Wiadomości

Program: borelioza pod kontrolą

Szpital Ogólny im. W. Ginela w Grajewie podpisał umowę o dofinansowanie projektu pt. „Program Profilaktyki Chorób Odkleszczowych na terenie makroregionu wschodniego (woj. podlaskie, woj. lubelskie)”.

Głównym celem programu jest poprawa poziomu wiedzy i świadomości z zakresu epidemiologii i profilaktyki boreliozy poprzez edukację uczestników programu, poprawa dostępności diagnostyki w kierunku boreliozy poprzez udostępnienie testów diagnostycznych na poziomie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, zwiększenie liczby wykrytych przypadków boreliozy wczesnej oraz zmniejszenie liczby rozpoznań późnych stadiów boreliozy poprzez wczesne wykrywanie choroby, czy też wzrost liczby dodatnich wyników badań laboratoryjnych przeprowadzonego testu ELISA i Western blot.

W projekcie grajewskiej placówki udział weźmie 2 950 osób powyżej 15 roku życia, w wieku aktywności zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem osób często narażonych na kontakt z kleszczami.

Chcąc wziąć udział w programie, wystarczy zgłosić taki zamiar w przychodni (u lekarza POZ), która będzie brała udział w realizacji programu profilaktycznego. Szczegółowe informacje znajdziemy na fanpage'u Borelioza.

Całkowity koszt realizacji projektu to 864 863,75 zł.

Boreliozę bezwzględnie trzeba leczyć.
Nieleczona może prowadzić do wielu groźnych powikłań.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.