czwartek, 28 września 2023

Szczuczyn

Projekty za 5 mln euro

28 grudnia br.  w sekretariacie Centrum Projektów Europejskich zostały zarejestrowane dwa wnioski o dofinansowanie projektów w ramach programu PL-BY-UA, który przygotowali pracownicy Referatu Inwestycyjnego UM w Szczuczynie - Anna Romaniuk, Waldemar Filipkowski, Bogusław Ramotowski.

Pierwszy z nich dotyczy budowy trzech nowoczesnych Transgranicznych Aren Współpracy Kulturalnej. W przypadku uzyskania wsparcia na terenie dzisiejszego Stadionu Miejskiego powstanie nowoczesna Arena Kulturalna. W jej skład wchodziłby zbiornik wodny z plażą, system alejek spacerowych tzw. bulwarów, pomost widokowo – wędkarski, miejsce do grillowania, nowoczesne trybuny w części zadaszone,  wielofunkcyjny budynek oraz płyta główna i pomocnicza. Na tym obiekcie zrealizować będzie można wiele niezwykle ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Współpraca z Białorusią i Ukrainą wzbogaci wydatnie ofertę tego miejsca. Concept Note opiewa na kwotę 2,8 mln € i zawiera wniosek o dofinansowanie 90% kwalifikowanych wydatków.

Drugi to projekt z zakresu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu grajewskiego. Do współpracy zaproszone zostały wszystkie lokalne samorządy oraz miasto Grodno w Białorusi i Derno na Ukrainie. Dzięki dofinansowaniu istnieje szansa zakupu nowoczesnych pojazdów dla miejscowych jednostek OSP. Concept Note opiewa na kwotę 2,2 mln € z szansą na 90% dofinansowania wydatków kwalifikowanych – informuje Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.