niedziela, 3 lipca 2022

Warto przeczytać

Program do faktur dla firm - na co zwrócić uwagę?

Wystawianie faktur to czynność, która jest codziennie wykonywana przez przedsiębiorców. Proces fakturowania może przebiegać szybko i bez zbędnych komplikacji. Aby wystawiać dokumenty prosto i w zgodzie z obowiązującymi regulacjami warto poszukać dobrego programu, który będzie wyposażony w niezbędne do tego opcje.


Program do fakturowania Faktura Small Business


Ciekawą propozycję prezentuje firma Mega-Tech, czyli  program do wystawiania faktur  Faktura Small Business. To prosty program dla małych przedsiębiorstw, które cenią sobie wygodę podczas dokumentacji transakcji handlowych. Program pozwala wystawić faktury VAT, proformy, korygujące, zaliczkowe, uproszczone i wiele więcej przydatnych dokumentów. Z Faktura Small Business mogą korzystać zarówno czynni podatnicy podatku VAT, jak i ci zwolnieni. Narzędzie pozwala pobierać dane kontrahentów z CEIDG po wpisaniu numeru NIP firmy, czy wystawiać faktury w obcej walucie. Do ostatniej formy został wbudowany przycisk pozwalający pobrać automatycznie średni kurs waluty z NBP. Program jest na bieżąco aktualizowany przez producenta i ulepszany o nowe funkcjonalności. Wszystko jest robione z myślą o użytkowniku i jego wygodzie. Narzędzie można dostosować do własnych potrzeb. Przedsiębiorca wygeneruje w nim faktury cykliczny, wyeksportuje dokumenty do znanych programów księgowych czy prześle je mailem do klientów.


Co w przypadku, gdy firma się rozwija?


Rozwój firmy to zawsze korzystna informacja dla przedsiębiorcy. Jest to bowiem cel, do którego dąży właściciel biznesu. Większej firmie może być potrzebne zaplecze magazynowe. Mega-Tech przygotowało produkt, który pozwoli fakturować oraz wprowadzać towary na magazyn. Taką opcję zapewnia program Faktura Small Business Handel. Jest on rozbudowany w porównaniu do podstawowej wersji i wyposażony w moduł Magazyn i Kasa. Dzięki nim użytkownik może nie tylko zarządzać stanami posiadanych towarów, przeprowadzać inwentaryzację, czy tworzyć komplety towarów, ale i również generować dokumenty magazynowe i kasowe. Oprogramowanie pozwala generować podstawowe pliki JPK, wystawiać faktury do paragonu z numerem NIP firmy czy kontrolować sprzedaż integrując narzędzie ze sklepem internetowym Shoper. Takie rozwiązanie pozwala zachować porządek w przeprowadzanych transakcjach i dokumentujących je fakturach.

Wybierając program do fakturowania warto zwrócić uwagę na funkcje jakie posiada. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa do wyboru są różne narzędzia. Programy Mega-Tech można za darmo przetestować i sprawdzić tym samym co oferują.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.