sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10020 wyświetleń

Projekty kluczowe nie dla nas

We wtorek 1 kwietnia marszałek Jarosław Dworzański podczas konferencji prasowej poinformował o przyjęciu przez zarząd województwa listy indykatywnej projektów kluczowych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

- Dzisiaj, wraz z zatwierdzeniem listy projektów, zamyka się pewien okres wstępnego przygotowania do wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wszyscy, którzy chcą ubiegać się o środki mogą już przystąpić do pracy nad wnioskami konkursowymi, natomiast te wnioski, które znalazły się na liście projektów kluczowych przechodzą już do fazy realizacji – poinformował marszałek Jarosław Dworzański.

1 kwietnia Zarząd Województwa Podlaskiego przyjął indykatywny wykaz projektów kluczowych w ramach RPO WP. Lista projektów kluczowych jest zgodna z wcześniej przygotowanym projektem. Zatwierdzenie tej listy umożliwia podpisanie wstępnych umów z beneficjentami i rozpoczęcie prac nad realizacją poszczególnych inwestycji.

- Pracowaliśmy cały czas na materiale przygotowanym przez poprzedni zarząd województwa i nie dokonaliśmy w liście żadnych zmian. Wychodząc z założenia, że dokonywanie zmian na liście spowodowałoby konieczność ponownego negocjowania co wydłużyłoby w czasie jej ogłoszenie. W grę wchodził też interes zainteresowanych, którzy poczynili pewne starania o zabezpieczenie środków własnych i przygotowanie dokumentacji - dodał.

- Chcemy zachęcić gminy do udziału w konkursach centralnych. Zależy nam na tym, aby beneficjenci nie aplikowali do naszego RPO zanim nie wykorzystają możliwości ubiegania się o środki krajowe – dodał marszałek.

Indykatywny wykaz projektów kluczowych w ramach RPO WP
źródło: wrotapodlasia.pl

Na  w/w liście nie ma inwestycji zlokalizowanych na terenie powiatu grajewskiego. Władze województwa jak widać  skłonne są szybciej pomagać dla Hajnówki , Drohiczyna niż dla Grajewa.


sobota, 29 stycznia 2022

Szkoła Muzyczna zagrała dla WOSP

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

Komentarze (6)

Władze województwa są skłonne pomagać miastom i gminom, które potrafią prawidłowo napisać projekt.

Głosujcie dalej na partyjniaków sprzyjających waszym upodobaniom politycznym, a nigdy się to nie zmieni. Śleddź to zawsze śledź, a Podlasiaków mają w .............

Sądząc z treści wypowiedzi, to obecny Zarząd przyjął listę przygotowaną przez PiS, więc tam proszę zgłaszać roszczenia:
"Pracowaliśmy cały czas na materiale przygotowanym przez poprzedni zarząd województwa i nie dokonaliśmy w liście żadnych zmian."

Czy ktoś z naszych włodarzy i ich pracowników potrafi napisać jakikolwiek wniosek ??

A czy szanowna pani redaktor radna może tu zamieścić listę inwestycji, jakie miasto Grajewo i powiat grajewski zgłaszały do projektów kluczowych? Wówczas każdy będzie mógł sobie porównać z wnioskami, które przeszły i ocenić, które ważniejsze i czy naprawdę nas tak mocno skrzywdzili

Z tego wynika że nie potrafią, albo niezbyt się do tego przykładają.. Miasto bardzo dużo na tym straci, a szkoda.. Chociaż z drugiej strony na to patrząc, kto zechce inwestować pieniądze w takie zadupie - ani tu lasów, ani jezior a przez te TIR-y to i świeżego powietrza nie za wiele. A niech to wszystko rozjeżdżą TIR-y i rozdziobią wrony - szkoda słów i nerwów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.