka na pokaz.zeby tylko pokazac swoje"ach i och" dyrektor ma obowiazki wobec szkoly musi sie nia opiekowac ...a nie mowic czego to sie nie zrobilo w zyciu ,gdzie sie nie bylo .jakiego szkolenia sie nie zaliczylo i inne glupoty....

było bordzo fajniea ale nudniło mi się

wciskasz kit sam cos zrób nieznany,jestem uczniem i jest spoko,dyrektorka też

Hm ... Komus sie wydaje , ze ma pojecie o szkole i jak zwykle ... grubo sie myli , skoro pan taki madry to zamiast pisac komentarze na forum trzeba sie bylo zajac wyksztalceniem i zostac dyrektorem ... bo to przeciez takie proste rzadzic cala szkola ???A moze sam masz trudne dziecko i sobie nei radzisz???Szkolenia sa nie wazne tak ???Chcesz miec lepsza Polske bez edukacji ??? Zastanow sie co wypisujesz ... Gdyby taki balwan jak Ty rzadzil szkola badz oswiata ... to juz sobie wyobrazam co by sie dzialo , zachowaj swoje madrosci dla siebie bo Einstein to z Ciebie nie jest i nei bedzie ...

Tego konkursu nie należy potępiać!To napewno była frajda dla dzieci!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.